Що таке парниковий ефект?

Що зумовлює його появу? До яких наслідків це може призвести?

Атмосфера нашої планети — унікальна, адже вміст газів у ній дозволив зародитися життю. Крім того озоновий шар слугує фільтром для шкідливого сонячного випромінювання. Саме повітряна оболонка Землі переважно впливає на кліматичні умови всієї планети. Що таке парниковий ефект?

Атмосферний шар регулює температуру повітряних мас у своїх нижніх шарах, роблячи її набагато вищою ніж з боку відкритого космосу та комфортною для проживання живих істот. За ідеальних умов надлишок сонячного тепла вільно повертається крізь повітряні маси до космосу.

Але, на жаль, непродумана та варварська діяльність людини зумовила забруднення атмосфери різними газами, які утворюються в результаті виробництва. Як наслідок, повітряна оболонка стала не такою прозорою і сонячне тепло затримується над поверхнею планети у вигляді парникових газів. Це явище й називають «парниковим ефектом». В останні роки підвищення температури нижніх шарів атмосфери змусило бити на сполох вчених та екологів в усьому світі. Що таке парниковий ефект?

Наслідком парникового ефекту стало глобальне потепління, яке загрожує таненням льодовиків на полюсах. Швидке збільшення рівня води в світовому океані в майбутньому зумовить затоплення берегових ліній та невеликих островів по всьому світі, а це тисячі смертей людей та тварин.

Збільшений вміст вуглецю в повітрі сприяє кращому проникненню короткохвильових сонячних променів, і, навпаки, затримує довгохвильове випромінювання нашої планети. Також збільшення вуглецю відбувається й внаслідок активної вирубки лісів (адже рослини споживають вуглекислий газ і виділяють кисень).

Щоб уникнути глобального потепління людству необхідно замислитися над своєю поведінкою, та навчитися жити у гармонії з природою.

AnsWiki
Додати коментар