Двадцять четвертий тиждень вагітності

Триває найспокійніший і найкомфортніший період - другий триместр вагітності. Матусі вже починають придивлятися до дитячих речей, іграшок та всього необхідного для малюка, адже час X наближається.

Ось і настав двадцять четвертий тиждень, а це вже кінець шостого місяця вагітності. Триває найспокійніший і найкомфортніший період – другий триместр вагітності. Як правило, зараз матусі вже починають придивлятись до дитячих речей, іграшок та всього необхідного для малюка, адже час X наближається.

Малюк до цього часу вже істотно підріс та зміцнів. Зараз він активно рухається в утробі, оскільки поки що місця вдосталь, але з кожним наступним тижнем буде ставати дедалі тісніше, тому рухи будуть відчуватися більш інтенсивно. На цьому терміні рухи крихітки можете чути не лише ви, але й ваші близькі, якщо прикладуть руку або вухо до животика.

Розвиток плода на 24 тижні

Всі органи і системи малюка вже сформовані, знаходяться на своїх місцях і вже функціонують. Плід продовжує активно набирати вагу. Саме тому дуже важливо, як і чим харчується мама, адже малюкові потрібні всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

На цьому терміні, у випадку передчасних пологів, в плода є шанс вижити, але тільки з допомогою спеціального обладнання.

Внутрішній розвиток плода

 • У плода вже досить добре розвинені м’язи ручок і ніжок, завдяки чому він може відштовхуватися від стінок матки, перевертатися, стискати кулачки.
 • Продовжують формуватися потові залози.
 • Повністю сформувалося бронхіальне дерево. Починається вироблення сурфактанта – речовини, яка при першому вдиху малюка не дасть зімкнутися легеням.
 • У малюка вже добре розвинена міміка. Зараз він активно кривляється, але, звісно, емоції він зображує ще неусвідомлено.
 • Вміє гикати і кашляти. Якщо малюк гикає або кашляє, то мама може розпізнати це за характерними звуками в животику.
 • Розрізняє смак і запах навколоплідних вод. Зараз малюк уже здатний відреагувати підвищеною активністю, якщо йому не сподобається їжа або напій. Тому тепер матусі потрібно рахуватися і з смаковими уподобаннями малюка та йти на компроміс))
 • Відчуває дотики. Малюкові дуже приємні дотики найближчих йому людей, батьків. З кожним наступним тижнем потреба в контакті з батьками буде підвищуватися, тому ні в якому разі не ігноруйте дитину.
 • Кажуть, що саме на 24-му тижні вагітності у плода починає формуватися характер. Наскільки правдива ця інформація, ніхто сказати не може. Але нам точно відомо, що емоційний стан мами дуже сильно впливає на плід. Доведено, якщо вагітна нервує, переживає сильний стрес, то маляті доводиться не солодко, адже він також відчуває всі ці негативні емоції. Тому постарайтеся якомога менше нервувати, злитися, сумувати, адже це негативно позначається на здоров’ї вашого малюка.
 • Приблизно 16-20 годин на добу плід спить.

Зовнішній розвиток плода

 • Сформувалися риси обличчя. Зараз плід вже має ті риси обличчя, з якими і народиться.
 • Завдяки сформованому шару підшкірного жиру, тіло плода потихеньку починає округлятися.
 • Шкіра малюка набуває рожевого відтінку.

Вага та розмір плода

На 24-му тижні вагітності плід важить близько 600 грамів. Його зріст становить приблизно 30 сантиметрів. Як бачите, ваш малюк значно підріс, на цьому тижні його можна порівняти з кукурудзою пристойного розміру.

Відчуття вагітної на 24 тижні

Вагітність триває, добігає кінця другий триместр. До цього терміну тіло вагітної помітно округлилося, а животик видається вперед. До речі, за формою животика можна визначити, якої статі народиться малюк. Якщо животик у вагітної гострий і видається вперед, то буде хлопчик, а якщо округлий і ховається за спину, то дівчинка. Звичайно ж, це не стовідсотковий спосіб визначення, але все ж цікавий факт.

