Двадцять другий тиждень вагітності

Пройдено трохи більше половини шляху. Між мамою і малюком вже встановився особливий зв'язок. Зараз дуже важливо завжди бути в гарному настрої і думати тільки про позитивне.

Триває другий триместр вагітності, трішки більше половини шляху вже пройдено. Мабуть, ви вже й не уявляєте своє життя без маленького мешканця в животику. Зараз між мамою і малюком встановився особливий зв’язок, адже він відчуває всі емоційні зміни мами. Саме тому дуже важливо бути в гарному настрої і думати тільки про позитивне.

Малюк продовжує рости і розвиватися, його організм невпинно вдосконалюється, готуючись до зустрічі із зовнішнім світом. До цього терміну плід вже багато чого вміє, але ще більшому навчиться. Зараз малюк уже здатний вижити у випадку передчасних пологів, але тільки з допомогою спеціального обладнання. Звичайно ж, краще б такого ніколи і ні з ким не траплялося, і всі малюки народжувалися доношеними і здоровеньким.

Розвиток плода на 22 тижні

Всі органи плода вже сформовані і практично всі вони функціонують, але малюкові потрібно ще чимало часу, щоб зміцніти.

Внутрішній розвиток плода

 • На цьому тижні вагітності трохи сповільнюється ріст головного мозку плода, зате активно починають розвиватися тактильні відчуття. Зараз малюк вивчає своє тіло і навколишню обстановку. Він грає з пуповиною, смокче пальчик, торкається свого тіла. Плід вже відчуває дотик, якщо ви покладете руку на животик, то, ймовірно, він вам відповість поштовхом.
 • Добре розвинена слухова система. Малюк вже досить добре чує, тому дуже важливо, щоб ви з ним розмовляли, адже голоси батьків для нього найрідніші. Можете вмикати малюкові музику, тільки не дуже гучно, аби не налякати. Найкраще для прослуховування підійде класична музика, доведено, що вона чинить позитивний вплив не лише на плід, а й на настрій мами.
 • Розрізняє смак навколоплідних вод. Тепер смак того, що з’їла мама, буде відчувати і малюк. Саме тому дуже важливо дотримуватися правильного харчування. Їсти потрібно смачно і корисно, іноді можна побалувати малюка солоденьким, але не дуже часто.
 • На 22-му тижні вагітності активно продовжує розвиватися серцево-судинна система. Серце збільшується в розмірах і б’ється зі швидкістю 140-160 ударів за хвилину. Будь-які відхилення в ту або іншу сторону не є нормою і вимагають додаткових обстежень.
 • На цьому етапі завершується формування хребетного стовпа. Продовжують налагоджуватися зв’язки між ЦНС і всіма внутрішніми органами.
 • Формуються потові залози плода.
 • Малюк вже відкриває очі. Якщо посвітити на животик дуже яскравим світлом, то, ймовірно, крихітка відвернеться від джерела світла.
 • Плід активно рухається, за добу він робить приблизно 200 рухів, звісно, не всі вони відчутні мамі.
 • Приблизно 18-20 годин на добу малюк спить, весь інший час зайнятий іграми.

Зовнішній розвиток плода

 • Зовні малюк виглядає пропорційно. Здатний тримати голівку, вона вже не опадає на груди, як це було раніше.
 • Шкіра стає все більш щільною. Вся вона покрита первородною змазкою і лагуно. Це дуже важливо, адже шкіра у малюка дуже ніжна та чутлива і їй потрібен хороший захист.
 • Продовжують вимальовуватися риси обличчя.

Вага та розмір плода

На 22-му тижні вагітності ваш малюк важить 400-450 грамів. Його зріст становить приблизно 25-27 сантиметрів. На цьому тижні плід можна порівняти з кабачком.

