/ / До скількох років потрібно використовувати автокрісло для дитини?

До скількох років потрібно використовувати автокрісло для дитини?

Нашій дитині вже вісім років. Нещодавно ми купили автомобіль. Чи потрібно купувати автокрісло?

Усі відповідальні батьки прагнуть забезпечити безпеку своїх дітей на всі 100 відсотків. Перевезення дітей в транспорті завжди викликає багато питань. Особливо актуальним це питання є для батьків, що часто подорожують на далекі відстані, адже дитина має бути надійно зафіксована. Напевно, у всіх буває таке, що простий пасок безпеки діти відстібають тільки-но ви зрушите з місця, а от автокрісло усуває цю проблему. Тому давайте будемо розбиратись і з'ясовувати, до якого ж віку можна використовувати автокрісло для дитини?

До скількох років потрібно перевозити дитину в автокріслі?

Згідно діючих в Україні ПДД, перевезення дітей віком до 12 років у транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, повинно здійснюватися з використанням дитячих утримуючих пристроїв (автомобільних крісел), відповідних вазі та зросту дитини. Тобто до 12 років ви маєте перевозити дитину лише в автокріслі.

Але тут є один нюанс! Якщо ваша дитина важить більше 36 кг або її зріст перевищує 135 см (і вона ще не досягла 12-річного віку), то спеціальне крісло вже не потрібне.

Залежно від віку, ваги та зросту дитини існують крісла декількох груп:

  • Група 0. Вага дитини — менше 10 кг. Приблизний вік — до 6 місяців. Спосіб установки — боком до ходу руху.
  • Група 0 +. Вага дитини — менше 13 кг. Приблизний вік — до 1 року. Спосіб установки — обличчям проти ходу руху.
  • Група I. Вага дитини — 9–18 кг. Приблизний вік — від 9 місяців до 4 років. Спосіб установки — обличчям по ходу руху (зустрічаються автокрісла груп 0/I, які можуть встановлюватися обличчям проти ходу руху).
  • Група II. Вага дитини — 15–25 кг. Приблизний вік — 3–7 років. Спосіб установки — обличчям по ходу руху.
  • Група III. Вага дитини — 22–36 кг Приблизний вік — 6–12 років Спосіб установки — обличчям по ходу руху.

Найкраще місце для установки автокрісла — за водієм. Це найбезпечніше місце в автомобілі. Небажане перевезення дітей на передньому сидінні.

Вам також буде цікаво

Обговорення