З якого віку можна давати мед дітям?

Коли малюкам можна пробувати давати мед? Якщо дитині вже виповнився 1 рік, то можна пробувати?

З усією впевненістю можна сказати, що мед — це дуже смачний і корисний продукт. Якісний бджолиний мед містить майже всі мікроелементи і за хімічним складом нагадує плазму крові людини.З якого віку можна давати мед дітям?

У медові міститься близько 60 різних речовин. Сюди входить ряд ферментів, які значно прискорюють реакції обміну речовин, що протікають в організмі. З мінеральних речовин до складу меду входять: солі кальцію, натрію, магнію, заліза, сірки, йоду, хлору, фосфору.

Також мед містить різні мікроелементи: марганець, кремній, алюміній, бор, хром, мідь, літій, нікель, свинець, олово, цинк та інші. У медові містяться й вітаміни: тіамін (В1), рибофлавін (В2), парідоксін (В6), пантотенова кислота (В5), біотин (В8), фолієва кислота (В9), аскорбінова кислота.

Коли ж починати давати мед дітям?

Станом на сьогодні більшість педіатрів рекомендують давати дитині мед лише з трирічного віку. Аргументуючи свою позицію тим, що мед дуже алергенний продукт і може нанести більше шкоди, ніж користі. Є ще й потенційний ризик дитячого ботулізму: у медові можуть бути присутніми спори ботулізму.

Читайте також: «Коли дитині можна давати печінку?»

Але рідко хто з батьків починає давати мед так пізно. Найчастіше мед починають давати вже після року. Дуже важливо починати давати дитині мед маленькими порціями. Спочатку потрібно дати буквально крапельку меду, якщо все добре, то збільште дозу до двох крапельок. Максимум меду для дитини – це 1 чайна ложечка! Це робиться для того, щоб перевірити реакцію дитячого організму на новий продукт, адже у дуже великої кількості діток проявляється алергія на мед.

Увага! Не можна давати мед дітям до одного року, тому що в ньому можуть міститися бактерії, що виділяють небезпечні токсини. Потрапляючи в кишечник дитини, ці бактерії можуть викликати дитячий ботулізм. У дітей старшого віку кишечник вже досить розвинений, а тому може перешкоджати розмноженню і зростанню цих бактерій.

AnsWiki
Додати коментар