Тридцять п’ятий тиждень вагітності

До цього часу практично всі вагітні жінки нетерпляче чекають пологів, щоб скоріше побачити свого малюка. Потерпіть ще зовсім трохи, до пологів залишається якихось 5 тижнів.

Настав тридцять п’ятий тиждень вагітності, ви повільно, але, вірно, наближаєтеся до передбачуваної дати пологів. Добігає кінця восьмий календарний місяць вагітності. Скільки всього вже позаду, скільки ви пережили разом зі своїм малюком за цей час. Але ще більше емоцій і радості вас чекає попереду. Зовсім скоро відбудеться зустріч з головною людиною у вашому житті – рідною дитиною.

Саме тому слід серйозно зайнятися збором всіх необхідних речей. Список всього необхідного для пологів видають в жіночій консультації. Вам потрібно ретельно все продумати, купити і скласти цю «тривожну валізу». Все необхідне повинно бути в цій сумці. Бажано, якщо це буде одна сумка, а не десять пакетів, в яких ви нічого не зможете знайти при потребі.

Розвиток плода на 35 тижні

Поки мама збирає речі для пологового будинку, малюк також не витрачає час даремно. Він як і раніше набирає вагу і росте, його організм продовжує готуватися до життя поза маминим животиком.

Внутрішній розвиток плода

Зрозуміло, що на цьому терміні вагітності будь-яких кардинальних змін в організмі плода вже не буде. Він уже повністю сформований, його органи і системи функціонують.

На 35-му тижні (і на всіх наступних) в організмі малюка буде відбуватися налагодження роботи внутрішніх органів і систем. Триває їх зміцнення та вдосконалення.

Зараз йде зміцнення кісткової тканини малюка і інтенсивний розвиток м’язів. Щоб кістки дитини були міцними, не забувайте їсти продукти, які містять кальцій.

Статеві органи хлопчиків і дівчаток повністю сформовані. У хлопчиків яєчка вже опустилися в мошонку.

Якщо малюк народиться на 35-му тижні вагітності, то він вже буде дихати самостійно. Звичайно ж, йому знадобиться особливий догляд і медична допомога, але не в такому обсязі, як це було б раніше. Розвиватися такий малюк буде абсолютно нормально. звісно, краще, щоб всі дітки народжувалися доношеними, але в житті буває всяке.

Зовнішній розвиток плода

 • Личко малюка вже набуло індивідуальних рис. Зараз він виглядає зовсім як новонароджена дитина.
 • Тіло пропорційно складено. Завдяки відкладенню жиру воно набуває таких приємних для нас округлостей.
 • Щічки стають більш пухкими.
 • Шкіра малюка стала щільнішою. Зараз вона рожева і дуже ніжна та чутлива.
 • Продовжує зникати первородна змазка.
 • Тоненькі нігтики вже досить відросли і виходять за краї пальчиків.

Вага та розмір плода

На 35-му тижні вагітності ваш малюк важить приблизно 2400-2500 гр. Його зріст становить десь 47 см. Звичайно ж, все індивідуально і всі малюки різні, але в своїй більшості на 35-му тижні дітки мають саме такі розміри.

Також варто зауважити, що харчування мами дуже сильно впливає на розмір малюка. Якщо жінка дуже багато їсть, то ризикує «розгодувати» дитину, що вкрай небажано, адже пологи будуть протікати набагато складніше.

Ворушіння плода на 35 тижні

Мабуть, ви вже помітили, що малюк почав рухатися набагато менше. Йому вже досить тісно в матці, тому активність знижується. Якщо раніше це були регулярні стусани в усі області живота, то зараз це більше випинання і викручування. Якщо малюк вже зайняв головне передлежання, то мама може «отримувати» регулярні стусани під серце, оскільки ніжки знаходяться вгорі.

Рухи (ворушіння) плода повинні бути регулярними і добре відчутними. Звичні 10 рухів за 12 годин обов’язково повинні бути!

Якщо ваш малюк довгий час не дає про себе знати, варто затурбуватися. Показатися лікарю потрібно, якщо ви не відчуваєте рухів плода протягом 4-6 годин поспіль.

Якщо дитина не ворушиться протягом декількох годин, переживати не варто. Ймовірно, малюк просто спить.

Також потрібно звертати увагу на характер рухів. До цього терміну ви вже знаєте, на скільки активний ваш малюк, в який час він більш активний. Так ось, якщо ви помітили, що рухи плоду різко змінилися, також слід звернутися до лікаря і зробити КТГ. Не є нормою як занадто часті «молотячі» рухи, так і довгі періоди затишшя.

Положення плода на 35 тижні

Минулого тижня малюк повинен був зайняти головне передлежання, тобто перевернутися голівкою вниз. Такий стан плода забезпечує нормальні природні пологи.

Якщо малюк не займає такого положення, то лікарі призначають пологи за допомогою кесаревого розтину.

