Тридцять перший тиждень вагітності

На цьому терміні кожна жінка в повній мірі відчуває себе мамою і це прекрасне відчуття. Ймовірно, вам вдалося трішки відпочити, адже декрет вже почався. Дитинка продовжує рости, готуючись до зустрічі зі своїми батьками і всім світом.

Вагітність триває, ось ви вже на 31-му тижні. На цьому терміні кожна жінка в повній мірі відчуває себе мамою і це безсумнівно найпрекрасніше відчуття. Оскільки на роботу ходити не потрібно, є достатньо часу для спілкування зі своїм малюком і підготовки до пологів.

До пологів залишається ще 9-10 тижнів, але від передчасних пологів ніхто не застрахований. Якщо малюк народиться на цьому терміні, у нього є всі шанси вижити і нормально розвиватися. Але ми сподіваємося, що у вас немає небезпеки передчасних пологів і ви будете й далі насолоджуватися вагітністю.

Розвиток плода на 31 тижні

Малюк продовжує рости і розвиватися у вашому животику. Зараз він досить швидкими темпами набирає вагу, тому вам так хочеться їсти. Весь організм малюка продовжує удосконалюватися, адже через якихось два місяці він «прийде» в цей світ.

Внутрішній розвиток плода

 • Всі органи плода поступово збільшуються в розмірах.
 • Удосконалюються рефлекси. На цьому терміні у плода триває розвиток рогівкового (корнеального) рефлексу. Якщо малюк випадково зачепить око, то завдяки цьому рефлексу, встигне його закрити, щоб не травмувати. Крім цього, триває вдосконалення смоктального рефлексу. Малюк постійно смокче пальчик, ця навичка дуже знадобитися йому після народження. Слід зазначити, що не всі дітки відразу після народження здатні смоктати груди. Деяким малюкам потрібен час і кваліфікована допомога персоналу, щоб як слід захопити груди.
 • Продовжує збільшуватися в розмірах головний мозок, кількість звивин також зростає, поліпшується кровопостачання. Зараз маса мозку малюка складає 1/4 від мозку дорослої людини. Удосконалюється нервова система малюка, імпульси передаються набагато швидше. Лікарі говорять, що на цьому терміні плід вже здатний до навчання.
 • У печінці завершується формування часточок. Ці часточки виконують дуже важливу функцію – очищають кров від токсинів й інших шкідливих речовин. Крім цього, продовжує вироблятися жовч, яка необхідна організму для якісного засвоєння жирів.
 • Збільшується в розмірах підшлункова залоза. Вже зараз вона безперервно постачає інсулін в організм малюка. Також налагоджується робота ферментативної системи плода. Після народження вона буде активно працювати над розщепленням білків, жирів і вуглеводів.
 • Триває розвиток дихальної системи. В легенях як і раніше накопичується сурфактант, який не дасть їм злипатися після народження. Кількість альвеол стає дедалі більшою.
 • Поліпшуються процеси терморегуляції, завдяки постійному накопиченню підшкірного жиру.

Зовнішній розвиток плода

 • Шкіра продовжує світлішати, розрівнюються зморшки.
 • Волосся стає темнішим. Це відбувається через накопичення пігменту.
 • Райдужна оболонка очей також накопичує пігмент, тому очі потроху починають темніти. Але це дуже довгий процес, остаточний колір очей буде видно ближче до року. Більшість дітей народжується зі світло-блакитними очима.
 • Нігті практично доросли до кінчиків пальців, але вони як і раніше дуже м’які і можуть завертатися.
 • Триває формування складочок на шкірі.

Вага та розмір плода

На тридцять першому тижні вагітності ваш малюк важить 1350-1400 гр. Його зріст знаходиться в межах 40-41 см. Як бачите, малюк вже досить підріс, але до кінця вагітності він набере ще приблизно 2 кілограми. А ось зріст його збільшиться ще на 10-12 см.

Ворушіння плода на 31 тижні

Не забувайте про щоденний підрахунок рухів плода. На цьому тижні малюк може бути менш активним, оскільки місця в матці стає менше. Проте необхідні 10 рухів ви повинні відзначити протягом 12 годин. Починайте рахувати рухи з 9:00 і як тільки відчуєте 10 – відзначте в своєму щоденнику.

Бити на сполох треба, якщо ви взагалі не відчуваєте рухів малюка протягом 12 годин. Це дуже тривожний сигнал і вимагає негайного звернення до лікарні. У такому випадки необхідно зробити КТГ і перевірити чи все в порядку з малюком.

Також потрібна консультація лікаря, якщо характер рухів різко змінюється. Наприклад, дитинка рухалась спокійно, без занадто різких рухів, і раптом починає «молотити» вам живіт. Це говорить про те, що з малюком відбувається щось нехороше. І навпаки, якщо активний малюк раптом надовго затихає. У такому випадки також потрібно звернутися до лікаря.

