Тридцять другий тиждень вагітності

Третій триместр вагітності в розпалі. Прогнозований термін пологів все ближче, тому потрібно починати активну підготовку. На жаль, на цьому терміні вагітна не завжди відчуває себе добре, але потрібно набратися терпіння.

Розпочався тридцять другий тиждень вагітності, ви вже практично доходите до фінішу. До пологів залишається всього 8 тижнів, якщо ви народите точно в термін. Тому потрібно активно готуватися до приходу нової людини в цей світ. Ймовірно, ви вже вибрали пологовий будинок, де будете народжувати й лікаря, який прийматиме пологи. Якщо ж ви ще не зробили цього, то радимо не затягувати, адже дитинка може народитися і раніше терміну.

Животик на цьому терміні вже досить великий і може спричинювати деякий дискомфорт.. Будьте дуже уважні, якщо цей термін припадає на зимовий час, щоб не посковзнутися. Хоча малюк добре захищений в вашому животику навколоплідними водами, все одно падіння може завдати йому серйозної шкоди. Якщо падіння сильне, можуть початися передчасні пологи. Буде краще, якщо на прогулянки ви будете ходити з кимось.

Розвиток плода на 32 тижні

Оскільки ви вже на 32-му тижні вагітності, якихось глобальних змін в організмі плода бути не може. На цьому терміні дитинка продовжує рости, набирати масу і готуватися до зустрічі з вами. Практично всі органи і системи функціонують в повну силу. Весь організм малюка продовжує удосконалюватися.

Внутрішній розвиток плода

 • Головний мозок плода продовжує збільшуватися в розмірах. Поліпшується робота нервової системи малюка, імпульси передаються набагато швидше. Лікарі говорять, що на цьому терміні плід здатний до навчання. Малюк вже здатний відчувати біль, у нього може змінюватися настрій.
 • Поліпшується зір. Зіниці крихітки вже реагують на світло і розширюються. Малюк відрізняє день і ніч. Під час сну його очі закриті, а в години активності відкриті.
 • Дитинка добре чує. Щодня він слухає звуки роботи вашого організму: потік крові, стукіт серця … Дуже важливий для малюка ваш голос, адже для нього він найрідніший. Не забувайте розмовляти з малюком, йому це потрібно і дуже приємно. Спілкуйтеся з малюком, співайте пісні, погладжуйте животик – все це допоможе вам встановити з дитиною особливий зв’язок. Не забувайте долучати до спілкування тата й старших діток.
 • Активно включені в роботу щитоподібна і підшлункова залози. У маленькому організмі налагоджується власний обмін речовин, з кожним днем він стає більш досконалим.
 • Імунна система малюка також не відстає в розвитку. Зараз вона активно бере від вас імуноглобуліни і виробляє антитіла. Ці антитіла необхідні для захисту маленького організму від різних інфекцій після народження.
 • Зміцнюється кісткова тканина плоду. При цьому кістки черепа все ще залишаються м’якими і гнучкими. Це потрібно для легкого просування малюка по родових шляхах.

Зовнішній розвиток плода

 • Збільшується в розмірах голівка малюка, Зараз вона досягла 60% від розмірів голови дорослої людини. Це відбувається через стрімке збільшення маси головного мозку. Хоча голівка й росте швидко, все тіло дитини стає більш пропорційним.
 • Продовжує світлішати і розгладжуватися шкіра. Потихеньку зникає первородна змазка.
 • Продовжує рости й ущільнюватися волосся на голівці. А ось лагуно поступово зникає. Хоча дитинка все ж може народитися з пушком на тілі, зараз його набагато більше.
 • Личко малюка повністю сформувалося і вже зараз має практично той вид, що і після народження. За час, що залишився до пологів активно будуть накопичувати жирок щічки плода, тому вони ще збільшаться.
 • Райдужна оболонка очей також накопичує пігмент, тому очі потроху починають темніти. Але це дуже довгий процес, остаточний колір очей буде видно ближче до року. Більшість дітей народжується зі світло-блакитними очима.

Вага та розмір плода

На 32-му тижні вагітності ваш малюк важить 1700-1800 грамів. Його зріст становить 42 сантиметри. Розмір від маківки до крижів становить 29 сантиметрів.

Ворушіння плода на 32 тижні

Продовжуйте стежити за ворушіннями вашого маляти. Малюк повинен регулярно рухатися. Звичайно ж, бувають години затишшя. В цей час малюк, ймовірно, просто спить і хвилюватися не варто. Спеціально будити його не потрібно, зачекайте трохи, поїжте і він сам прокинеться.

Якщо ж малюк не дає про себе знати протягом тривалого часу, потрібно звернутися до лікаря і зробити КТГ.

Також потрібна консультація лікаря, якщо характер рухів різко змінюється. Наприклад, дитинка рухалась спокійно, без надто різких рухів і раптом починає «молотити» вам живіт. Це говорить про те, що з малюком відбувається щось нехороше. І навпаки, якщо активний малюк раптом надовго затихає. У такому випадки також потрібно звернутися до лікаря.

