Дев’ятий тиждень вагітності

Дев'ятий тиждень вагітності - початок третього місяця вагітності по акушерському терміну. На цьому тижні плід продовжує свій безперервний розвиток. Скільки дивного сталося з вами і вашим малюком за такий короткий термін. На цьому терміні закладка всіх органів плоду закінчується. Тепер йому залишається рости і готуватися до майбутньої зустрічі із зовнішнім світом.

Життя майбутньої мами починає потихеньку змінюватися. Хоча зовні вагітність ще не помітна оточуючим, але ось всередині жінки кипить робота. Зараз організм жінки працює в посиленому режимі. Адже йому потрібно забезпечити повноцінне харчування і захист майбутній дитині. На цьому тижні вагітності більшість жінок відчувають однакові симптоми вагітності. Але варто сказати, що на дев’ятому тижні можуть з’явитися і різні хворобливі відчуття.

Про всі можливі ризики, зміни, які відбуваються в жіночому організмі і в організмі плоду, поговоримо детально. А також про харчування, адже це дуже важлива складова під час вагітності.

Розвиток плоду на 9 тижні

Ваш малюк продовжує рости і розвиватися. В його маленькому тільці відбуваються як внутрішні, так і зовнішні зміни. Як же добре, що зараз можна дізнатися, як розвивається майбутня дитина ще в утробі матері.

Внутрішні зміни

На дев’ятому тижні вагітності головний мозок плоду вже сформований. Він розділений на дві півкулі і покритий звивинами. Мозок плода вже може надсилати мамі сигнали, які свідчать про його потреби. Саме цим і пояснюються «дивні гастрономічні уподобання майбутньої мами». За допомогою спеціального обладнання вже навіть можна зафіксувати мозкову діяльність плоду. Ви тільки уявіть, вже на цьому етапі розвитку малюк здатний спілкуватися з вами.

З цього моменту починається активний розвиток мозочка, який відповідає за координацію рухів і рівновагу. Починає формуватися гіпофіз, який буде продукувати гормони, що впливають на зростання, обмін речовин і репродуктивну функцію майбутньої дитини.

Активно продовжує розвиватися центральна нервова система плоду. Починають формуватися черепні, спинномозкові і міжхребетні нерви.

Сердечко крихти вже сформоване і виконує свої прямі обов’язки. Увесь наступний час воно буде міцніти і збільшуватися у розмірах. Зараз воно б’ється зі швидкістю 140-160 ударів в хвилину. На УЗД ви можете прослухати биття маленького сердечка.

Активно розвивається кровоносна і лімфатична системи плоду. Кістковий мозок, в якому утворюються стовбурові клітини, здатні перетворюватися в будь-який компонент крові, вже починає свою роботу з виробництва еритроцитів, лейкоцитів, лімфоцитів, тромбоцитів…

Продовжує розвиватися пуповина. Вона складається з трьох кровоносних судин: 2 артерій і 1 вени. За вені до плоду надходить венозна кров, яка насичена киснем і іншими необхідними речовинами. А ось по двох артеріях, розмір яких трохи менше, виводиться кров з організму плоду. Ця кров уже відпрацьована, позбавлена кисню і всіх поживних речовин. Через артерії виводяться і продукти обміну речовин плоду.

Плацента також продовжує свій розвиток. З цього тижня вона вже починає функціонувати, хоча ще не повністю сформована. Остаточно вона сформується десь на 12-му тижні вагітності. Саме тому майбутня матуся повинна по можливості виключити всі негативні фактори, які можуть нашкодити малюкові. Поки бар’єр не сформований, безпека плоду повністю у ваших руках.

Продовжують формуватися статеві органи.

Зовнішні зміни

Головка плоду все ще велика і непропорційна по відношенню до тіла. Але у малюка ще багато часу для розвитку. До моменту пологів все буде пропорційно.

Продовжує удосконалюватися обличчя. Широко посаджені очі потихеньку починають зближуватися до перенісся. На них вже є повіки, які поки закриті. Рот малюка вже відкривається і закривається. Є губки і носик. На крихітних вушках вже є мочки.

На ручках і ніжках вже є пальчики. Вже сформувалися плечі і передпліччя. Руки починають згинатися в ліктях і зап’ястях. Ніжки плоду розвиваються повільніше, вони майже в 2 рази менші за ручки.

Малюк активно рухається. На УЗД можна побачити рух плоду, але ось відчути його поки не можна, оскільки плід ще дуже маленький. Зазвичай, матусі починають відчувати рухи малюка ближче до 16 тижнів. Так що у вас ще все попереду.

