Генрі Кавендіш — божевільний?

Чи правда, що відомий англійський учений Генрі Кавендіш був не зовсім нормальним?

Генрі Кавендіш — відомий британський фізик і хімік. Він народився в 1731 році в Ніцці у багатій родині герцогів і лордів. У 1749 році Генрі вступив до Кембриджського університету, продовжуючи добрі традиції своєї сім’ї, але не закінчив його, бо почав вести власні наукові дослідження.Генрі Кавендіш — божевільний?

Генрі Кавендіш був великим трудягою і повністю віддавав себе науці. Крім науки його майже нічого не цікавило. Але по своїй натурі Генрі був трохи дивний. А може й не трохи… Кавендіш вів дуже відокремлений спосіб життя, його зовсім не цікавило те, що відбувається навколо нього.

У нього не було дружини або навіть подруги, він зовсім не знайомився з новими людьми. Зі своїми слугами він спілкувався за допомогою записок, а додому повертався через чорний хід. При всьому своєму багатстві він не витрачав гроші майже ні на що, окрім як на науку і благодійність. Сучасні лікарі класифікують таку поведінку як синдром Аспергера — порушенням розвитку, що характеризується серйозними труднощами в соціальній взаємодії, а також обмеженим, стереотипним, повторюваним репертуаром інтересів і занять.

Читайте також: «Чи був Нікола Тесла божевільним?»

В основному роботи Кавендіша стосуються газів. Найбільш відома його праця називається «Штучне повітря». У ній вперше описані властивості і склад води. Також Кавендіш першим дав повний виклад властивостей водню і вуглекислого газу. Він перший помітив сталість складу атмосферного повітря. Відкрив склад азотної кислоти. Крім своїх досягнень в області хімії, Кавендіш також відомий своїми дослідами, за допомогою яких він зумів виміряти гравітаційну силу і визначити точне значення щільності Землі.

Кавендіш відкрив ще багато чого, але його звичка ховати свої праці, призвела до того, що про них ніхто не знав, поки аж через 100 років Джеймс Максвелл не знайшов їх і не опублікував.Генрі Кавендіш — божевільний?

Ось таким загадковим був вчений Генрі Кавендіш, що за все своє життя опублікував лише 20 робіт, а насправді відкрив закон Кулона, закон Ома, закон Ріхтера. Всі ці надбання зберігалися (пилилися) в архівах. 

AnsWiki
Додати коментар