Слід зазначити, що починаючи з цього тижня малюк може ворушитися набагато рідше, оскільки місця в матці стає менше. Але все одно необхідні 10 рухів за 12 годин ви повинні обов’язково нараховувати.

Положення плода на 32 тижні

Найчастіше до цього терміну плід займає головне передлежання, тобто лежить голівкою вниз. Таке передлежання забезпечує нормальний перебіг природних пологів. Якщо ж плід займає якесь інше передлежання, призначається плановий кесарів розтин.

Головне передлежання малюк здатний зайняти до 34-го тижня вагітності. Звичайно ж, є дітки, які примудряються перевернутися мало не перед самими пологами, але це рідкість. Такий переворот можуть здійснити худенькі малюки. Якщо ж плід великий, то йому просто фізично не вистачить місця, щоб перевернутися.

Якщо зараз ваш малюк ще не зайняв необхідної позиції, не хвилюйтеся – запас часу ще є. Але лікарі можуть порекомендувати вам виконувати спеціальні вправи, які допоможуть дитині перевернутися. Також в такій ситуації рекомендується більше плавати, оскільки подвійна невагомість може допомогти малюкові здійснити переворот.

Відчуття вагітної на 32-му тижні

Матка вагітної продовжує рости. На 32-му тижні вагітності вона знаходиться на 12 см вище пупка і на цілих 32 см вище лобкового симфізу. Через безперервне збільшення матки і живота вагітна може відчувати деякі не дуже приємні відчуття і симптоми.

 • Болі в спині і попереку. Навантаження на спину істотно збільшується в третьому триместрі вагітності. Щоб полегшити стан – носіть бандаж, кілька разів на день відпочивайте в горизонтальному положенні і забудьте про підбори.
 • Болі в ребрах. Ребра можуть дійсно боліти через постійні стусани малюка. Серйозно «дістається» від малюка і серцю мами, оскільки він лежить голівкою вниз, то ніжками активно штовхає все, що знаходиться вгорі.
 • Розтяжки. З цією неприємністю стикаються практично всі вагітні. Не допустити появи розтяжок допоможе тільки дуже поступовий набір ваги, щоб шкіра не розтягувалася дуже різко. Крім цього, шкіру слід дуже добре зволожувати. Зволожена шкіра більш еластична і не так схильна до тріскання.
 • Збільшення грудей. До цього терміну груди можуть збільшитися на 1-2 розміри. Таким чином організм жінки готується до майбутнього вигодовування малюка. У невеликій кількості може виділятися молозиво. Якщо ж молозива багато необхідно купити спеціальні вкладиші на груди, щоб воно не переходило на одяг. Крім цього, не забувайте про зручний бюстгальтер, нічого не повинно здавлювати груди.
 • Кровоточивість ясен. Така неприємність може з’явитися через підвищення гормону естрогену, адже він сприяє розм’якшенню ясен. У такій ситуації візьміть собі м’яку щітку і спеціальну зубну пасту. Якщо це не допоможе, зверніться до стоматолога і він порадить, що ще можна зробити в цій ситуації.
 • Гестоз. Дуже небезпечний недуг, оскільки проявляється не відразу. Характерною ознакою гестозу є наявність білка в сечі. При гестозі жінку мучать постійні набряки, які не зникають навіть вранці після сну. Крім набряків спостерігається: різке збільшення ваги, головні болі, нудота, сильна втома навіть після відпочинку. Якщо ви виявили у себе такі симптоми, негайно зверніться до лікаря! Найчастіше гестоз говорить про те, що ваші нирки перестають працювати в необхідному режимі. Крім цього, причиною розвитку гестозу може бути цукровий діабет, ожиріння, хвороби серця й нирок.
 • Хропіння уві сні. На цьому терміні вагітні нерідко починають хропіти уві сні. Це відбувається через тиск, що чинить малюк на діафрагму мами. Нічого страшного в цьому немає, після пологів ви перестанете хропіти.
 • Тренувальні перейми Брекстона-Хікса. На 32-му тижні вагітності тренувальні перейми можуть виникати частіше, оскільки час пологів наближається. Ретельно стежте за характером таких переймів. Якщо вони нерегулярні і біль несильний, то переживати не варто. Як тільки ви помітите, що перейми повторюються через однакові проміжки часу, а відчуття дуже болісні – викликайте швидку і мерщій в лікарню!

Збільшення ваги вагітної на 32-му тижні

На цьому терміні ви повинні набирати по 300-400 грамів за тиждень. Загальна прибавка ваги на 32-му тижні вагітності становить 12-13 кг. Якщо ви помітили, що дуже стрімко почали набирати вагу, зверніть увагу на свій раціон. Постарайтеся виключити солодощі, випічку і жирну їжу.

Звичайно ж, дуже складно відмовитися від смачненького під час вагітності, але це необхідно! Балувати себе можна і потрібно, але не кожного дня)) Скидати вагу в умовах грудного вигодовування дуже складно, тому краще трохи обмежити себе зараз, ніж потім шкодувати.

