Сьомий тиждень вагітності

Сьомий тиждень вагітності - це ще один крихітний крок, який наблизить вас до зустрічі з вашим малюком. На цьому тижні плід продовжує активно рости і розвиватися. Потихеньку ембріон стає схожий на справжнісіньку дитинку.

Хоча у ембріона все ще є хвостик, його голівка ще не пропорційна по відношенню до тіла, оченята посаджені дуже далеко один від одного, але він розвивається з кожним днем, з кожною годиною, з кожною хвилиною. І зовсім скоро буде схожий на маленького чоловічка. Погодьтеся, як гарно, що зараз у нас є можливість стежити за тим, як розвивається майбутня дитина, ще в утробі матері.

На цьому тижні, як і на попередніх, зміни відбувається не лише з малюком, але і з майбутньою матусею. Інформації дуже багато, але вона дуже цікава і корисна, тому погнали.

Розвиток плоду на 7 тижні

У ембріона вже є зачатки практично всіх органів і систем, які тепер будуть розвиватися, збільшуватися в розмірах і вдосконалюватися. На цьому тижні ваш малюк активно розвивається як внутрішньо, так і зовні.

Внутрішні зміни

 • Серце ембріона вже розділилося на праве і ліве передсердя. До кінця сьомого тижня (або на початку восьмої) воно вже буде чотирикамерним, як у дорослої людини. Таке крихітне сердечко вже зовсім скоро буде виконувати всі свої прямі обов’язки. Поки що серце не розташоване на своєму місці. Воно знаходиться в центральній частині грудини і ніби здіймається над рівнем тіла. Але не турбуйтесь, пройде ще зовсім небагато часу і сердечко займе своє постійне місце розташування. Зараз серце плоду б’ється зі швидкістю 140-160 ударів за хвилину.
 • Сьомий тиждень вагітності характеризується завершенням формування пуповини. Незабаром між матір’ю і плодом налагодиться матково-плацентарний обмін. Плацента також вдосконалюється, але повністю вона дозріє тільки до 12 тижня вагітності. А поки все, що ви їсте, п’єте і чим дихаєте – всім цим харчується і малюк. Поки бар’єр не сформований до кінця, ви повинні бути дуже уважні. Ретельно стежите за тим, щоб в вашу кров не надходили речовини, які можуть нашкодити малюкові, адже він цілком залежить лише від вас.
 • Внутрішні органи ембріона продовжують розвиватися. На цьому тижні вже повністю сформувалася товста кишка і апендикс. Підшлункова залоза крихти починає потихеньку виробляти інсулін.
 • На сьомому тижні вже ясно, якої статі буде ваша дитина. Оскільки саме на цьому тижні відбувається статева ідентифікація. Статеві залози ембріона розвинуться або в яєчка (хлопчик), або в яєчники (дівчинка). Але, кого саме ви чекаєте, дізнаєтеся тільки на 11-12 тижні, коли будете робити УЗД. Якщо ви і будете робити УЗД раніше, то стать дитини визначити не вдасться. оскільки орган, який визначає стать, на цьому етапі ідентичний у хлопчиків і дівчаток.
 • Дуже важливі зміни відбуваються в ендокринній системі плоду. Вже починає функціонувати тимус (вилочкова залоза) – орган імунної системи, який регулює роботу імунної системи, а також деякі метаболічні процеси.
 • Ви тільки уявіть – на цьому етапі ваша майбутня дитина може сприймати емоції і реагувати на стрес, який відчуває мама. Саме тому вагітна жінка повинна якомога менше нервувати і дратуватися. Це може негативно вплинути на малюка.

Зовнішні зміни

 • Широко посаджені очі потихеньку починають зближуватися до перенісся. На очах вже починають з’являтися повіки. У носику є ніздрі, з’являються губки. Вушка також активно розвиваються. Вушні раковини набувають більш складної форми.
 • На цьому тижні закладаються молочні зубки. Зігнуте С-подібне тіло починає розпрямлятися.
 • На крихітних ручках і ніжках можна розгледіти пальчики. На ручках вже сформувалися плечі і передпліччя. Руки починають згинатися в ліктях і зап’ястях.

Вага та розмір плода

На сьомому тижні вагітності зростання ембріона становить приблизно 9-13 міліметрів. Важить плід 1.5-1.7 грами. А зовні він нагадує квасолину чи ягідку лохини.

Відчуття вагітної на 7 тижні

Як говорилося раніше, в організмі майбутньої матусі теж відбувається маса змін. З’являється багато нових відчуттів, пов’язаних з вагітністю, що наступила. Сьогодні ми розглянемо всі можливі симптоми й відчуття, які можуть супроводжувати вас на сьомому тижні вагітності.