Відчуття вагітної на 22 тижні

Вагітність в самому розпалі, ваше тіло продовжує змінюватися і округлятися. Як правило, на цьому терміні вагітні відчувають себе добре. Помітного фізичного дискомфорту ще немає, а емоційний стан стабільний. На цьому тижні вас можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Підвищений апетит. Зараз малюк активно набирає вагу, тому майбутній матусі хочеться більше їсти. Звичайно ж, при цьому потрібно дотримуватися режиму правильного харчування, щоб плід отримував все необхідне, а ви не обзавелися зайвими кілограмами. Про правильне харчування на 22-му тижні вагітності поговоримо трішки згодом.
 • Анемія. При вагітності об’єм крові в організмі жінки суттєво збільшується, при цьому рівень гемоглобіну та еритроцитів падає, що і призводить до анемії. Щоб з вами такого не трапилося потрібно добре харчуватися, особливо важливі продукти, що містять багато заліза.
 • Болі в спині. Оскільки животик росте, то навантаження на спину збільшується, тому спинка може боліти. Полегшити спині життя допоможе бандаж, його можна купити в аптеці або ж замовити в інтернеті. При цьому дуже важливо правильно його одягати, щоб ні в якому разі не тиснути на животик.
 • Набряки. Набряклість може з’являтися через затримку води в організмі. Як правило, набрякають руки, ноги, обличчя, а також пальці. Щоб полегшити стан, потрібно дотримуватися питного режиму і намагатися займатися дозволеної фізкультурою. Дуже важливо не пити багато води перед сном, адже це гарантує вам нескінченні нічні походи в туалет, а на ранок вас чекатимуть набряки.
 • Розтяжки. Головні причини розтяжок – спадковість, слабка еластичність шкіри, гормональні зміни. Крім цього, розтяжки можуть з’явитися через значне збільшення ваги вагітної. Постарайтеся стежити за набором ваги і постійно зволожуйте шкіру, щоб не допускати її пересиханню.

Збільшення ваги вагітної на 22 тижні

До 22-му тижні вагітності жінка може набрати близько 8 кілограмів. За весь період вагітності лікарі рекомендують набрати приблизно 11-16 кілограм додаткової ваги. Якщо до цього терміну ви набрали значно більше рекомендованої цифри, то слід відкоригувати харчування. При цьому дуже важливо не бути голодною, оскільки від цього страждає ваш малюк!

Аналізи і обстеження

На цьому тижні у вас повинен бути запланований похід до свого лікаря, тому що приходити на прийом потрібно кожні 2 тижні. Перед кожним відвідуванням потрібно здавати загальний аналіз крові і сечі, щоб регулярно відслідковувати всі показники. Особлива увага в аналізі крові звертається на рівень гемоглобіну, щоб ні в якому разі не допустити розвиток анемії. Загальний аналіз сечі робиться для того, щоб стежити за станом нирок, чи немає ніяких інфекцій. Крім цього, лікар повинен виміряти вам артеріальний тиск, зважити, а також зробити заміри окружності живота і висоту дна матки. На 22-му тижні вагітності в нормі висота дна матки становить 20-24 сантиметри.

Крім цього, якщо ви з якихось причин ще не зробили друге планове УЗД, то цей тиждень – крайній термін. На цьому УЗД фахівець повинен оцінити стан плода, зробити всі заміри, виміряти серцебиття. Також лікар оцінює стан плаценти і навколоплідних вод. До цього терміну товщина плаценти повинна бути близько 22-х мм, а ступінь зрілості нульовим.

Болі в животі на 22 тижні

Дуже уважно прислухайтеся до свого організму, вчасно реагуйте на будь-які больові відчуття. На цьому терміні у вас може боліти живіт, ближче до боків, це відбувається через розтягнення зв’язок, що утримують матку. Нічого небезпечного такі відчуття не несуть, після відпочинку вони повинні зникнути.

Якщо ж у вас болить внизу живота, при цьому болі ниючі, переймоподібні, то негайно потрібно звернутися до лікаря. Крім цього, живіт ще може ніби кам’яніти, ставати твердим і напруженим. Як правило, відпочинок при таких болях не допомагає. Якщо ви відчуваєте подібне, то не зволікайте ні секунди, скоріше в лікарню. Такі характерні болі можуть свідчити про початок передчасних пологів, а це дуже небезпечно на цьому терміні.

Секс на 22 тижні вагітності

Якщо немає ніяких протипоказань від лікарів і вагітна почуває себе добре, то сексом можна займатися. Як правило, на цьому терміні у жінок значно зростає лібідо, що вносить нові фарби в статеве життя. Відбувається це через збільшення кровотоку і припливу крові безпосередньо до статевих органів. Тому при хорошому самопочутті сексом можна і потрібно займатися. звісно, про бурхливий і жорсткий секс на період вагітності варто забути, щоб не нашкодити малюкові. В першу чергу, має бути комфортно малюкові і майбутній матусі, а вже потім таткові.

Харчування вагітної на 22 тижні

Як і раніше, харчування вагітної має бути здоровим, ситним, збалансованим і смачним. Вагітній жінці потрібно їсти 4-6 разів за день, не допускаючи відчуття сильного голоду. В ідеалі потрібно, щоб у вас було 3 основних прийоми їжі і 2-3 перекуси. Завдяки перекусам ви не будете відчувати сильного голоду і не переїдатимете, що вкрай небажано під час вагітності.