Але буває і таке, що плід перевертається голівкою вниз на останніх тижнях вагітності, чому шалено раді всі, а особливо вагітна. Таке можливо, якщо дитина невеликого розміру. У такому випадку їй вистачить місця в матці, щоб здійснити цей переворот. Якщо ж малюк досить великий, то це практично неможливо.

Допомогти дитині перевернутися можуть спеціальні вправи. Добре в такій ситуації плавання, адже в умовах подвійної невагомості перевернутися малюкові буде легше.

У будь-якому випадку не переживайте! Все трапиться так, як повинно. Але докласти всіх можливих зусиль і постаратися допомогти дитині зайняти правильне положення необхідно.

Відчуття вагітної на 35 тижні

На 35-му тижні вагітності матка знаходиться на 15 сантиметрів вище пупка і на 35 сантиметрів вище лобкового симфізу. Вам може здатися, що животику вже нікуди рости, що він вже величезний, але до кінця вагітності він ще трохи збільшитися. Основне зростання плоду і матки в тому числі припадає саме на останній місяць вагітності.

На цьому тижні вагітну можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Набряки. Практично у всіх вагітних в третьому триместрі з’являються набряки. Найчастіше набрякають руки, ноги і обличчя. Щоб не набрякали руки і ноги намагайтеся часто змінювати положення тіла, не пити багато рідини і не їсти солоного. Щоб зменшити набряклість обличчя робіть контрастні вмивання. Якщо набряклість все одно сильна, варто звернутися до лікаря, щоб виключити ризик розвитку гестозу.
 • Оніміння рук і ніг. Таке буває через порушення кровообігу або здавлювання нервів. Якщо у вас часто виникають такі відчуття, варто звернутися до лікаря. Останнім часом всім вагітним не рекомендується сидіти в положенні «нога на ногу», оскільки при цьому порушується кровопостачання в нижніх кінцівках і тазу.
 • Нетримання сечі. Тиск на сечовий міхур залишається досить сильним, тому може з’явитися нетримання. Найчастіше такі неприємні конфузи відбуваються при кашлі, сміхові або ж чханні. Щоб цього уникнути, не допускайте занадто великого наповнення сечового міхура. Намагайтеся відвідувати туалет ще до позиву до сечовипускання.
 • Незграбність і неповороткість. Властива практично всім вагітним незграбність з’являється через збільшення габаритів тіла. Нічого страшного в цьому немає і переживати з цього приводу не варто. Просто постарайтеся бути максимально обережними.
 • Збільшення грудей і молозиво. Оскільки груди активно готуються до майбутнього вигодовування, їх розмір збільшується і з’являється молозиво. На цьому терміні молозива може бути досить багато. Щоб воно не бруднило одяг, купіть спеціальні вкладиші, вони вам ще не раз знадобляться.
 • Головні болі і безсоння. Щоб уникнути таких неприємних симптомів, постарайтеся кожен день гуляти на свіжому повітрі, достатньо рухатися і добре їсти. Крім цього, потрібно постаратися уникати стресів, адже вони є частою причиною безсоння і головного болю.

Збільшення ваги вагітної на 35 тижні

До цього терміну вагітній рекомендується набрати близько 13,5 кг додаткової ваги. Щотижня необхідно набирати 300-400 грамів. Приблизно 200 грамів з цієї ваги додається малюкові.

Якщо ж ви набираєте більше 500 грамів на тиждень, то варто скорегувати харчування. Як ви вже знаєте, основний набір ваги припадає якраз на останній місяць вагітності, тому харчування має бути максимально здоровим.

Аналізи і обстеження

Кожен день вимірюйте артеріальний тиск. На цьому терміні тиск не повинен опускатися нижче 100/60 і не підніматися вище 140/90. Різке підвищення тиску може говорити про наявність проблем в організмі жінки, тому цей симптом вимагає звернення до лікаря.

На 35-му тижні вагітності необхідно здати мазок з піхви, щоб оцінити мікрофлору. Оскільки пологи не за горами, слід дуже ретельно стежити за цим. Будь-яка інфекція вимагає термінового лікування, адже скоро по родових шляхах буде «проходити» малюк, і він може інфікуватися.

Якщо лікар направить вас, то на цьому тижні потрібно буде зробити ЗАС і ЗАК. Починаючи з 36-го тижня вагітності ЗАС потрібно робити кожні 7 днів, щоб не пропустити появу білка. Наявність білка в сечі може говорити про початок гестозу (пізній токсикоз вагітних).

Третє планове УЗД ви повинні були зробити на минулому тижні, але якщо не зробили, то обов’язково зробіть на цьому.

Болі в животі на 35 тижні

Якщо з вагітністю все добре, то болів бути не повинно. Можуть бути присутніми тренувальні перейми, які можуть бути трохи болючими. Такі перейми нерегулярні, а больові відчуття не дуже сильні.