 • Токсикоз. Перший триместр вагітності – час токсикозу. Не завжди, але в більшості випадків. Напади нудоти, підвищене слиновиділення, блювання, зниження апетиту, втрата ваги, зниження артеріального тиску, неадекватна реакція на звичні запахи – все це симптоми раннього токсикозу. Якщо токсикоз сильний, жінка відчуває страшну слабкість, майже нічого не їсть, втрачає вагу, то лікарі можуть призначити певні ліки для полегшення стану. Якщо ж токсикоз можна терпіти, то радять саме це.
 • Слабкість і сонливість. Вагітна жінка на цьому терміні може відчувати просто страшну слабкість і постійну нестачу сну. Спати хочеться дуже багато, причому як вночі, так і вдень. Для підтримки вагітності організму потрібно дуже багато сил, відновити які можна за допомогою сну. Якщо хочеться і є можливість, то спіть! Випробовувати організм на витривалість зараз не на часі. Вагітна повинна спати 8-10 годин на добу. Слабкість цього тижня може проявитися у всій «красі». Часто вона може доходить навіть до непритомного стану, з яким боротися жінці дуже складно, оскільки це може статися раптово. Щоб знизити ризик розвитку цих неприємних симптомів, вам потрібно добре харчуватися і якомога більше гуляти на свіжому повітрі. Звичайно ж, гуляти краще не самій, якщо вам різко стане погано, то поруч має бути людина, який «відкачає» вас.
 • Емоційні розлади. На сьомому тижні вагітності емоційний стан жінки нестабільний. Можуть бути часті перепади настрою, надмірна дратівливість, може з’явитися підвищена тривожність. Також на цьому тижні жінка може відчувати почуття розбитості, закомплексованості і невдоволення своїм станом. Такий стан заважає жити колишнім життям. Часом через це у жінки можуть з’явитися навіть якісь конфліктні ситуації з близькими. Але не варто занадто перейматися, щойно гормональний фон стабілізується, всі ці неприємні симптоми зникнуть.
 • Потемніння ареол сосків. Не завжди, але трапляється так, що ареоли сосків вагітної жінки темніють вже на цьому терміні. Крім цього, на животі також може з’явитися темна лінія (від лобка до пупа).
 • Біль в животі. Можуть з’явитися невеликі болі в животі, ближче до боків. Це відбувається через матку, яка збільшується в розмірах. При цьому дуже важливо розуміти, що болі можуть бути, але вони незначні, не викликають сильного дискомфорту.

  Якщо ж біль локалізується внизу живота, якщо він сильний, тягнучий, ниючий, то терміново зверніться до свого лікаря за консультацією, оскільки ризик викидня на цьому тижні ще високий. Крім такого характерного болю вас повинні насторожити червоні, коричневі і бурі виділення у будь-якій кількості. Якщо це буде навіть одна коричнева крапелька на білизні – негайно зверніться до лікаря.

 • Озноб. Частенько вагітних на ранніх термінах вагітності морозить. Якщо температура тіла при цьому не підвищується, ознак застуди немає, виділень теж не спостерігається, то це цілком нормальне явище. Для підтримки оптимальної температури плодового яйця необхідна підвищена концентрація прогестерону. Вироблення цього гормону супроводжується сповільненою тепловіддачею і проявляється ознобом – індивідуальною особливістю жіночого організму. Але будьте дуже уважні, якщо вас морозить довгий час, підвищується температура тіла, з’являються кров’янисті виділення, то терміново до лікаря. Все це може бути ознакою вагітності, що завмерла або майбутнього викидня.
 • Головні болі. Вагітність може супроводжуватися головним болем, особливо на ранніх термінах. Боротися з болями можна народними засобами (капустяний лист, компреси), але не таблетками. Перш ніж випити якусь пігулку, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Використання протипоказаних при вагітності ліків може завдати непоправної шкоди малюкові. Будьте гранично обережні!
 • Часте сечовипускання. Такий симптом може супроводжувати вагітну жінку на сьомому тижні, але не завжди. Найчастіше в першому триместрі, при правильному режимі пиття, жінка не відчуває такого симптому.
 • Закреп, здуття живота. Збільшення кількості гормону вагітності (прогестерону) в крові призводить до розслаблення кишечника, як наслідок з’являються запори і здуття живота. Іноді через це у жінки може збільшитися обсяг талії.