На цьому тижні вагітності вас можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Прилив сил. На цьому терміні вагітна відчуває незвичайний прилив сил і життєвої енергії. Погодьтеся, такий стан не може не радувати, адже справ у вагітних вистачає.
 • Стан волосся і шкіри продовжує радувати. Завдяки збільшенню кровообігу на обличчі з’являється приємний рум’янець.
 • Тренувальні перейми Брекстона-Хікса. Завдяки цим переймам матка тренується, «вчиться» скорочуватися і розслаблятися, щоб підготуватися до майбутніх пологів. Такі перейми ніякої небезпеки не несуть, вони, навпаки, корисні. Але, якщо перейми продовжуються тривалий час і через рівні проміжки часу, то терміново в лікарню, адже це може свідчити про початок передчасних пологів!
 • Підвищене потовиділення. Нерідко на цьому терміні вагітні починають потіти більше, ніж раніше. Намагайтеся носити просторий одяг і частіше ходити в душ. Використовуйте антиперспіранти для вагітних, в них міститься менше хімії.
 • Болі в спині. Найчастіше болі локалізуються в області попереку. Такі відчуття можуть з’явитися через збільшення животика, який чинить додаткове навантаження на спину. Полегшити стан допоможе гімнастика для вагітних і бандаж.
 • Болі в області тазу і куприка. Такі відчуття виникають через розходження кісток, оскільки жіночий організм активно готується до майбутніх пологів. Нічого небезпечного в цьому немає, просто потрібно більше відпочивати.
 • Розтяжки. Практично у всіх жінок,що народжували є розтяжки, з’являються вони під час вагітності, як правило, на пізніх термінах. Спробувати запобігти появі розтяжок можна тільки контролем власної ваги. Чим менше кілограмів ви наберете, тим більша ймовірність залишитися без розтяжок. Але це ні в якому разі не означає, що потрібно голодувати або сидіти на дієті. В першу чергу, потрібно думати про здоров’я малюка, щоб йому вистачало всіх корисних речовин!
 • Анемія. На цьому тижні є ризик виникнення анемії. Ознаками анемії є: запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність, апатія, блідість шкірних покривів. Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, негайно зверніться до свого лікаря, адже подібний стан небезпечний для здоров’я малюка, та й для вашого теж.

Збільшення ваги вагітної на 24 тижні

До цього терміну ви повинні набрати 8500 – 8700 кілограмів додаткової ваги. Тепер ви повинні набирати по 300 – 500 грам кожного тижня. Потрібно намагатися не перебирати весь, тому що це загрожує появою розтяжок. Крім цього, через зайвої ваги збільшується навантаження на весь організм жінки, що негативно позначається на її самопочутті.

Аналізи і обстеження

Ймовірно, на цьому тижні у вас запланований візит до свого гінеколога. Перед відвідуванням потрібно здати загальний аналіз сечі і крові. Завдяки цим аналізам лікар відстежує стан здоров’я вагітної. Також лікар обов’язково повинен виміряти тиск, висоту дна матки і окружність живота. Крім цього, доктор повинен вас зважити, адже показники набору ваги також дуже важливі. На 24-му тижні вагітності висота дна матки повинна становити 24 сантиметри, але можливі коливання в той чи інший бік на 1-2 сантиметри, все це в межах норми і занепокоєнь викликати не повинно.

Зазвичай на 24-му тижні вагітності УЗД не призначається, але якщо є будь-які ускладнення, то його можуть призначити.

Болі в животі на 24 тижні

Продовжуйте уважно ставитися до свого здоров’я, прислухайтеся до всіх нових відчуттів, особливо в області живота. Як правило, в нормі на цьому терміні болісні відчуття в животі відсутні. Може трошки боліти з боків живота, через розтягнення зв’язок. Але після короткочасного відпочинку такі відчуття повинні зникати.

Якщо ж у вас болить низ живота, біль при цьому ниючий, зберігається тривалий час і відпочинок не допомагає, то терміново в лікарню! Крім цього, живіт може ставати твердим, ніби кам’яним, все це вказує на підвищений тонус матки, а це загрожує передчасними пологами.

Також негайної консультації лікаря вимагають рясні водянисті або кров’янисті виділення. Рясні водянисті виділення можуть вказувати на початок передчасних пологів, а ось кров’янисті на відшарування плаценти. У нормі виділення повинні бути помірним, світлими, однорідної консистенції і не мати різкого запаху. Будьте дуже уважні до себе, своєчасно реагуйте на всі негативні зміни в самопочутті.

Секс на 24 тижні вагітності

Якщо у вас немає ніяких проблем зі здоров’ям, немає протипоказань від лікарів, то сексом можна займатися. При цьому дуже важливо, щоб не тільки ви ретельно дотримувалися правил гігієни, але і ваш чоловік (партнер). Буде краще, якщо майбутній татко також зробить дослідження на мікрофлору статевих шляхів. Адже ви повинні бути впевнені на всі 100, що ніяка інфекція не загрожує вам і малюкові.

