З якого віку можна давати дітям ківі?
Моїй донці дев’ять місяців, чи можна вже пробувати давати ківі? Якщо так, то в якій кількості? Дякую.
Якщо почитати серйозні наукові статті педіатрів про те, з якого віку можна давати ківі дітям, в них буде розкид від 3-ох до 5-ти років. Якщо перегорнути форуми в інтернеті, можна побачити, як матусі діляться досвідом запровадження ківі в прикорм малюкам з 6-місячного віку і розповідають про успішність таких експериментів. Само собою зрозуміло, голова йде обертом від такого розмаїття думок. Кого слухати: мудрих вчених або ж батьків з досвідом?
На жаль, універсальної відповіді немає, але зважити всі «за» та «проти» в кожному окремому випадку цілком можливо і тільки після цього приймати рішення.
Ось рекомендації:
- До 6-ти місяців ківі категорично заборонено вводити в прикорм дитини в будь-якому вигляді, тому що це може викликати сильний розлад травлення або алергічну реакцію аж до набряку горла, який може закінчитися летальним результатом.
- До 1 року ківі дітям педіатри не рекомендують давати, але на практиці багато матусь все-таки дають пластинку очищеного від шкірки ківі, попередньо перевіривши наявність у дитини алергії на цей фрукт. Бажано вводити ківі в прикорм тільки після іншого екзотичного «друга» — банана. Якщо малюк мучиться запорами, ківі в такому віці може стати рятівним засобом, який нормалізує випорожнення.
- З 1 року до 3-ох років ківі дітям ще заборонені більшістю педіатрів. Якщо давати, то тільки у вигляді 1–2 пластинок або 1–2 чайних ложечок пюре чи соку в день не частіше 1 разу на тиждень. Ретельно відстежуйте реакцію маленької дитини на фрукт: будь-який висип і розлад травлення має стати кінцевим пунктом в знайомстві малюка з цим фруктом.
- З 3-ох до 5-ти років деякі (далеко не всі) педіатри дозволяють давати дитині по половинці очищеного ківі 1 раз на тиждень у вигляді цілісного фрукта, пюре або соку (розведеного іншими соками).
- Після 5-ти років ківі офіційно дозволено дітям усіма педіатрами в кількості 1 фрукта в тиждень — не більше.
Ось такі різні думки зустрічаються при вирішенні цього питання, чи можна дітям ківі з раннього віку. Кожен батько після аналізу інформації, уважного вивчення списку протипоказань, консультації педіатра, який спостерігає дитину, самостійно приймає рішення, знайомити малюка з цим унікальним екзотичним фруктом на самому початку його життєвого шляху або ж розумніше буде почекати.
Читайте також: «З якого віку можна давати гранат дітям?»
На сусідів і сміливих матусь з форумів орієнтуватися не потрібно: кожен дитячий організм унікальний і неповторний: один з 6-ти місяців буде із задоволенням смоктати часточку ківі без всяких наслідків для свого здоров’я, а інший, лише лизнувши зелений кружечок, весь покриється висипом.
Тут немає однозначної відповіді: в цьому питанні можна орієнтуватися тільки на індивідуальні особливості свого малюка.