Аналізи і обстеження

На цьому тижні вам необхідно здати ЗАС, щоб контролювати роботу нирок. Також на 32-му тижні ви повинні відвідати свого лікаря, щоб він виміряв тиск, висоту дна матки і окружність живота. Крім цього, лікар повинен зважити вас.

Третє планове УЗД необхідно зробити з 32 по 34 тиждень вагітності. На цьому УЗД особлива увага приділяється плаценті. Вона повинна мати товщину 32 мм і бути нульового ступеня зрілості. Також оцінюється стан шийки матки. Якщо вона починає укорочуватися і розм’якшуватися вже на цьому терміні, то не виключається загроза передчасних пологів в недалекому майбутньому.

Крім цього, лікар повинен ретельно оглянути малюка. Розвиток плода має відповідати термінам. Оцінюється стан всіх внутрішніх органів, чи відповідають їх розміри цього терміну. Особлива увага приділяється серцю і серцебиттю плода. Значно прискорене серцебиття може вказувати на порушення кровотоку, що може призвести до кисневого голодування плода. У такому випадки додатково призначається доплер (дослідження кровотоку в пуповині).

Болі в животі на 32-му тижні

При нормальному перебігу вагітності животик боліти не повинен. Можуть виникати легкі дискомфортні відчуття, пов’язані з розтягуванням зв’язок, що утримують матку. Як вже розповідалося раніше, на цьому терміні не рідкістю стають тренувальні перейми. Ймовірно, ви вже навчилися відрізняти їх від інших болісних відчуттів. Такі перейми не чинять ніякої загрози, вони, навпаки, готують матку до майбутніх пологів.

Якщо ж у вас з’явилися сильні тягнучі, ниючі болі внизу живота – терміново зверніться до лікаря. Такі характерні болі можуть свідчити про початок передчасних пологів.

Звертайте увагу на виділення. У нормі вони повинні бути світлого кольору, без різкого запаху і однорідної консистенції.

Секс на 32-му тижні вагітності

Багато пар на цьому терміні не займаються сексом, оскільки бояться нашкодити малюкові. Але якщо вагітність протікає нормально, без ускладнень, то сексом можна займатися. Тільки потрібно вибирати для цього безпечні пози, де виключається будь-який тиск на животик.

Харчування вагітної на 32-му тижні

Продовжуйте ретельно стежити за своїм харчуванням. Ваш добовий раціон повинен містити не більше 3 тис. калорій. Це з урахуванням нормальної фізичної активності. Якщо ж ви недостатньо рухаєтеся, то буде цілком достатньо 2,5 тис.

Важливо! Всі ці калорії повинні бути взяті виключно з корисних продуктів.

Плануйте свій раціон так, щоб в ньому була достатня кількість білків, жирів, вуглеводів, а також вітамінів і мінералів.

 • Білки можна взяти з нежирних сортів м’яса і риби, бобових.
 • Вуглеводи з овочів і каш.
 • Жири з рослинних олій, авокадо, жирних сортів риби.
 • Прекрасним джерелом вітамінів послужать різноманітні фрукти.

Не забувайте про молочку, адже вона багата кальцієм, який необхідний для кісточок малюка. Їжте творог, домашні йогурти, пийте кефір – все це забезпечить організм малюка і ваш необхідною кількістю кальцію. Дефіцит цього мікроелемента негативно позначається на кістках і зубах, оскільки вони на 99% складаються з нього.

Під час вагітності їсти потрібно 4-5 разів на день, але невеликими порціями.

Приклад меню на день

Сніданок: сир зі сметаною і медом, чай;

Перший перекус: фрукти (банан, яблуко);

Обід: борщ, чорний хліб із запеченою індичкою;

Другий перекус: омлет;

Вечеря: темний рис, запечена риба, салат з капусти.

Не забувайте про режим пиття. Кожен день випивайте не менше 1.5 літри чистої води (супи та чаї в рахунок не йдуть)!

Рекомендації

 • Бережіться від застуди. Хвороби нікому не йдуть на користь, а особливо вагітній жінці. Зміцнюйте імунітет народними методами. Їжте імбир, часник, цибулю, мед і лимони – це допоможе уникнути застуди.
 • Добре висипайтеся. Звичайно ж, на цьому терміні животик заважає хорошому міцному сну, але все ж. Після пологів у вас буде багато безсонних ночей, тому зараз потрібно як слід відпочивати, щоб організм не виснажувався. Ймовірно, ви вже придбали спеціальну подушку для вагітних, якщо ні, то купіть! З нею ваш сон стане більш комфортним. Крім цього, не забувайте добре провітрювати приміщення перед сном і обзаведіться зволожувачем повітря. Все це дуже банальні поради, але вони дійсно працюють!
 • Починайте збирати пологовий кошик. У пологовий будинок з собою потрібно взяти досить багато речей, буде краще, якщо ви зберете їх заздалегідь.
 • Поговоріть з чоловіком, чи хоче він бути присутнім на пологах. Це дуже важливо, адже підтримка найближчої людини в такий складний період дуже важлива й необхідна.
AnsWiki
Додати коментар