Тридцять четвертий тиждень вагітності

Триває третій триместр вагітності, до пологів залишається не так багато часу, тому починайте активну підготовку. Все цікаве про 34-й тиждень вагітності ви знайдете в цій статті.

Триває третій триместр вагітності, ви вже практично на фінішній прямій. До пологів залишається всього 6 тижнів, якщо малюк народиться точно в 40 тижнів. Якщо вагітність триває довше 41-го тижня, то це вже переношування, що небажано.

Якщо дитина народиться на 34-му тижні, то вона зможе нормально розвиватися поза материнським лоном. Звичайно ж, медична допомога і особливо ретельний догляд малюкові знадобляться, оскільки він ще недоношений.

Розвиток плода на 34 тижні

Якщо вагітність протікає нормально, то малюк продовжує рости і набирати вагу. Практично всі органи і системи плоду сформовані й функціонують.

Внутрішній розвиток плода

 • Триває накопичення підшкірного жиру. Зараз жирова маса становить приблизно 8% відсотків ваги плоду. Прошарок жиру дуже важливий для регуляції температури тіла. Якщо у малюка буде мало жиру, він буде дуже мерзнути після народження, особливо, якщо народиться на цьому терміні.
 • Повністю сформовано серце. Частота серцебиття складає 120-140 ударів в хвилину, що практично в два рази більше, ніж у дорослого.
 • Малюк активно смокче пальчик. Смоктальний рефлекс вже дуже добре розвинений, але вдосконалення навичок не завадить. Також варто зауважити, що не всі дітки після народження добре беруть груди. є малюки, які лінуються і не хочуть смоктати, що завдає чимало переживань мамі. У такому випадку необхідна допомога персоналу пологового будинку. Вони вчать маму, як правильно прикладати малюка до грудей, щоб він їх «захопив».
 • Йде інтенсивне зміцнення кісткової тканини плоду. Дуже важливо, щоб майбутня матуся вживала достатню кількість кальцію. Молочна продукція обов’язково має бути присутня у вашому раціоні.
 • Дихальна система плоду продовжує удосконалюватися. Легені вже сформовані. Триває накопичення сурфактанта. Народжений на цьому тижні малюк вже здатний дихати самостійно.
 • Наднирники плоду виробляють величезну кількість стероїдного гормону. Зараз його рівень в десять разів вище, ніж у дорослої людини. Стероїдний гормон стимулює лактацію у мами.
 • Плід добре бачить і чує. Малюк відрізняє ваш голос від інших, йому дуже приємно, коли ви говорите з ним, тому не забувайте про це. Поліпшується зір. Плід добре розрізняє світло і темряву. Зіниці відповідно реагують на світло і темряву, практично як у дорослого.

Зовнішній розвиток плода

 • Зародковий пушок (лагуно) практично зник з тіла малюка.
 • Потихеньку зменшується кількість первородної змазки.
 • Продовжує рости волосся на голові. Воно стає більш щільним і довшає.
 • На долоньках і стопах вже є характерний рельєф.
 • Щічки стають більш пухкими і округлюються, що в майбутньому забезпечить хороший (правильний) смоктальний рефлекс.
 • Продовжують рости нігті. Зараз вони вже виходять за краї крихітних пальчиків.

Вага та розмір плода

На 34-му тижні вагітності плід важить 2200-2400 гр. До цього терміну малюк вже пристойно витягнувся. Його зріст становить 45 см. Зараз вашого карапуза можна порівняти з гарбузом.

Ворушіння плода на 34 тижні

На цьому тижні, та й на всіх наступних, малюк буде рухатися значно рідше. Він уже досить великий, тому місця в матці стає все менше.

Проте рухи повинні бути регулярними і добре відчутними. За 12 годин малюк повинен поворухнутися не менше 10 разів.

Якщо малюк не дає знати про себе тривалий час, необхідно звернутися до лікаря і прослухати серцебиття плода.

Якщо ж малюк не рухається всього кілька годин, не хвилюйтесь! Ймовірніше за все, малюк просто спить. Розбудити дитину допоможе щось солоденьке або ж дотики до живота.

Насторожитись потрібно, якщо різко змінюється характер рухів малюка. Наприклад, ваш малюк весь час рухався спокійно, без занадто різких рухів і раптом починає «битися» в животі. І навпаки, якщо раніше активний малюк не дає про себе знати тривалий час. Все це говорить про те, що з малюком відбувається щось нехороше і потрібна консультація лікаря.

Положення плода на 34 тижні

Тридцять четвертий тиждень – крайній термін для того, щоб малюк зайняв головне передлежання. Принаймні, так говорить теорія. На практиці ж повно випадків, коли малюки перевертаються на останніх тижнях вагітності. Звичайно ж, це можливо, якщо плід не дуже великий. Великому малюкові просто фізично не вистачить місця, щоб перевернутися.

