З якого віку можна давати гранат дітям?

У якому віці можна починати давати гранат дітям?

Всі ми знаємо про користь граната. Цей фрукт багатий на аскорбінову кислоту, вітаміни групи В, калій, магній, кальцій і фосфор. Гранат допоможе зміцнити імунітет, підвищити рівень гемоглобіну в крові, підвищити опірність організму до різних вірусних захворювань. Гранат здатний покращити апетит, що особливо актуально для дітей. Дорослі та діти обожнюють його не лише за користь, а й за смак.

Коли починати давати гранат дитині?

Пробувати давати дитині гранат, а точніше гранатовий сік можна ближче до року (десь в 9–10 місяців). Ні в якому разі не давайте сік раніше вказаного віку, адже дитина ще дуже маленька і вживання граната може спричинити серйозну алергічну реакцію.З якого віку можна давати гранат дітям?

Як давати дитині гранат?

Важливо не лише, в якому віці починати давати гранат, але і як робити це. Як ви вже зрозуміли, що дитині спочатку можна давати лише сік, до того ж сік потрібно розводити звичайною кип’яченою водою. Природній сік дуже концентрований, тому протипоказаний малюкам. Розводити потрібно 1:2 (1 частина гранатового соку на 2 частини води).

Перші рази потрібно давати сік по маленькій (чайній) ложечці. Таке дозування стосується і всіх інших соків, адже велика кількість соку може викликати алергію у маленьких діток.

Варто запам’ятати, що сік потрібно давати 1 раз на тиждень, особливо якщо малюкові ще нема й 1 року. З віком можна довести до 2 разів на тиждень, але не більше!

Після того, як ви дали дитині сік — уважно дивіться за її станом (чи немає висипань, почервонінь, будь-яких інших несподіваних реакцій).

Якщо не спостерігаються алергічні реакції, можна переходити на нерозведений сік, але з дуже великою обережністю. Краще, звичайно, деякий час подавати дитинці розведений сік, щоб організм звик. А нерозведений можна давати тільки в тому випадку, якщо це солодкий сік (кислий давати не можна).

Читайте також: «З якого віку можна давати мед дітям?»

Самостійно їсти гранат дитина може десь після 2 років. Досить однієї чверті плода в день (1–2 рази на тиждень).

Небажано дозволяти дитині їсти гранат разом з кісточками. По-перше, ними можна вдавитися. По-друге, кажуть, що від цих кісточок у дитини може бути апендицит. Найкраще вибирати спеціальний сорт граната без кісточок. Він солодкий і добре підходить діткам.

Висновки

Вводити гранат в прикорм малюка можна у віці 9-10 місяців. Особливо ретельно потрібно вибирати плоди. Гранати повинні бути солодкими, стиглими та без будь-яких пошкоджень. Обов’язково розводьте гранатовий сік водою перед тим, як давати його дитині. Слідкуйте за реакцією організму дитини. В разі висипань, набряку, почервоніння — негайно припинити давати гранат. Якщо подібна реакція зберігається тривалий час, варто звернутися до лікаря, можливо, потрібен прийом антигістамінних препаратів.

AnsWiki
Додати коментар