Дев’ятнадцятий тиждень вагітності

Дев'ятнадцятий тиждень вагітності - це майже половина терміну, з чим ми вас і вітаємо. Триває другий триместр, як правило, це спокійний та безпроблемний час.

З кожним тижнем ви стаєте на крок ближче до заповітної зустрічі зі своїм малюком. Зараз плід вже повністю сформований, майже всі його органи функціонують і продовжують удосконалюватися, готуючись до життя за межами вашої матки.

Розвиток плода на 19 тижні

На цьому терміні ваш малюк вже сформований, але всі його органи і системи в процесі вдосконалення. Якщо плід народиться на цьому терміні, то він, на жаль, не виживе. Саме тому майбутній матусі потрібно як слід берегти себе і нічим не нашкодити вагітності. Особливо негативно на малюкові позначається стрес, який переживає вагітна, неправильне харчування, а також важкі фізичні навантаження.

Внутрішні зміни

 • На 19-му тижні вагітності у плода активно продовжує розвиватися головний мозок. Збільшується кора головного мозку. Формуються нервові зв’язки між ЦНС і внутрішніми органами малюка.
 • Продовжує розвиватися дихальна система плода. Хоча свій перший вдих малюк зробить тільки після народження, протягом усього внутрішньоутробного періоду його дихальна система розвивається і готується до цього першого вдиху. На цьому терміні з’являються бронхіоли і починає оформлятися бронхіальне дерево.
 • Значно поліпшується рефлекторна діяльність плода. Вже на цьому терміні ваш малюк вміє: активно рухатися, перевертатися, згинати в суглобах ручки і ніжки, смоктати пальчики, хапатися за пуповину, відкривати і закривати рот, ковтати, гикати. Крім усього цього, плід вміє гримасувати, хмуритися, відкривати очі, моргати. Як бачите, ваш малюк вже багато чого вміє на цьому терміні, але ще більшому він навчиться.
 • Продовжує розвиватися слуховий апарат плода. Він уже добре чує і реагує на занадто гучні звуки відповідною мімікою. Дуже важливо, щоб ви розмовляли зі своїм малюком, щоб він знав голоси своїх найрідніших людей, батьків. Можете вмикати класичну музику або ту, яка подобається вам, тільки не дуже гучно, аби не налякати.
 • У плода вже функціонує травна система, поки не в повну силу, але все ще попереду. На цьому терміні виробляються перші ферменти, які забезпечать правильну роботу шлунка і кишечника в майбутньому. Жовчний міхур і печінка також функціонують. Починає накопичуватися перший кал (меконій), який складається з відмерлих клітин кишечника і епітелію шкіри. Меконій чорного кольору, тому після пологів не лякайтеся, коли малюк покакає. Протягом кількох днів кал нормалізується.
 • Під шкірою малюка продовжує накопичуватися жирок.
 • Малюк спить близько 19 годин на добу, весь інший час він грається.

Зовнішні зміни

 • Шкіра малюка зараз червона і зморщена, незважаючи на те, що у нього вже є прошарок підшкірного жиру. До пологів шкіра трішки розрівняється, але все ж малюк народиться червоненьким і зморщеним.
 • Вся шкіра малюка покрита первородною змазкою, яка захищає її від будь-яких пошкоджень. Це дуже важливо, адже шкіра у плода дуже ніжна та чутлива і потребує додаткового захисту.
 • Практично все тіло малюка вкриває пушкове волосся, яке називається лагуно, воно також виконує захисну функцію. Після народження все це волоссячко скачається і випаде.
 • Зовні плід виглядає пропорційно.

Вага та розмір плода

На дев’ятнадцятому тижні вагітності ваш малюк важить 200-250 грам. Його зріст досягає 15 сантиметрів. На цьому тижні плід можна порівняти з картоплиною.

Відчуття вагітної на 19 тижні

Якщо ви ще не відчули перших ворушінь, то, можливо, саме на цьому тижні і відбудеться ця незабутня подія. Прислухайтеся до свого організму, до всіх сигналів, які він посилає.

Всі вагітні описують по-різному перші ворушіння свого малюка. Багато хто говорить, що це дуже схоже на звичайну перистальтику кишечника і з першого разу дуже складно визначити поштовхи чи це. Але, як правило, слід малюкові штовхнутися два-три рази і всім стає зрозуміло, що це дає про себе знати крихітка. Постарайтеся запам’ятати цю дату, адже вона записується в обмінну карту і з цього часу потрібно стежити за тим, щоб ви відчували рухи плода кожен день. Саме рухи плода можуть багато чого розповісти про його самопочуття, тому будьте уважні.