На цьому тижні вагітна жінка може набрати 500-700 грам додаткової ваги. Хоча вага може трохи і додатися, але живіт поки не росте, оскільки ембріон ще крихітний.

Харчування вагітної на 7 тижні

Як і раніше, харчування майбутньої матусі повинно бути здоровим і різноманітним. Це означає, що в щоденний раціон вагітної повинні входити:

 1. Фрукти та овочі. У раціоні вагітної величезну роль грають корисні, багаті вітамінами фрукти та овочі. Овочі краще готувати на пару або ж їсти сирими, щоб вони не втрачали корисні речовини при варінні. Обов’язково включіть в раціон різні види капусти (броколі, білокачанна, кольорова, кольрабі), адже вони багаті фосфором, магнієм, вітаміном С, кальцієм і калієм. Не забувайте про моркву, вона багата на вітамін, А, який просто необхідний для зору як вагітної, так і майбутньої дитини. Фрукти можна їсти всі, якщо ви не страждаєте алергічними реакціями.
 2. Риба і м’ясо. Вибирайте нежирні види м’яса і риби. Готувати їх також краще на пару або просто відварювати. При цьому небажано використовувати велику кількість приправ і солі.
 3. Яйця. Яйця багаті вітамінами A, D, В2, B6, Е, залізом, фосфором, міддю, кальцієм, кобальтом та іншими речовинами, що так необхідні вагітній жінці.
 4. Молочні продукти. Оскільки на цьому тижні у малюка закладаються зубки, особливу увагу слід приділити продуктам, які містять кальцій. Молоко, сир, кефір – продукти, які допоможуть забезпечити ваш організм кальцієм. Якщо ж достатньої кількості кальцію не буде надходити з їжею, то буде відбуватися вимивання кальцію зі стінок судин вагітної. Це може спричинити за собою масу негативних наслідків для організму жінки. Може з’явитися варикоз і геморой.
 5. Крупи. Завдяки включеним в раціон кашам ви зможете нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, усунути запори, ефективно поповнювати запаси енергії. Також крупи багаті амінокислотами, які вкрай важливі для вагітних. Але такими корисними властивостями володіють не всі каші. Тому особливу увагу зосередьте на вівсянці, гречці, сочевиці, а також на кукурудзяній і пшоняній крупі.
 6. Зелень. Зелень багата так необхідною на цьому терміні фолієвою кислотою. Шпинат, зелений салат, зелена цибуля, петрушка, всі вони повинні бути на столі вагітної жінки, особливо на ранніх термінах.
 7. Горіхи і насіння. Вони містять велику кількість рослинних білків, вуглеводів, харчових волокон і жиру з високим вмістом поліненасичених жирних кислот, вітаміну Е, вітамінів групи В, калію, магнію, кальцію, фосфору, заліза, марганцю, міді.

Рекомендації

 • Якщо ви ще цього не зробили, то сьомий тиждень вагітності просто зобов’язує вас сходити до гінеколога. Оскільки на першому триместрі існує високий ризик переривання, то сходити на прийом до фахівця краще якомога швидше. Лікар повинен оцінити перебіг вагітності і висловити свої рекомендації. Мабуть, навіть невагітні жінки чули про «тонус (гіпертонус) матки». На жаль, в наший час дуже великий відсоток вагітних жінок стикаються з цим діагнозом. При цій патології м’язи матки постійно знаходяться у збудженому, скороченому стані, вони ніби виштовхують ембріон. Без необхідного лікування така вагітність, найчастіше, закінчується викиднем. Крім огляду, гінеколог направить вас на необхідні аналізи, а також, якщо є необхідність, на УЗД.
 • Не приймайте ліки, які протипоказані при вагітності. Якщо ви захворіли, то ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Всі дозволені препарати вам може приписати лише лікар.
 • Постарайтеся уникати стресових ситуацій. звісно, складно жити зовсім без стресу, але ось мінімізувати безглузді переживання можна. Чим спокійнішою та урівноваженішою буде вагітна, тим краще малюкові.
 • Виключіть важкі фізичні навантаження. Робити зарядку, вправи для вагітних, плавати можна і потрібно. А ось підіймати тяжкості, бігати, качати прес не варто.
 • Правильно харчуйтеся, не переїдайте.
 • Відмовтеся від алкоголю і тютюну.
 • Побільше відпочивайте, дотримуйтесь правильного режиму дня.
 • Гуляйте на свіжому повітрі.
 • Приймайте фолієву кислоту.
 • Уникайте простудних захворювань, різних інфекцій.
AnsWiki
Додати коментар