В якому віці проколювати дітям вуха?

Моїй донечці 3 роки і вона вже хоче сережки. Чи можна проколювати вушка в такому віці, чи ще зарано?

Перед мамами всіх дівчаток рано чи пізно постає питання — коли ж проколоти дитині вушка? Подруги при цьому радять одне, батьки інше, а лікарі ще інше, тому буває дійсно важко прийняти правильне рішення.В якому віці проколювати дітям вуха?

Що говорять лікарі?

Зупинимось детальніше на тому, що ж говорять лікарі з цього приводу, бо все-таки йдеться про здоров’я дитини. Адже всі діти переживають проколювання вух по-різному — в когось навіть не підпухає, а в когось може нагнивати так, що доведеться витягти сережки і забути про них, як про страшний сон.

Переважна більшість лікарів не рекомендує проколювати вуха діткам до трьох років. Тому що дитина ще дуже маленька, вона буде постійно чіпати місце проколу, смикати сережки, зачіпатися ними за одяг, а це загрожує пошкодженням мочки вуха або занесенням інфекції.

Читайте також: «Чухається вухо. Що це означає?»

Важливо знати, що на мочці вуха людини знаходиться безліч точок, що пов’язані з різними органами — очима, м’язами обличчя, внутрішнім вухом… . Саме через це медики стверджують, що прокол — справа не така вже й безпечна. Невдала спроба може викликати болісні відчуття точки і пов’язаного з нею органу теж. Хоча скептики стверджують, що це все вигадки, яким не можна довіряти.

Дитячі психологи ж кажуть, що краще проколоти вуха ще до 1,5 року, оскільки дитина ще не відчуває страху і швидко забуває про біль.

Як бачите, навіть думки лікарів різняться, то що вже говорити про звичайних людей, які далекі від медицини. Що ми точно знаємо, так це те, кому та у яких випадках точно не можна проколювати вуха.

Протипоказано проколювати вуха у таких випадках:

  • дитина хворіє серйозними хронічними захворюваннями (шкірні захворювання, цукровий діабет і т.д.);

  • у дитини є здатність до поганого гоєння ран;

  • якщо малюк недавно переніс інфекційне захворювання. Якщо після захворювання пройшло 2 і більше тижні, то можна пробувати проколювати вуха;

  • якщо дитина нездужає або в неї серйозно ослаблена імунна система, то проколювання вух теж доведеться відкласти.

При всіх вищеперелічених проблемах, робити пірсинг дитині не можна! Але важливо ще дещо, навіть, якщо ваша дитина здорова, ви все одно маєте бути готові до можливих ускладнень. Одним з таких ускладнень може бути — утворення гранульом, а вони потребують серйозного лікування.

Ще одним ускладненням можуть бути — келоїдні рубці. Аби уникнути їх появи — бажано перед проколюванням вух дитину відвести до дерматолога. Якщо ризик появи великий, то краще не колоти вуха взагалі. Таким людям показано носити кліпси.

Ну і, мабуть, всі мами знають, що не варто проколювати вуха дітям, які дуже бояться процедури, плачуть, ведуть себе агресивно і неспокійно. При такому розкладі подій всім буде краще, якщо ви спробуєте прийти іншим разом.В якому віці проколювати дітям вуха?

Висновок

Загалом, можна зробити висновок, що поспішати з проколюванням вух не варто. Хоча і зволікати теж — дослідження показують, що якщо вуха були проколоті дитині після 11 років, то у таких діток збільшується ризик розвитку келоїдних рубців. Головне, що потрібно зробити батькам — це знайти хорошого спеціаліста, який буде проколювати вуха, адже від нього залежить багато.

AnsWiki
Коментарі: 0
  1. Світлана

    Дуже дякую за поради, адже коли мова йде про власну дитину, то намагаєшся зробити все якомога краще!

Додати коментар