Чи можна дітям дивитися фільми у форматі 3D?

Чи можна сходити з дитиною на мультик в 3D-форматі (дитині 4 роки)?

З появою 3D-технологій розвиток кіноіндустрії отримав новий поштовх. Ті, хто хоча б раз подивився фільм у 3D, відзначають, наскільки це вражаюче видовище (особливо для дітей). Але чи можна дивитися 3D без шкоди для здоров’я, а особливо дітям, у яких організм не до кінця сформований?

Чи можна дітям дивитися фільми у форматі 3D?

З якого віку можна дивитися 3D?

У цьому питанні фахівці одностайні — дивитися 3D дітям категорично не можна. До 5 років взагалі не думайте про те, щоб повести дитину на фільм в 3D. А після 5 — якщо дитина дуже-дуже хоче, то можна зробити подарунок, але це має бути не частіше, ніж раз на півроку. Фахівці мікрохірургії ока заявляють, що 3D фільми для дітей можуть бути небезпечні, зокрема, привести до патології розвитку органів зору, а також до порушення психіки.

На що потрібно звернути увагу, якщо ви все-таки привели дитину в 3D

  1. Уважно вибирайте 3D окуляри для дітей. Найкраще, якщо це будуть спеціальні окуляри маленького розміру.
  2. Слідкуйте за станом вашої дитини під час сеансу. Якщо ви побачите, що вона періодично знімає окуляри, тре очі або почуєте скарги на погане самопочуття, краще негайно покинути кінозал.
  3. Якщо дитина добре перенесла сеанс, не поспішайте вести її повторно. 3D фільми для дітей — серйозне навантаження, в першу чергу, на зір. Тому рідкісні походи можуть стати дійсно святом, в той час як надмірне захоплення здатне завдати шкоди здоров’ю.

Крім дітей, 3D-фільми не рекомендується дивитися:

  • Людям, у яких є серйозні порушення зору. Наприклад, коли одне око бачить набагато гірше за інше або є косоокість… Навіть якщо такі люди не відчують жодних проблем під час перегляду, велика ймовірність того, що вони просто-напросто не побачать стереозображення.
  • Людьми з неврівноваженою психікою. Фахівці заявляють, що такі зображення дають сильне навантаження на кору головного мозку, що може посилювати стан хворих цієї категорії.
  • Людям із захворюваннями хребта (остеоартроз, остеохондроз).
AnsWiki
Додати коментар