У другому триместрі плід активно набирає вагу, а значить їсти вагітна хоче більше і це нормально, не варто лякатися свого апетиту. Щоб не набирати багато зайвої ваги, ретельно дотримуйтеся режиму прийому їжі і не допускайте тривалих перерв. А тепер давайте подивимося, які продукти обов’язково повинні бути у вашому холодильнику.

Рекомендовані продукти

 • Свіжі овочі, фрукти і зелень. Їжте фрукти і овочі по сезону, тоді вони містять найбільшою кількістю вітамінів. Намагайтеся не переварювати овочі, адже так «вбиваються» корисні вітаміни. Будьте обережні з продуктами, які вважаються алергенними. Навіть якщо ви не схильні до алергії, під час вагітності організм може дати збій, тому будьте гранично обережні. Потрібно їсти по трішки і, якщо реакція нормальна, тоді збільште споживання продукту, але у всьому потрібно знати міру.
 • Пісне м’ясо. М’ясо є джерелом білка, в якому знаходяться незамінні амінокислоти, які необхідні і мамі, і плодові. При цьому важливо розуміти, що ніякі рослинні білки не здатні замінити білок тваринного походження. Крім цього, в м’ясі міститься багато заліза, яке дуже необхідне саме на цьому терміні, щоб не допустити розвиток анемії у вагітної. Саме залізо допомагає зміцнити імунітет, а також сприяє правильній роботі центральної нервової системи. Найбільш корисними під час вагітності вважаються: яловичина, кролятина, індичка і курка. Їсти м’ясо потрібно 2-3 рази в тиждень по 200-250 грамів, цього цілком достатньо для організму мами і плода. При цьому дуже важливо правильно готувати м’ясо! Краще запікати його, тишкувати або ж просто відварювати.
 • Риба і морепродукти багаті йодом, вітаміном D, жирними кислотами омега-3, фосфором, білком – все це корисно і необхідно для розвитку плода. Їсти краще морську рибу, вона містить більшу кількість корисних речовин, ніж річкова або ставкова. Готувати рибу також потрібно правильно, практично вся риба готуватися 25-30 хвилин. Якщо готувати менше, то є ризик заразитися паразитами, а якщо довше, то більшість корисних речовин зникне. Найпростіший і зручний спосіб приготування риби – запікання у фользі, це просто, смачно і корисно.
 • Молочна продукція. Молочні продукти містять такий необхідний під час вагітності кальцій. Найбільш корисними вважаються: кефір, сир, йогурти. При цьому важливо розуміти, що йогурти з магазину біля корисних навіть не стояли. Справа в тому, що в їхньому складі дуже багато цукру, консервантів і ще ціла купа непотрібних вам компонентів. Найкраще купити собі йогуртницю і робити йогурт самому. Після появи у вашому будинку малюка вона вам точно стане в пригоді.
 • Каші. Вибирайте каші з необробленого зерна, оскільки саме в оболонці міститися всі корисні вітаміни та мікроелементи.

Від чого потрібно відмовитися

 • Сухарики, чіпси, солоні горішки.
 • Алкоголь в будь-якому вигляді (навіть крихітні дози неприйнятні).
 • Сире м’ясо і риба.
 • Сирі яйця.
 • Сири з пліснявою.
 • Лісові гриби.
 • Солодкі газировки .
 • Копченості.
 • Ковбаси і сосиски.

Приклад меню на день

Сніданок: омлет, хліб з маслом, чай.

Перший перекус: сир з малиною і медом.

Обід: макарони, запечена індичка, грецький салат.

Другий перекус: йогурт з сухофруктами, ромашковий чай.

Вечеря: гречка, салат з капусти.

За день ви повинні з’їдати 3000 калорій, щоб підтримувати свій організм і організм свого малюка. Не забувайте пити 1,5-2,00 літри чистої води в день.

Рекомендації

 • Подумайте про вибір імені. Це так приємно вибирати ім’я своєму чаду. Не дарма ж кажуть: «Як корабель назвеш, так він і попливе », тому приділіть цьому особливу увагу.
 • Побудьте на самоті з собою, розкладіть всі думки по полицях. Іноді дуже важливо приділити час собі, своєму емоційному стану. Якщо вас щось турбує, не соромтеся поговорити про це зі своїми найближчими людьми.
 • Придивіться до речей для малюка. Зараз це будуть для вас приємні клопоти, а ось якщо ви відкладете покупку всього необхідного на післяпологовий період, то ризикуєте бути «як білка в колесі». Справа в тому, що зараз список необхідного для малюка досить великий і купити все за день-два буде дуже складно, тому спростіть собі життя.
AnsWiki
Додати коментар