Що таке слінг?

Скрізь чую про слінги як про альтернативу колясці. Що це таке?

Слінг являє собою найстаріше пристосування, призначене для носіння маленької дитини. Ще до початку нашої ери жінки використовували для цієї мети тканинні перев’язі. З часом ці примітивні перев’язі видозмінювалися і модифікувалися, все більше наближаючись за своїм зовнішнім виглядом і експлуатаційними властивостями до сучасних слінгів.

На сьогоднішній день на галузевому ринку представлений величезний асортимент найрізноманітніших видів слінгів. Однак найпопулярнішими серед них є:

Слінг з кільцями

Це смуга полотна довжиною приблизно в 2 м і шириною в 70 см. На один її кінець пришиті кільця, в які заправляють інший кінець, вибираючи потрібну довжину. В такому слінгу дуже легко змінити положення дитини і навіть акуратно витягнути її, не розбудивши. А хвостом виробу зручно прикривати груди при годуванні в людних місцях. Плюс до всього такий слінг можна використовувати з самого народження і до завершення слінгоносіння. Проте навантаження в ньому розподіляється нерівномірно, що може несприятливо вплинути на здоров’я мами.

Що таке слінг?

Слінг-кишеня

Має вигляд кільця тканини з дуговою виточкою на одній стороні. Виточка забезпечує утворення спеціальної кишеньки, в якій і розміщується дитина. Такий слінг дуже компактний. Він дозволяє легко посадити або витягнути дитину. З іншого боку слінг-кишеня як і його побратим слінг на кільцях не забезпечує рівномірного навантаження на спину і не надає можливості регулювання. Та й використовувати його можна тільки за наявності певних знань і навичок.

Що таке слінг?

Слінг-шарф

Розрізняють довгі і короткі слінги-шарфи. Найбільшою популярністю користуються довгі. Виготовлені вони із смуги тканини довжиною в 3–5 метрів і шириною до 70 см. Затребуваність цього виду слінгу пояснюється його універсальністю. Його можна використовувати для дітей різного віку з народження і до завершення слінгоносіння, носити на одному плечі або на двох. Він допомагає комфортно розподіляти навантаження по всьому корпусу тіла і не перешкоджає швидкому вилученню дитини. Намотувати слінг можна і спереду, і ззаду, і на стегні. Реалізується він в найрізноманітніших колірних палітрах і складах тканини. Однак слінг-шарф має свої хоч і не критичні, але все ж недоліки, головним з яких є незручність його намотування на вулиці і в людних місцях.

Що таке слінг?

Май-слінг

Існує багато різних варіантів май-слінгів, але всі вони виготовлені у вигляді прямокутника з поясними та плечовими лямками. В такому слінгу навантаження розподіляється симетрично, а в м’яких пластичних виробах також піддається регулюванню висота і ширина спинки. Однак май-слінги не рекомендуються до використання для новонароджених. Плюс до всього більшість з них не здатна підлаштовуватися під кожну конкретну дитину.

Що таке слінг?

Обирати слінг слід з урахуванням віку і ваги дитини, а також місця використання, пори року, естетичних уподобань і, звичайно, стану здоров’я матері.

AnsWiki
Додати коментар