Тридцять третій тиждень вагітності

Триває третій триместр вагітності. Малюк росте і набирає вагу, готуючись до майбутніх пологів. Самопочуття жінки не завжди хороше на цьому терміні, але «терпіти» залишилося зовсім небагато. До пологів залишається приблизно 7 тижнів.

Триває третій триместр вагітності – найскладніший для жінки період. Животик вже досить великий, тому складно виконувати звичні до вагітності справи. Найчастіше на цьому терміні вагітна відчуває проблеми з диханням, оскільки живіт підпирає діафрагму. Також можуть з’явитися проблеми з травленням. Все це, звичайно, неприємно і завдає чимало клопоту, але потерпіть ще трохи.

Вашій дитині потрібно ще приблизно 7-8 тижнів для того, щоб бути повністю готовим до зустрічі з цим світом. Запевняємо, як тільки ви побачите свого новонародженого малюка, всі негативні емоції, болі, переживання і дискомфорт миттєво зникнуть.

Розвиток плода на 33 тижні

Ваш малюк продовжує рости і набирати вагу. Практично всі органи і системи плода функціонують.. З кожним днем дитинці стає все тісніше у вашому животику, тому вона менше рухається.

Внутрішній розвиток плода

 • Триває розвиток головного мозку плода. Звивини і борозни стають глибшими. Маса мозку поступово збільшується. Поліпшується робота нервової системи малюка, імпульси передаються набагато швидше. Ви тільки уявіть, на цьому терміні вашому малюкові вже сняться сни. Найімовірніше його сни складаються з того, що змогли зафіксувати органи чуття – незрозумілі звуки, кольорові плями, запахи і смаки. Як би нам хотілося дізнатися, що ж сниться цим крихіткам, але, на жаль, це не реально.
 • Поліпшується зір. Зіниці малюка вже реагують на світло і розширюються. Він здатний розрізняти день і ніч. До того ж на цьому терміні у плода розвивається візуальна увага, а також здатність фокусувати погляд.
 • Сердечко плода також активно готується до життя поза материнським лоном. Збільшується його розмір і маса. Слід зазначити, що між передсердями зараз є невеликий отвір, так зване овальне вікно. Цей отвір має закритися в перші дні (тижні) після народження дитини. Але буває і таке, що це вікно не закривається. Відкрите овальне вікно є у 25% дорослого населення, загрози життю воно не несе, але є відхиленням від норми. Зараз сердечко плода б’ється зі швидкістю 100-150 ударів за хвилину.
 • Інтенсивно до майбутніх пологів готується дихальна система малюка. Зараз він постійно здійснює тренувальні дихальні рухи. При цьому легені заповнюються амніотичної рідиною. Під час пологів легені плода будуть стискатися і залишки рідини зникнуть, після чого дитина зробить свій перший вдих.
 • Триває активне накопичення підшкірного жиру. Завдяки чому у малюка вдосконалюється процес теплообміну. Це дуже важливо, адже зовсім скоро малюк народиться, а середовище тут не таке сприятливе, як в маминому животику. Дитинці потрібно навчитися самостійно підтримувати необхідну температуру тіла. Спочатку це складно і всі малюки дуже мерзнуть, але з часом все налагоджується.
 • Зміцнюється кісткова тканина. Це відбувається завдяки безперервному відкладенню кальцію в маленьких кісточках. Саме тому матусі потрібно їсти продукти, що містять цей елемент. Якщо з їжею не надходитиме достатньо кальцію, то він буде «взятий» з ваших кісток і зубів, в результаті чого їх якість значно погіршитися.

Зовнішній розвиток плода

 • Малюк виглядає пропорційно, зовсім як новонароджений. Завдяки накопиченому підшкірного жиру тіло плода набуває приємних округлостей.
 • Продовжує рости волосся на голові. Але слід сказати, що не всі дітки народжуються з шевелюрою, є і лисі. Все це є абсолютною нормою.
 • Шкіра продовжує світлішати і стає більш щільною. Поступово з шкіри зникає лагуно.
 • На підошвах малюка з’являється характерний рельєф.

Вага та розмір плода

На цьому тижні ваш малюк важить вже цілих 2000 кг. Його зріст становить 43 сантиметри. Розмір від верхівки до крижів становить 30 сантиметрів.

Ворушіння плода на 33 тижні

На цьому терміні плід рухається набагато менше, оскільки місця вже досить мало. Проте поштовхи повинні бути регулярними. За 12 годин малюк повинен поворухнутися не менше 10 разів. Починайте рахувати рухи з 9:00, як тільки відчуєте десятий – запишіть в свій щоденник.