Якщо малюк не дає про себе знати протягом декількох годин, не хвилюйтесь! Можливо, малюк просто спить. Щоб розбудити вашу соню, з’їжте щось солоденьке і смачненьке. Як правило, малюки практично відразу реагують на надходження глюкози і починають активно рухатися.

Крім цього, мамами помічено, що на дощову погоду малюки також люблять поспати, зовсім як дорослі. Тому звертайте увагу і на погоду. Можливо, ваш малюк саме з тих, хто любить солодко подрімати під час дощу.

Положення плода на 31 тижні

Як правило, до 31-му тижні вагітності малюк займає головне передлежання, тобто лежить голівкою вниз. Таке передлежання необхідне для нормальних природних пологів.

Головне передлежання малюк може зайняти до 32-34 тижня вагітності. Тому вам поки нема про що хвилюватися, якщо ваш малюк знаходиться в іншому положенні. Але все-таки лікарі можуть порекомендувати вам робити спеціальні вправи, щоб малюк перевернувся. Також в таких випадках рекомендується більше плавати, оскільки подвійна невагомість може допомогти малюкові здійснити переворот.

Буває таке, що малюки займають потрібне положення на останніх тижнях вагітності. звісно, таке можливо, якщо плід не дуже великий. Якщо ж у вас малюк-богатир, то йому просто фізично не вистачить місця, щоб перевернутися.

Якщо малюк не перевернеться до 36-37 тижня, вам буде призначений плановий кесарів розтин. Навіть якщо ви почули цей вердикт – не зациклюйтеся і не панікуйте! Від вашого страху малюк точно не перевернеться, а от шкоду для здоров’я отримає. Просто чекайте своє чудо, адже вже скоро відбудеться ця довгоочікувана зустріч у вашому житті.

Відчуття вагітної на 31 тижні

Чим більший термін вагітності, тим менш приємними стають відчуття. Зараз вас можуть супроводжувати.

 • Печія. Щоб запобігти печії, їжте маленькими порціями, але часто. На вечерю їжте щось дуже легке і зовсім трішки. В іншому випадку ви всю ніч будете страждати від печії. Деякі жінки кажуть, що від нічної печії їм допомагає склянка молока. Випити молоко потрібно незадовго до сну невеликими ковтками.
 • «Качина хода». Винуватцем такої своєрідної і характерної для більшості вагітних ходи, є гормон релаксин. Справа в тому, що релаксин розслабляє з’єднання тазових кісток, звідси і хода качечки. Така хода не повинна бентежити вас, адже це завжди так розчулює оточуючих. Незабаром після пологів ви повернетеся до своєї звичної ходи і будете з ностальгією згадувати про цю.
 • Болі в спині. Болісні відчуття в спині і попереку можуть супроводжувати вас аж до самих пологів. Плід активно набирає вагу, матка збільшується в розмірах, а страждає від цього ваша спина. Полегшити стан допоможе носіння бандажа і регулярний відпочинок.
 • Гестоз. Дуже небезпечний недуг, оскільки проявляється не відразу. Характерною ознакою гестозу є наявність білка в сечі. При гестозі жінку мучать постійні набряки, які не зникають навіть вранці після сну. Крім набряків спостерігається: різке збільшення ваги, головні болі, нудота, сильна втома навіть після відпочинку. Якщо ви виявили у себе такі симптоми, негайно зверніться до лікаря! Найчастіше гестоз говорить про те, що ваші нирки перестають працювати в необхідному режимі. Крім цього, причиною розвитку гестозу може бути цукровий діабет, ожиріння, хвороби серця й нирок.
 • Молочниця. Через ослаблений імунітет може з’явитися молочниця. На жаль, ця болячка – не рідкість під час вагітності. Якщо ви помітили у себе симптоми молочниці (свербіж, зміну характеру виділень), швидше зробіть мазок на флору. Якщо діагноз підтвердиться, лікар призначить необхідне лікування. Жартувати з цим не можна і займатися самолікуванням також!
 • Поганий емоційний стан. На цьому терміні на вас може навалитися почуття безпорадності, смутку, тривоги, страху, втоми від усього. У третьому триместрі жінці може здаватися, що ця вагітність ніколи не закінчиться. Все це не дивно, і ви не одна в таких переживаннях, повірте. У таких ситуаціях найкраще лікування – спілкування. Ні в якому разі не тримайте все в собі. Поговоріть про свої страхи та переживання з близькими людьми. Як правило жінці легшає, якщо її хтось вислухає і розкладе все по поличках. Тоді проблеми не здаються такими вселенськими. Постарайтеся бути на позитиві, адже гарний настрій корисний не лише вам, але й дитині.

Збільшення ваги вагітної на 31 тижні

До цього терміну вагітній рекомендується набрати не більше 12 кг. Зараз кожного тижня ваш вага повинна збільшуватися на 300-400 гр. Якщо ви набираєте більше 500 грамів – привід переглянути свій раціон харчування. Постарайтеся істотно скоротити вживання солодощів і хлібобулочних виробів, адже вони сильно «женуть» вагу.