Якщо перейми стають регулярними, а больові відчуття поступово наростають – вирушайте в пологовий будинок, тому що це початок пологів.

Звернутися за медичною допомогою також потрібно, якщо у вас з’явилися сильні тягнучі болі внизу живота, що віддають в поперек. Це теж може вказувати на наближення пологів.

Дуже важливо стежити за виділеннями. Занадто водянисті можуть свідчити про підтікання навколоплідних вод або ж початок пологів. Кров’яні виділення на цьому терміні можуть свідчити про відшарування плаценти. Жовті, зелені, землистого кольору виділення також не є варіантом норми і свідчать про наявність генітальної інфекції.

У нормі виділення повинні бути: без різкого запаху, однорідної консистенції, мати світлий колір. Слід зазначити, що на цьому терміні у виділеннях можуть з’явитися домішки слизу. Це – частини слизової пробки. Слизова пробка закриває шийку матки до кінця вагітності, щоб до плоду не проникали хвороботворні бактерії. В кінці вагітності пробка може почати потроху відходити, тому її частини і з’являються у виділеннях. Якщо ж пробка відходить повністю, то будьте готові до швидких пологів.

Секс на 35 тижні вагітності

На 35-му тижні вагітності не забороняється займатися сексом. Але слід враховувати, то, що секс на цьому терміні може спровокувати початок пологів. Справа в тому, що в чоловічій спермі містяться речовини, які здатні розслабляти шийку матки, що і може спровокувати початок пологів.

Харчування вагітної на 35 тижні

Як і раніше важливим залишається питання про харчування вагітної. У вашому харчуванні все повинно бути гармонійно і збалансовано. Потрібно вживати достатню кількість білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів, мінералів і мікроелементів.

Не менш важливим є і спосіб приготування їжі. Буде краще, якщо ви будете запікати, тушкувати або ж готувати на пару. Так в продуктах буде зберігатися більше корисних речовин.

Що потрібно їсти на 35-му тижні вагітності

 • Свіжі овочі та фрукти;
 • Риба, м’ясо, морепродукти;
 • Молочна продукція;
 • Крупи, хліб грубого помолу;
 • Яйця;
 • Горіхи і сухофрукти.

Все це базові продукти, з яких можна приготувати смачні, ситні, а головне корисні страви. Їсти потрібно 4-5 разів на день, але невеликими порціями. Усе, що ви їсте має бути максимально корисним.

Важливо! Якщо ви не хочете набрати багато зайвої ваги за останній місяць вагітності – не їжте вуглеводи в другій половині дня. Найкраще з’їсти щось вуглеводне на сніданок, тоді у вас буде енергія, а вуглеводи встигнуть засвоїться.

Найбільш не корисні вуглеводи – рафіновані, які містяться в солодощах (цукерки, тортики, тістечка), випічці (булочки, білий хліб).

Корисними є складні, нерафіновані вуглеводи. Такі вуглеводи можна отримати з бобових, горіхів, насіння і цільних зерен. Фрукти також містять корисні вуглеводи.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка з хурмою, чай;

Перший перекус: жменю горіхів;

Обід: сочевиця, запечений лосось;

Другий перекус: йогурт;

Вечеря: омлет з 2 яєць, броколі.

Не забувайте пити достатньо води. Якщо немає серйозних набряків, то випивати потрібно не менше 1,5 літра чистої води в день.

Рекомендації

 • Вибирайте пологовий будинок. До пологів залишається не так багато часу, тому пора визначатися з пологовим будинком. При виборі пологового будинку потрібно враховувати: кваліфікованість персоналу, умови проживання, близькість до будинку. Якщо біля вас немає пологового будинку, який би вас повністю влаштував, слід звернутися в інші. Зараз у вагітних є можливість вибирати пологовий будинок. Проблема тільки в тому, що у жінок немає можливості самостійно прийти в будь-який пологовий будинок і оцінювати його умови. У таких випадках необхідно орієнтуватися на відгуки знайомих і друзів.
 • Почитайте літературу про пологи. Буде краще, якщо під час пологів ви будете обізнані з усім, що з вами відбувається. Як потрібно поводитися, на що звертати увагу, чого краще не робити – вся ця інформація суттєво допоможе вам при пологах.
 • Якщо у вас будуть партнерські пологи, то партнеру потрібно здати необхідні аналізи. Список аналізів потрібно взяти в пологовому будинку, де ви плануєте народжувати. Найчастіше робиться тільки флюорографія. Але можуть попросити і аналіз крові на: СНІД, сифіліс, гепатит C, В, стафілокок. Без відповідних аналізів вашому партнерові не дозволять зайти в родзал.
 • Щодня гуляйте на свіжому повітрі.
 • Займайтеся фізкультурою.
AnsWiki
Додати коментар