На дев’ятнадцятому тижні вас можуть супроводжувати ще багато симптомів і відчуттів.

 • Може з’явитися «хода качечки». До цього терміну животик вже значно збільшився, тому хода вагітної може змінитися. Характерна хода з’являється у переважної більшості вагітних і вона не може не тішити оточуючих.
 • Підвищення апетиту. Дитина росте і їй для цього потрібно багато ресурсів. Все що їсть мама потрапляє і до малюка, тому дуже важливо харчуватися правильно.
 • Незручності під час сну. Через збільшення животика може з’явитися дискомфорт під час сну. Думаю, ви знаєте про те, що на животі спати не можна, оскільки порушується кровопостачання в організмі мами і плода. Тому залишається спати або на боках, або на спині. Як правило, більшість людей не люблять спати на спині, а особливо вагітні. Щоб полегшити собі сон на боці, купіть спеціальну подушку для вагітних. Відгуки говорять, що великій кількості вагітних саме ця подушка допомогла налагодити сон.
 • Можуть з’явитися болі в попереку. Через збільшення ваги навантаження на спину також збільшується, і вона може боліти. Аби полегшити стан потрібно: носити бандаж, відмовитися від підборів, не сидіти довго, а також займатися дозволеною під час вагітності фізкультурою.
 • Зниження артеріального тиску. Якщо тиск не падає нижче 100/60, то це є варіантом норми. Якщо ж тиск дуже низький, то гінеколог може направити вас в стаціонар, щоб за вами спостерігали і, можливо, призначили лікування.
 • Може з’явитися підвищена стомлюваність, слабкість і навіть запаморочення. Все це відбувається через зниження гемоглобіну в крові. Рівень гемоглобіну падає через збільшення об’єму крові. З цим нічого не поробиш, постарайтеся добре харчуватися і не робити занадто різких рухів.
 • Виділення молозива з грудей. Рідко, але буває, що вже на цьому терміні у вагітної починає виділятися молозиво. Найчастіше це відбувається у повторнородящих жінок. Нічого страшного в цьому немає, організм готується до майбутнього вигодовування.
 • Часте сечовипускання. Матка значно збільшилася в розмірах і вже тисне на сечовий міхур, що і викликає часті позиви. Намагайтеся не терпіти і ходити в туалет за необхідності, щоб не було застою сечі, і ви не підхопили будь-якої інфекції.
 • Можуть зміниться риси обличчя, а саме: збільшується ніс, губи і навіть вуха.

Збільшення ваги вагітної на 19 тижні

До цього терміну вагітна може набрати від 5 до 6,5 кілограм додаткової ваги. Взагалі за всю вагітність рекомендується набрати 11-16 кілограмів, цього цілком достатньо, щоб виносити і народити здорового малюка. Якщо ви помітили, що набираєте значно більше рекомендованого, то переглянете свій раціон харчування.

Аналізи і обстеження

Період з 17 по 22 тиждень є найбільш оптимальним для проведення другого ультразвукового скринінгу. Якщо ви ще не зробили УЗД, то цілком ймовірно, що саме на цьому тижні вам видадуть на нього направлення. На цьому УЗД фахівець повинен подивитися, чи розвивається плід відповідно до терміну, чи немає ніяких патологій, в якому стані матка вагітної. Крім цього, вам скажуть кого ви очікуєте, адже на цьому терміні вже все дуже добре видно і помилитися складно.

Болі в животі на 19 тижні

На 19-му тижні вагітності у вас можуть з’явитися дискомфортні трішки тягнучі відчуття в животі, ближче до боків. Це пов’язано з розтягуванням зв’язок, що утримують матку і нічого небезпечного в цьому немає. Як правило, якщо вагітна трішки відпочине, полежить, то все це проходить, і вона відчуває себе добре.

Якщо ж ви помітили, що у вас з’явилися тягнучі, ниючі болі внизу живота, то це поганий симптом. Крім цього, живіт може тверднути, ніби стискатися в кулачок, відпочинок при цьому не допомагає. Ось при таких симптомах потрібно терміново звертатися до лікаря, тому що такий стан характерний при загрозі викидня. Ще дуже важливо стежити за виділеннями, якщо з’являються прожилки крові або ж вони повністю кров’яні, то не зволікайте ні секунди – терміново до лікаря!

Секс на 19 тижні вагітності

Якщо майбутні батьки, а особливо майбутня матуся, почуваються добре, то сексом займатися можна.

Секс заборонений, якщо:

 • підтікають навколоплідні води;
 • плід розташований занадто низько;
 • багатоплідна вагітність;
 • болі;
 • загроза викидня;
 • багаторазове невиношування вагітності.