Аналізи і обстеження

Минулого тижня ви повинні були здати всі необхідні аналізи, оскільки оформляли в декрет. На цьому тижні можна відпочивати і зайнятися приємними для себе справами.

Хіба що на 31-му тижні у вас може бути заплановане третє планове УЗД, адже робити його потрібно з 30 по 34 тиждень вагітності. Спеціаліст повинен оцінити загальний стан плода, зробити всі необхідні виміри, встановити передлежання. Крім цього, оцінюється стан плаценти. У нормі її товщина повинна бути 33 мм, а ступінь зрілості нульовим.

Болі в животі на 31 тижні

У нормі на цьому терміні животик боліти не повинен! Можуть виникати легкі дискомфортні відчуття, ближче до боків. Вони пов’язані з розтягуванням зв’язок, що утримують матку. Як правило, після відпочинку такі відчуття зникають.

Крім цього, животик може боліти через проблеми з травленням. Як правило, якщо жінка страждає запорами, у неї присутні й болі в животі. Якщо впоратися з запорами за допомогою спеціальної дієти не вдається, зверніться до фахівця. Багато жінок соромляться звертатися до проктолога, вважають це принизливим чи ще щось. Але важливо розуміти, що це такий же лікар, як і хірург або стоматолог, їх же ви не соромитеся. Запор – це серйозна проблема і її потрібно вирішувати!

Бити на сполох треба, якщо ви спостерігаєте у себе різкі тягнучі, ниючі болі внизу живота. При цьому біль може віддавати в поперек. Можуть з’явитися кров’янисті виділення. Якщо у вас подібна ситуація – зволікати не можна ні секунди! У такому випадку викликайте швидку допомогу, вам потрібна госпіталізація.

Такий характерний біль може говорити про ряд патологічних змін. Це може бути: передчасне відшарування плаценти, прееклампсія, еклампсія. Все це дуже серйозні хвороби, які загрожують життю плода і матері. Крім цього, болі в животі можуть свідчити про початок передчасних пологів, що також вимагає невідкладної медичної допомоги.

Секс на 29 тижні вагітності

При нормальному перебігу вагітності і хорошому самопочутті займатися сексом можна. Але вибирайте такі пози, де виключається будь-який тиск на животик.

Харчування вагітної на 31 тижні

Дуже часто, як тільки починається декрет, жінки значно збільшують кількість спожитої їжі. Оскільки часу тепер багато, ви вдома і перебуваєте в безпосередній близькості до смачної, але не завжди корисної їжі. Як правило, вагітна починає балувати себе смачненьким занадто часто і все це відображається на вагах.

У такій ситуації дуже важливо вчасно взяти себе в руки! Ні в якому разі не можна ходити голодною і не їсти того, чого дуже хочеться. Але потрібно робити це в міру. Хочете з’їсти тортика, відріжте маленький шматочок, а не півторта . Буде краще, якщо ви «закусите» тортиком обід з корисних продуктів, а не навпаки.

Зрозуміло, що відмовляти собі під час вагітності складно і прикро. Але якщо не зробити цього, потім доведеться дуже довго і болісно боротися із зайвою вагою. Крім цього, такий інтенсивний набір ваги практично завжди гарантує розтяжки, причому не завжди в непомітних місцях. Все у ваших руках. Постарайтеся грамотно складати меню на кожен день, щоб там була достатня кількість білків, жирів і вуглеводів.

Дуже важливий спосіб приготування страв. Краще готувати в духовці, мультиварці або на пару. Так в продуктах збережеться більше вітамінів і буде менше непотрібного жиру.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка з чорносливом, чай;

Перший перекус: йогурт, банан;

Обід: гречка, парова котлета, салат з буряка;

Другий перекус: горіхи, сік;

Вечеря: омлет з овочами, стакан кефіру.

Рекомендації

 • Займіться пошуками підходящого вам пологового будинку і лікаря. На превеликий жаль, не до всіх фахівців зараз безпечно звертатися. Всім буде краще якщо ви будете на всі 100% впевнені в кваліфікованості і порядності лікаря. Те ж саме стосується і пологового будинку. Якщо ви знаєте, що в пологовому будинку немає належних умов, краще звернутися в інший.
 • Не забувайте носити з собою обмінну карту. Якщо ви їдете в маленьку подорож або ж просто довго гуляєте на вулиці – необхідні документи повинні бути з вами. Ніхто з нас ні від чого не застрахований. Це вагітність і можуть виникнути позаштатні ситуації. Паспорт і обмінна карта – все, що необхідно.
 • Проводьте більше часу з близькими і друзями. Уже зовсім скоро ваше життя круто змінитися і часу для спілкування буде мало. Саме тому дуже важливо зараз приділити увагу дорогим вам людям.
 • Купуйте все необхідне для малюка. Список необхідного досить довгий, тому краще купувати все поступово.
 • Не забувайте й про поповнення власного гардеробу. Ваш одяг повинен бути комфортним і відповідного розміру. Ні в якому разі не носіть тісного одягу, нічого не повинно тиснути на животик.
AnsWiki
Додати коментар