/ / Як просто визначити силу тяжіння?

Як просто визначити силу тяжіння?

Я не зрозумів урок на фізиці і не знаю як визначити силу тяжіння! Як це зробити просто??

Сила тяжіння — це властивість тіл із масою притягуватись одне до одного. Тіла, які мають масу, завжди притягаються одне до одного. Притягання тіл з  дуже великими масами в астрономічних масштабах створює значні сили, завдяки яким світ є таким, яким ми його знаємо.

Сила тяжіння є причиною земного тяжіння, внаслідок якого предмети падають на неї. Завдяки силі тяжіння Місяць обертається навколо Землі, Земля та інші планети — навколо Сонця, Сонячна система — навколо центру Галактики.

У фізиці сила тяжіння — це сила, з якою тіло діє на опору, або вертикальний підвіс. Ця сила  спрямована завжди вертикально вниз.

Формула визначення сили тяжіння

F = m*g

F — сила з якою діє тіло. Вимірюється в ньютонах (Н).

m — маса (вага) тіла. Вимірюється в кілограмах (кг)

g — прискорення вільного падіння. Вимірюється в ньютонах поділених на кілограм (Н/кг). Її величина стала і в середньому по земній поверхні дорівнює 9,8 Н/кг.

Приклад

Нехай маса валізи дорівнює 15 кг, тоді щоб знайти силу тяжіння валізи скористаємося формулою:

F = m*g = 15*9,8 = 147 Н.

Тобто сила тяжіння валізи становить 147 ньютонів.

Увага! Значення g для планети Земля неоднакове — на екваторі воно становить 9,83 Н/кг, а на полюсах 9,78 Н/кг. Тому й беруть середнє значення, яке ми використали для обрахунку. Точні значення для різних регіонів планети використовують в авіакосмічній галузі, а також на них зважають у спорті, при тренуваннях спортсменів для участі в змаганнях в інших країнах.

Історична довідка: вперше порахував g та вивів формулу сили тяжіння, а якщо точніше формулу сили з якою тіло діє на інші тіла, відомий англійський фізик Ісаак Ньютон ще в 1687 році. Саме на його честь і названа одиниця виміру сили. Існує легенда, що Ньютон почав досліджувати питання сили тяжіння після того, як йому упало на голову яблуко.

Вам також буде цікаво

Обговорення