Якщо ваш карапуз ще не зайняв положення «голівкою вниз», то лікарі можуть порадити вам виконувати ряд вправ, які цьому посприяють. Також рекомендується плавання, адже в умовах подвійної невагомості переворот зробити простіше.

Головне передлежання дуже важливе для нормального перебігу природних пологів. Справа в тому, що кістки черепа плода м’які і рухливі. Рухливість забезпечується завдяки тім’ячку, яке закриється ближче до року. Все це дозволяє маляті без травматизму «пройти» по родових шляхах.

Якщо ж малюк займає будь-яке інше положення, то лікарі радять робити кесарів розтин. Нічого страшного в цьому немає і панікувати не варто. Прийміть це як необхідність, але все одно продовжуйте вмовляти свого малюка перевернутися. Досвідчені матусі кажуть, що вмовляння дійсно допомагають і малюки займають необхідне передлежання.

Відчуття вагітної на 34 тижні

До цього терміну часто-густо жінки відчувають себе втомленими від вагітності. Живіт вже досить великий, тому з’являється, властива вагітним, незграбність та повільність. Плюс до всього стає важко виконувати звичні справи по дому. Важко вставати вранці, оскільки вночі «тероризують» часті позиви в туалет. Але всі ці незручності зовсім скоро зникнуть, і ви будете насолоджуватися материнством, з посмішкою згадуючи про все це.

На 34-му тижні вагітності матка знаходиться на 14 см вище пупка і на 34 вище лобкового симфізу. За весь цей термін матка виросла в 500 разів, а її вага збільшилася в 10 разів. Обсяг навколоплідних вод збільшився до 1 літра.

На цьому тижні вагітну можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Неприємні відчуття в області лобка. Неприємні і навіть болісні відчуття в області лобка можуть з’явитися, якщо дитинка опускається вниз. При цьому він щільно притискається до входу в малий таз, що і викликає дискомфорт. Боротися з такими відчуттями ніяк не вийде, доведеться трошки потерпіти.
 • Тренувальні перейми. Перейми Брекстона-Хікса нерегулярні і тривають не довше 45 секунд. Якщо ж ви помітили, що перейми повторюються через однакові проміжки часу, а біль посилюється – викликайте швидку допомогу. Це може бути початком пологів, тому зволікати не можна ні хвилини.
 • Набряки. У третьому триместрі набряки з’являються практично у всіх вагітних. Набрякати можуть ноги, руки і обличчя, особливо вранці. Щоб зменшити набряклість, постарайтеся не пити багато рідини перед сном і не їсти багато солоного. Щоб вранці зняти набряклість обличчя, робіть контрастні вмивання. Якщо ви дотримуєтесь всіх правил, а набряклість все одно сильна, потрібно повідомити про це свого гінеколога. Підвищена набряклість може вказувати на гестоз (пізній токсикоз вагітних).
 • Болі в спині. Спина на цьому терміні витримує дуже велике навантаження, тому можуть з’явитися болі. Боліти може вся спина, але часто вагітні скаржаться на болі в попереку і крижах. Щоб розвантажити спину, як мінімум два рази на день відпочивайте в горизонтальному положенні. Також не забувайте про бандаж. Робіть гімнастику для вагітних.
 • Болі в ногах і колінних суглобах. Оскільки вага жінки постійно зростає, можуть початися проблеми з ногами. Особливо часто вагітні скаржаться на болі в колінах. Зменшити біль допоможе правильно підібране взуття, без підборів і регулярне розвантаження ніг. Вкладайте ноги на підвищення, коли сідаєте.
 • Оніміння рук і ніг. Досить-таки часто вагітні скаржаться на оніміння цих частин тіла. Оніміння може з’явитися в результаті порушень діяльності ЦНС або ж через проблеми з кровообігом. Такі відчуття можуть виникнути на тлі здавлювання нерва або стискання кровоносних судин. Якщо це поодинокі випадки, то хвилюватися не варто. А ось якщо таке відбувається часто, то слід повідомити про це лікаря.

Збільшення ваги вагітної на 34 тижні

До цього часу вагітній рекомендується набрати 13 кг «зайвої», але такої необхідної ваги. Щотижня ви повинні набирати 300-400 гр – це необхідна вага для нормального перебігу вагітності.

Якщо ви помічаєте, що набираєте значно більше рекомендованих норм, слід уважніше придивитися до харчування. Виключити або хоча б зменшити кількість продуктів, які «женуть» вагу (солодощі та випічку).

Аналізи і обстеження

Якщо ви ще не зробити третє планове УЗД, то 34 тиждень – крайній термін для цього. На обстеженні лікар повинен оцінити загальний стан плода, зробити заміри, встановити його приблизну вагу та розмір. Також фахівець дивиться, чи відповідає розвиток плода терміну вагітності. Особлива увага звертається на внутрішні органи плода і систему кровопостачання, чи все з ними добре.

