/ / Коли кішка починає гуляти (просити кота)?

Обзоры лучших игр

Коли кішка починає гуляти (просити кота)?

Моїй кішці 3 місяці, коли вона почне «хотіти» кота?

Практично всіх власників маленьких кішечок хвилює це питання. Адже всі ми знаємо, що поведінка кішки під час тічки суттєво змінюється, при чому далеко не в кращий бік. Кішка в цей період постійно нявкає, вимагаючи партнера. Деякі навіть можуть бути агресивними і нападати на своїх хазяїв. Проте не турбуйтеся, як тільки тічка завершиться, поведінка улюбленця буде звичною.

Коли ж кішка починає «просити» кота?

Вік, коли кішки готові до спарювання залежить від 3 пунктів:

  1. Порода;
  2. Особливості харчування;
  3. Умови утримання.

Звісно, варто сказати, що всі тварини, як і люді, індивідуальні, тому не можна рівняти всіх під один гребінь. Проте все ж таки приблизні терміни початку тічки у кішок є.

Отже, зазвичай кішки починають гуляти, тобто досягають статевої зрілості у віці 7–9 місяців. Хоча цей процес може початися і в період з 6 до 10 місяців. Якщо ж вашій улюблениці вже більше 10 місяців, а в неї й досі не було тічки, то варто звернутися до ветеринара. Звісно, якщо ви плануєте розводити котяче потомство.

Важливо знати, що під час першої тічки і подальшого спарювання кішка може і не завагітніти. Організм тварини лише починає виробляти яйцеклітини і з першого разу може і не вийти, проте все дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів. До того ж ветеринари не радять спарювати кішок в такому ранньому віці, адже вони до цього не не готові.

Як зрозуміти, що кішка «просить» кота?

Повірте, як тільки у вашої кішки почнеться тічка, ви одразу це зрозумієте, адже в її поведінці з’являється ряд характерних ознак. Давайте детально зупинимось на кожній з них.

  1. Зниження апетиту. Такий симптом є у досить великої кількості кішок, проте орієнтуватися лише на нього для виявлення тічки не варто. Адже зниження апетиту у тварини може свідчити і про те, що вона захворіла. Аби точно виявити, чи є тічка, потрібно звертати увагу на те, чи є у кішки ще якісь ознаки.
  2. Гучне нявчання. Коли тварина готова до спарювання вона часто і досить голосно нявчить. Це може бути навіть не просто нявчання, а своєрідний рев. Таким чином кішка привертає увагу до себе, говорячи, що готова до спарювання.
  3. Часте сечовипускання. Під час тічки в організмі кішки відбуваються різні фізіологічні процеси, змінюється рівень гормонів, тому вона починає часто ходити по-маленькому. Якщо ви помітили, що ваша улюблениця часто мочиться, будьте готові, адже це чітка ознака початку тічки. 
  4. Зміна поведінки. Кішка стає дуже лагідною, треться об ноги, мурчить. Проте все ж є кішки, в яких період тічки супроводжується агресивною поведінкою. 
  5. Пози готовності. Коли кішка готова до спарювання, вона старається всіма можливими способами зацікавити потенційного партнера. Саме тому вона може ставати в характерну для спарювання позу: ставати на передні лапи, піднімаючи при цьому задню частину тіла і відводячи хвіст в бік.
  6. Ретельна гігієна. Деякі кішки починають дуже ретельно вилизувати свої статеві органи в цей період.

Всі вищеперераховані ознаки вказують на те, що ваша улюблениця почала гуляти і готова до спарювання. Проте це не означає, що всі вони будуть присутні у вашої вихованки. Якщо в кішки є 2-3 ознаки з цього списку, значить в неї тічка. 

Як довго триває тічка?

В середньому період тічки у котів триває 10 днів. Варто зауважити й те, що якщо кішку не звести з котом, або ж не дати їй препарати, що припиняють тічку, то вона може повторитися у досить короткий термін. За таких умов вже через 2–3 тижні кішка знов може почати «просити» кота.

Коли кішка готова до вагітності?

Якщо «просити» кота кішка починає вже у 7–9 місяців, то готовою до вагітності, народження та вигодовування потомства вона буде аж у 16–20 місяців.

Справа в тому, що аби виносити і народити здорових кошенят організм кішки повинен як слід розвинутися. Особливо це стосується кісток тазу і хребта. Не сформовані кістки тазу можуть призвести до викидня у кішки або ж до народження кошенят з різними дефектами. А от не до кінця сформований хребет може призвести до інвалідності самої кішки, адже під час вагітності на нього буде здійснюватися дуже велике навантаження, яке він може і не витримати. 

Отже, спарювати кішку потрібно, коли її вік досягне 1–1,5 роки. Саме в такомі віці в тварини повністю завершиться статеве дозрівання, організм зміцніє та буде повністю готовим до спарювання та виношування потомства.

Висновки

Перший раз кішка починає «просити» кота у віці 7–9 місяців, проте ці терміни можуть знаходитися й в проміжку 6–10 місяців, що є нормою. Як вже говорилось вище, наявність тічки зовсім не означає, що тварина готова до спарювання. Організм кішки повинен повністю сформуватися, аби виносити й народити здорове потомство. Такий час для кішок наступає в районі 1-1,5 роки.

Вам також буде цікаво

Обговорення

Социальные комментарии Cackle