Чому вода в морях та океанах солона?

Скажіть, будь ласка, чому вода в морях і океанах солона?

Рано чи пізно це питання цікавить кожного з нас. Але найбільше, звісно ж, воно цікавить дітей, які пізнають світ і хочуть отримати відповіді на всі свої запитання. Відповідь на це питання досить проста.Чому вода в морях та океанах солона?

Наукове обґрунтування появи солоної води в морях та океанах було покладено роботами Едмунда Галлея ще в 1715 році.

Справа в тому, що опади розчиняють частинки солей, які знаходяться в грунті і кам’янистих породах. Дощова вода тече і потрапляє у річки. А течія річки переносить солі в моря й океани. Сама ж вода під дією сонячних променів випаровується і знову випадає на землю у вигляді опадів. При цьому сіль залишається в морі і в океані. Як ви розумієте, за мільйони років її там накопичилося дуже багато.

Читайте також: «Чи шкідлива газована вода?»

Але в науці є ще й інші гіпотези про походження солоної води. Наприклад, за іншою теорією, вважається, що вода у світовому океані була солона ще з початку її існування. Вчені припускають, що коли формувалася земна кора і океан, то з речовини мантії разом з парами води виділялися кислі вулканічні дими, які містять сполуки хлору, фтору і брому.Чому вода в морях та океанах солона?

А це свідчить про те, що перші «порції» води на Землі були кислими. І ця перша вода руйнувала нещодавно утворені базальти, граніти та інші кристалічні породи земної кори і вимивала з них лужні елементи — натрій, магній, калій, кальцій та інші. Відбувалася хімічна реакція, при якій лужні елементи поєднувались з хлором, фтором, бромом і нейтралізували розчин.

З часом надходження кислих вулканічних димів ставало менше, а солі з порід все ще виділялися. А тому й океанська вода поступово накопичувала солі. Більшості людей перша теорія видається більш правдоподібною. Але остаточної стовідсоткової відповіді на це питання ще немає. А яка теорія видається правдоподібнішою Вам? Залишайте, будь ласка, свої коментарі (буде обговорення).

AnsWiki
Коментарі: 0
  1. щщещ

    привіт
    дякую
    за допомогоу

Додати коментар