Крім цього, оцінюється стан плаценти. Вона повинна бути першого або другого ступеня зрілості, а її товщина становити 34 мм. Якщо з’явиться підозра на плацентарну недостатність, то додатково призначається доплер.

Також визначається кількість і якість навколоплідних вод. В нормі амніотичної рідини на цьому терміні повинен бути 1 літр. Якщо вод 500 мілілітрів (чи менше), то діагностують маловоддя. якщо 1,5 літрів (або більше), то багатоводдя. Все це відхилення від норми, за якими, потрібно ретельно спостерігати. Якщо подібні стани несуть загрозу життю і здоров’ю малюка, то проводиться дострокові пологи.

Крім УЗД на цьому тижні вам потрібно здати ЗАС, щоб стежити за станом нирок. Також стежте за тиском.

На цьому терміні тиск не повинен опускатися нижче 100/60 і не підніматися вище 140/90.

Болі в животі на 34 тижні

Живіт на цьому терміні боліти не повинен. У вас можуть бути незначні болісні відчуття, пов’язані з тренувальними переймами, але, ймовірно, ви вже навчилися їх відрізняти.

Якщо у вас з’являються тягнучі болі внизу живота, зверніться до лікаря. Взагалі, якщо вас щось турбує краще зайвий раз показатися лікарю, щоб розвіяти всі сумніви.

Справа в тому, що болі в животі під час вагітності можуть сигналізувати про низку небезпечних для життя і здоров’я плода захворювань. Тому зайва пильність не завадить.

Крім цього, стежте за характером виділень. У нормі вони повинні бути світлого кольору, однорідної консистенції і без запаху (або мати злегка кислуватий). Якщо ви помітили будь-які зміни, також потрібна консультація гінеколога. До пологів залишається трохи часу, і будь-яка інфекція несе небезпеку, оскільки дитина, йдучи по родових шляхах, може її підхопити.

Секс на 35 тижні вагітності

На цьому терміні не забороняється займатися сексом. Але слід бути гранично обережними, адже живіт вже досить великий. Будь-який тиск на нього вкрай небажаний! Також обом партнерам важливо ретельно стежити за гігієною інтимних органів, оскільки в цей період легко занести інфекцію.

Харчування вагітної на 34 тижні

У вашому харчуванні все повинно бути гармонійно і збалансовано. Потрібно вживати достатню кількість білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів, мінералів і мікроелементів.

Простіше кажучи, потрібно їсти всі продукти, звісно, виключаючи шкідливу їжу.

Список продуктів, які обов’язково повинні входити в раціон вагітної.

 • Свіжі овочі та фрукти;
 • Риба, м’ясо, морепродукти;
 • Молочна продукція;
 • Крупи, хліб грубого помолу;
 • Яйця;
 • Горіхи і сухофрукти.

Все це прості і звичні нам продукти, з яких і повинен складатися раціон вагітної. Просто візьміть собі за правило правильно їх готувати і вживати в невеликих кількостях. Готувати їжу краще в духовці або мультиварці, або ж на пару.

При цьому, більшу частину вашого раціону повинні займати овочі та фрукти. Потім білкові продукти: риба і м’ясо. А вже потім вуглеводи: різні каші, хліб … Краще, якщо ви значно знизите споживання цукру, адже він зовсім не корисний і провокує набір зайвої ваги. Прекрасним джерелом цукру будуть сухофрукти і свіжі фрукти.

Вагітній жінці рекомендується їсти не менше 4-5 разів на день, але невеликими порціями.

Приклад меню на день

Сніданок: цільнозерновий хліб з авокадо, яйце, чай;

Перший перекус: сир з журавлиною;

Обід: запечена телятина, гречка, броколі;

Другий перекус: фрукти на ваш вибір;

Вечеря: салат з капусти, запечена скумбрія.

Не забувайте про правильний режим пиття. Потрібно випивати не менше 1,5 літри чистої води (інші рідини не рахуються).

Рекомендації

 • Якщо ви вже знаєте, що чоловік (партнер) буде з вами на пологах, то йому потрібно здати необхідні аналізи. Список аналізів потрібно взяти в пологовому будинку, де ви плануєте народжувати. Найчастіше робиться тільки флюорографія. Але можуть попросити і аналіз крові на: СНІД, сифіліс, гепатит C, В, стафілокок. Це дуже важливо, адже без цього його не пустять до вас на пологи.
 • Не забувайте займатися фізкультурою. Нескладні вправи, без додаткової ваги, можна і потрібно виконувати кожен день. Правильно підібрані регулярні заняття спортом підвищують фізичні можливості жіночого організму, покращують діяльність серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також позитивно впливають на обмін речовин. Крім цього, буде значно легше прийти в форму після пологів, якщо ви займалися спортом під час вагітності.
AnsWiki
Додати коментар