Харчування вагітної на 19 тижні

Мабуть, з настанням вагітності всі жінки намагаються ретельніше слідкувати за своїм харчуванням. Адже ні для кого не секрет, що формування і розвиток плоду цілком і повністю залежить від майбутньої матусі, від її харчування, звичок. Харчування під час вагітності має бути здоровим і збалансованим. Правила дуже прості: корисне їмо, про некорисне забуваємо на час вагітності та лактації, а краще назавжди.

Рекомендовані продукти

 • Овочі, фрукти, різна зелень. Всі ці продукти є джерелом необхідних вам і плодові вітамінів. Краще все їсти в сирому вигляді, так в продуктах збережуться всі корисні вітаміни. Термічна обробка, особливо довга, «вбиває» більшу частину всього корисного. Вибирайте різноманітні овочі і фрукти, не зациклюйтеся на якихось певних продуктах. Із зелені найкориснішим під час вагітності є шпинат, він багатий фолієвою кислотою, яка дуже важлива в цей період.
 • М’ясо. Два-три рази на тиждень не забувайте їсти м’ясо, воно багате білком, який є будівельним матеріалом для плода. Беріть нежирні сорти м’яса і старайтеся його правильно готувати. Краще запікати в духовці – це швидко, смачно і корисно.
 • Риба. Зараз в магазинах є дуже великий вибір риби і морепродуктів, кожна вагітна може знайти щось смачне саме для себе. При цьому дуже важливо знати, що далеко не всі сорти риби рекомендується їсти під час вагітності. є види, які містять занадто багато небезпечної для плода ртуті. До їх числа можна віднести: тунця, рибу-меч, акулу, королівську макрель, навіть всім звична скумбрія також накопичує ртуть. Скумбрію їсти можна, але не дуже часто і намагайтеся вибирати невеликі тушки, до 500 грам, оскільки у великій рибі вміст ртуті вищий.
 • Молочні продукти і яйця. Необхідний кальцій можна отримати з молочних продуктів. Найбільш корисними вважаються: сир, кефір, йогурти. Намагайтеся купувати ці продукти без додаткових компонентів – цукру, наповнювачів, стабілізаторів, ароматизаторів і т.д.
 • Горіхи, насіння, сухофрукти. Все це смачно, ситно, корисно і просто ідеально для перекусу. Тільки ці продукти потрібно ретельно вибирати, оскільки більшість обробляється діоксидом сірки (Е220), а це токсична речовина, яка здатна зашкодити вам і малюкові. Уважно читайте склад на упаковці і дивіться на зовнішній вигляд, занадто яскраві та красиві сухофрукти краще не брати, як би парадоксально це не звучало, оскільки вони точно оброблені. Горіхи можна їсти всі, тільки пам’ятайте, що всі вони мають високу калорійність і якщо ви схильні до швидкого набору ваги, то намагайтеся їсти потроху.

Від чого потрібно відмовитися

 • Алкоголь.
 • Ковбаси, сосиски.
 • копчена, слабосоленая риба.
 • Солодку газовану воду і куплені соки.
 • Майонез і все покупні соуси.
 • Чіпси, сухарики, солоні горішки.
 • Жирна, гостра, занадто солона їжа.
 • Лісові гриби.
 • Сирі яйця.
 • Сире м’ясо і риба.
 • Сири з пліснявою.

Приклад меню на день

Сніданок: омлет з овочами (помідор, цибулю, болгарський перець), чорний хліб, кава.

Перший перекус: йогурт з фруктами (персик, абрикос).

Обід: макарони, запечена індичка, салат (сезонні овочі).

Другий перекус: сир зі сметаною і медом, трав’яний чай.

Вечеря: сочевиця, риба, салат з морської капусти.

Не забувайте пити чисту воду, 1,5-2,00 літри за день.

Рекомендації

 • Відвідуйте курси для вагітних. Зараз курси для вагітних дуже цікаві й пізнавальні, кожна жінка може почерпнути для себе щось корисне.
 • Приділіть час собі. Займіться справами «з довгого ящика», якщо є сили і бажання. Коли народиться малюк у вас буде мінімум часу для себе і свого хобі, тому зараз саме час побалувати себе.
 • Проводьте побільше часу з рідними. Якщо у вас вже є діти, то постарайтеся зараз приділити їм якомога більше уваги, адже вони її дуже потребують, а з появою молодшого ця потреба тільки посилиться.
 • Займіться фізкультурою і побільше гуляйте на свіжому повітрі.
 • Мандруйте, відвідайте цікаві місця.
5/5 - (1 гол.)
AnsWiki
Додати коментар