Вага та розмір плода

На дев’ятому тижні вагітності ріст плоду становить 22-30 міліметрів. А вага коливається від 3 до 4 грам. На цьому тижні малюка можна порівняти з вишенькою.

Відчуття вагітної на 9 тижні

Дев’ятий тиждень вагітності – це вже пристойний термін, але попереду ще багато прекрасних тижнів. На цьому тижні вагітна відчуває масу симптомів, звичайно, не всі з них приємні, але все це є невід’ємною частиною вагітності. Більшість жінок на 9 тижні вагітності відзначають наступні симптоми:

 • Токсикоз. Практично у всіх вагітних на дев’ятому тижні вагітності проявляється токсикоз (ранкова хвороба). Напади нудоти, підвищене слиновиділення, блювання, зниження апетиту, втрата ваги, зниження артеріального тиску, неадекватна реакція на звичні запахи – все це симптоми раннього токсикозу. Якщо токсикоз сильний, жінка відчуває страшну слабкість, майже нічого не їсть, втрачає вагу, то лікарі можуть призначити певні ліки для полегшення стану. Якщо ж токсикоз можна терпіти, то радять саме це. Не хвилюйтесь, терпіти залишилось недовго, ще тиждень-два і симптоми токсикозу зникнуть. В основному токсикоз триває протягом першого триместру, але є «щасливиці», які мучаться всі 9 місяців. Сподіваємося, ви не належите до їх числа.
 • Збільшення молочних залоз. Груди як і раніше можуть збільшуватися в розмірах. Крім цього, вона ще може бути болючою. Незабаром неприємні відчуття повинні зникнути, але ось об’єм не зменшиться. Так що саме час підібрати собі нові бюстгальтери. Краще брати безшовні і з натуральних тканин.
 • Часте сечовипускання. Через розширений обсяг крові і збільшення припливу крові до нирок обсяг вироблюваної сечі також збільшується. Це відбувається тому, що необхідно видаляти збільшені відходи матері і плоду. Але варто відзначити, що такий симптом на ранніх термінах вагітності спостерігається не у всіх.
 • Потемніння ареолів сосків. Нерідко на цьому тижні вагітності у жінок починають темніти соски. Можуть навіть з’явитися виділення з них.
 • Проблеми зі сном. На цьому етапі жінка може постійно хотіти спати. Так відбувається у більшості випадків, але деяким вагітним доводиться терпіти і безсоння. З безсонням впоратися важко. Якщо правильний режим дня, прогулянки на свіжому повітрі і харчування не допомагають впоратися з проблемою, то потрібно звернутися до лікаря.

Болі в животі на 9 тижні вагітності

Живіт для вагітної – сакральне місце, яке відіграє найважливішу роль. Саме тому на будь-які зміни в ньому ви повинні своєчасно реагувати.

Якщо ви відчуваєте помірні нечасті болі в животі, то це не страшно. Такі відчуття пов’язані з ослабленням і розтягуванням зв’язок, що утримують матку. Виникають вони періодично і локалізуються ближче до боків, нерідко віддають у поперек.

Якщо ж біль локалізується внизу живота, якщо він сильний, тягнучий, ниючий, то терміново зверніться до свого лікаря за консультацією, оскільки ризик викидня на цьому тижні ще високий. Крім такого характерного болю вас повинні насторожити червоні, коричневі і бурі виділення у будь-якій кількості. Якщо це буде навіть одна коричнева крапелька на білизні – негайно зверніться до лікаря. Завдяки сучасним лікам можна зберегти вагітність, навіть з загрозою викидня.

Аналізи і обстеження

На дев’ятому тижні вам необхідно сходити до гінеколога, якщо ви ще цього не зробили. Лікар повинен оглянути вас на кріслі, візьме мазок з піхви, щоб переконатися, що вагітність протікає нормально. Якщо все добре, то він дасть вам направлення на необхідні аналізи:

Клінічний аналіз крові;

Аналіз крові на цукор;

Аналіз крові на СНІД, сифіліс, гепатит В;

Аналіз крові на групу і резус-фактор;

Клінічний аналіз сечі.

Якщо ж доктор запідозрить якісь ускладнення, то може призначити додаткові аналізи та дослідження. Дуже часто на цьому терміні у вагітних жінок з’являється гіпертонус матки. При цій патології м’язи матки постійно знаходяться у збудженому, скороченому стані, вони ніби виштовхують плід. Без необхідного лікування така вагітність, найчастіше, закінчується викиднем. Тому будьте пильні, не затягуйте з візитом.

