Як навчити дитину малювати?

У нашого сина велика тяга до малювання — він постійно малює олівцями, ручкою, фарбами... Але виходять лише «каляки-маляки». Як навчити його малювати правильно?

Звичайно ж, навчання малюванню досить складний процес і обійтися однією статтею тут не можна. Давайте розглянемо лише загальні рекомендації з цього приводу.Як навчити дитину малювати?

Спочатку потрібно засвоїти одну просту істину — не можна зневажливо, насмішкувато ставитись до «перших проб» вашої дитини. Не потрібно називати це «каляками-маляками» інакше у малюка сформується несерйозне ставлення до малювання, а ваший сміх може його образити. А образити творчу особистість так просто!:)

Також не потрібно просити дитину малювати щось конкретне. Нехай малює те, що задумав сам. Також нічого не домальовуйте і не покращуйте в малюнку дитини. Навіть якщо вам дуже хочеться показати, як потрібно зробити «правильно». Така допомога може викликати почуття неповноцінності, невміння самому намалювати добре.Як навчити дитину малювати?

Заохочуйте нестандартні рішення образів і прийомів роботи. Дитина повинна відчувати, що головне в процесі малювання — його фантазія. Повертайтеся до обговорення старих робіт вашого малюка, розвішуйте вдалі малюнки дитини на стінах.

Спочатку слід ознайомити дитину з різними матеріалами для малювання — фарбами, олівцями, папером і т. д. Дозвольте йому забруднитися у фарбу, помацати її руками і можливо навіть спробувати її на смак (якщо вона безпечна для цього).

Покажіть дитині, як правильно користуватися художнім приладдям, познайомте малюка з основними художніми техніками. Такі «уроки» потрібно проводити мінімум два-три рази на тиждень по 10–20 хвилин. При цьому важливіше не завантажити дитя, не злякати його труднощами навчання. Навпаки — його потрібно максимально зацікавити.Як навчити дитину малювати?

Розглядайте добрі роботи інших дітей, щоб він захотів намалювати так само або краще. Ознайомте дитину з репродукціями картин художників, розповідайте (на рівні розуміння дитини) про те, що вони хотіли показати своїми роботами і які прийоми для цього використовували.

AnsWiki
Додати коментар