Харчування вагітної на 24 тижні

Продовжуйте харчуватися правильно, адже це дуже важливо для малюка. Добове споживання калорій не повинне перевищувати 3000, цієї цифри цілком достатньо, щоб забезпечити себе і плід всім необхідним. Дуже важливо не переїдати, адже це призводить до печії і набору зайвої ваги. На 24-му тижні вагітності у вашому раціоні обов’язково повинні бути присутніми наступні продукти харчування.

Рекомендовані продукти

 • Свіжі овочі та фрукти. Левова частина вашого раціону повинна складатися саме з цих продуктів. При цьому дуже важливо вибирати сезонні фрукти і овочі, адже саме тоді від них буде більше користі. Під час вагітності краще не пробувати занадто екзотичні фрукти, адже може початися алергія, а це вам ні до чого. Овочі готуйте на пару, але недовго, щоб зберегти якомога більше вітамінів.
 • Свіжа зелень. Зелень обов’язково має бути присутня у вашому раціоні. У другому триместрі особливо корисним буде крес-салат, він допомагає нормалізувати тиск і налагодити травлення. Але не забувайте і про шпинат, петрушку, рукколу – це також дуже корисно і смачно.
 • Риба. Краще обирати морську рибу, адже в ній міститься більше вітамінів. Рибку потрібно їсти 2-3 рази на тиждень, при цьому дуже важливо правильно її готувати. Будь-яку рибу потрібно готувати 20-30 хвилин, так ви убезпечите себе від можливих паразитів. Найзручнішим і найкориснішим способом готування є запікання в духовці.
 • М’ясо. При вагітності дуже важливо вживати необхідну кількість білка. М’ясо є прекрасним джерелом білка і незамінних мікроелементів. Крім цього, м’ясо багате залізом, яке особливо необхідне вагітній на цьому терміні, щоб не допустити розвитоку анемії.
 • Молочні продукти. Без молочки також не можливо уявити собі раціон вагітної. Потреба в кальції на цьому терміні, як і раніше залишається високою, тому не забувайте вживати сир, кефір, йогурти, ряжанку, сметану. Краще брати не дуже жирні продукти і без цукру. Йогурти можна робити самому, а солодкість додавати за допомогою фруктів або меду. У магазині йогурти краще не купувати, адже корисного там мало.
 • Каші. Вживати потрібно різні каші, адже в кожній з них є корисні вітаміни й необхідні мікроелементи. Найбільш корисними при вагітності вважаються такі крупи: гречка, вівсянка, пшоно, кукурудзяна, сочевиця. Каша є прекрасним і звичним нам гарніром до м’яса або риби. Звичайно ж, як і в усьому іншому, потрібно знати міру.

Від чого потрібно відмовитися

 • Чіпси, сухарики.
 • Солодкі газовані напої.
 • Занадто солона і гостра їжа.
 • Смажена їжа.
 • Копченості.
 • Випічка у великій кількості.
 • Майонез, кетчуп і всі соуси з магазину.
 • Алкоголь.
 • Сире м’ясо і риба.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка з фруктами (абрикос, яблуко), чай.

Перший перекус: Омлет з 2 яєць, цільнозерновий хліб з авокадо.

Обід: борщ, гречка, запечене філе індички.

Другий перекус: сир з родзинками.

Вечеря: салат з сезонних овочів, стакан кефіру.

Не забивайте випивати 1,5 – 2,00 літри чистої води. Якщо у вас є набряки, то можна пити трішки менше.

Рекомендації

 • Побільше гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянки на свіжому повітрі допоможуть наситити організм киснем, що дуже важливо зараз. Крім цього, це відмінний спосіб тримати себе у формі.
 • Проводьте час з рідними і близькими. Після народження малюка вашого часу, м’яко кажучи, не вистачатиме для спілкування з усіма. Тому зараз постарайтеся насолодитися спілкуванням зі своїми найближчими.
 • Зволожуйте шкіру. На цьому терміні шкіра на тілі розтягується і свербить, тому дуже важливо добре її зволожувати, не допускаючи пересихання.
 • Приділіть час своєму хобі.
 • Займіться покупками для малюка.
 • Подумайте про вибір імені для свого чада.
AnsWiki
Додати коментар