Збільшення ваги вагітної

На дев’ятому тижні вагітності жінка може набрати трохи більше 1 кілограма. Звичайно ж, якщо немає токсикозу. Якщо ви набираєте більше ваги, то потрібно скорегувати своє харчування, щоб не допустити набору зайвої ваги.

За весь термін вагітності жінка може набрати 10-12 кілограм. звісно, це все індивідуально, жорсткого стандарту немає. Але якщо ви стрімко набираєте вагу, то потрібно серйозно зайнятися харчуванням, виключити продукти, які призводять до цього.

Харчування вагітної на 9 тижні

Харчування під час вагітності – дуже важливий аспект, на якому жінка повинна сконцентрувати свою увагу. Адже раціоном вагітної харчується і малюк. Саме тому важливо налагодити правильне і збалансоване харчування.

Вагітна жінка повинна їсти 4-6 разів на добу, але невеликими порціями. Порція повинна відповідати вашому кулачку. Здавалося б, цього замало, але якщо дотримуватися частоти вживання їжі, то цього цілком достатньо.

Напевно ви вже знаєте, що під час вагітності варто відмовитися від фастфуду, жирної, дуже солоною і перченою їжі, а також від продуктів, до складу яких входять барвники та консерванти. Солодке варто істотно обмежити.

Замість цього зосередьте свою увагу на корисних овочах і фруктах. Овочі можуть служити прекрасним гарніром до м’яса або риби. Готувати овочі краще на пару або їсти сирими, оскільки при варінні (особливо при тривалому) вони втрачають майже всі корисні властивості. Фрукти можна обирати найрізноманітніші, звісно, якщо ви не страждаєте на алергію. Не обходьте стороною і ягоди. Особливо корисні – чорниця, журавлина і лохина.

М’ясо і рибу краще обирати нежирних сортів. Індичка, телятина, курятина – види м’яса, які рекомендують лікарі вагітним жінкам. Рибу обирайте морську, вона містить такий необхідний при вагітності йод. Також риба є незамінним джерелом поліненасичених жирних кислот омега-3, білка і вітаміну D. Готувати м’ясо і рибу можна на пару, можна просто відварювати або ж запікати в духовці.

Не забувайте і про молочні продукти. Сир, кефір, молоко – всі вони допоможуть вам поповнювати запаси кальцію в організмі. Адже зараз вам і вашому малюкові він особливо необхідний. Якщо з їжею не поступатиме достатню кількість кальцію, то він буде вимиватися з організму вагітної.

Не забувайте пити 1.5-2 літра чистої води в день. Водний баланс дуже важливий, оскільки на тлі нестачі води в організмі майбутньої мами порушуються обмінні процеси.

Рекомендації

 • Поменше нервуйте. Стрес негативно впливає на розвиток плоду і на здоров’я мами.
 • Не перевтомлюйтесь. Намагайтеся не перевіряти організм на витривалість, зараз не час для цього. Якщо у вас на роботі завал, ви нічого не встигаєте, вам важко вставати вранці, то краще візьміть відпустку. Організму потрібно дуже багато сил, щоб виношувати малюка, постарайтеся допомогти йому.
 • Побільше гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянки – це не лише корисне свіже повітря, але і помірна фізична активність, яка необхідна вагітній жінці.
 • Намагайтесь уникати простудних захворювань. Хоча органи плоду вже закладені, але простуда в першому триместрі все ще дуже небезпечне явище.
 • Відмовтеся від алкоголю і паління.
 • Поменше використовуйте побутову хімію. Буде краще, щоб під час вагітності ви взагалі не мали контакту з побутовою хімією, тому що вона дуже шкідлива, особливо для плода. Якщо вам нема кого попросити вимити ванну кімнату за вас, то постарайтеся хоча б купувати не надто агресивні засоби.
 • Не приймайте ліки. Потрібно дуже ретельно стежити за тим, що надходить в ваш організм, адже все це надходить і малюкові. Особливо обережними потрібно бути з ліками. Всі необхідні препарати повинен призначати лише лікар.
 • Більше часу проводьте з близькими. Чоловік і діти (якщо вже є) – найближчі вам люди. Розповідайте їм про своє самопочуття, про майбутнє дитинку, це тільки ще більше зріднить вас.
5/5 - (1 гол.)
AnsWiki
Додати коментар