Якщо ви не відчуваєте рухів плода тривалий час, зверніться до лікаря. У такому випадку потрібно терміново зробити КТГ і переконатися, що з малюком все в порядку.

До цього терміну ви вже знаєте, як поводиться ваш малюк і на скільки він активний. Так ось, якщо ви помітили, що характер рухів крихітки змінився, також потрібно звернутися до лікаря. Наприклад, дитинка рухалась спокійно, без надто різких рухів і раптом починає «молотити» вам живіт. Це говорить про те, що з малюком відбувається щось нехороше. І навпаки, якщо активний малюк раптом надовго затихає. На такі зміни потрібно реагувати і буде краще, якщо ви зайвий раз покажетесь лікарю.

Положення плода на 33 тижні

Як правило, більшість малюків на 33-му тижні вагітності знаходяться в головному передлежанні, тобто лежать голівкою вниз. Таке передлежання є запорукою успішних природних пологів. Крім цього, саме в такому положенні до мозку плода приливає кров, що забезпечує його розвиток. Якщо ж плід займає якесь інше передлежання, призначається плановий кесарів розтин.

Головне передлежання плід здатний зайняти до 34-го тижня вагітності. Тому не хвилюйтеся, якщо ваш малюк ще не зробив цього, у нього ще є час. Крім цього, слід зауважити, що є малюки, які примудряються перевернутися і на 36-38 тижні. Таке можливо, якщо малюк не дуже великий. Якщо ж плід важить більше трьох кілограмів, то зробити переворот на пізньому терміні буде проблематично.

Якщо ваш малюк вже зайняв правильне передлежання – зафіксуйте його. Зробити це можна за допомогою бандажа для вагітних. Також носіння бандажа сприяє полегшенню болю в спині.

Відчуття вагітної на 33 тижні

Третій триместр вагітності в розпалі. Як правило, на цьому терміні жінка з нетерпінням чекає пологів, щоб знову відчути себе легкою і самостійною. Оскільки животик вже досить великий складно виконувати справи по дому, знайти зручну позу для сну, застебнути взуття і т.д. Внутрішні органи вже давно не знаходяться на своїх місцях, що також завдає вагітній чимало дискомфорту. Але все це здається таким незначним в порівнянні з тим, що зовсім скоро ви побачите своє чудо.

На 33-му тижні вагітності матка знаходиться на 13 см вище пупка і на 33 см вище лобкового симфізу.

На цьому терміні вас можуть супроводжувати такі симптоми і відчуття.

 • Кровоточивість ясен. Така неприємність може з’явитися через підвищення гормону естрогену, адже він сприяє розм’якшенню ясен. У такій ситуації візьміть собі м’яку щітку і лікувальну зубну пасту. Якщо такі заходи не допоможуть усунути проблему, зверніться до стоматолога. Крім кровоточивості, у вагітних може загостритися гінгівіт (запалення ясен). Це відбувається через зниження імунітету, недостатньої кількості вітамінів або ж через неякісну гігієну порожнини рота. У такому випадку похід до стоматолога необхідний в терміновому порядку.
 • Нетримання сечі. Оскільки тиск на сечовий міхур з кожної тижнем збільшується, може з’явитися нетримання сечі під час кашлю або сміху. Постарайтеся відвідувати туалет ще до того, як відчуєте позив: так ви убезпечите себе від неприємних конфузів.
 • Гестоз. Дуже небезпечний недуг, оскільки проявляється не відразу. Характерною ознакою гестозу є наявність білка в сечі. При гестозі жінку мучать постійні набряки, які не зникають навіть вранці після сну. Крім набряків спостерігається: різке збільшення ваги, головні болі, нудота, сильна втома навіть після відпочинку. Якщо ви виявили у себе такі симптоми, негайно зверніться до лікаря! Найчастіше гестоз говорить про те, що ваші нирки перестають працювати в необхідному режимі. Крім цього, причиною розвитку гестозу може бути цукровий діабет, ожиріння, хвороби серця й нирок.
 • Закладеність носа. Справа в тому, гормони вагітності викликають набряк слизової. Саме тому жінка відчуває закладеність носа. Це не хвороба, а лише фізіологічні зміни, тому лікувати їх не потрібно! Лікарі рекомендують просто зволожувати ніс фізрозчином. Також не забувайте про регулярне вологе прибирання в будинку.
 • Свербіж шкіри. Свербіти може шкіра на животі, а також на грудях. Це відбувається, тому що шкіра на животику і грудях дуже розтягується, адже їх розмір значно збільшився за останній час. Уникнути такого неприємного відчуття допоможе постійне зволоження шкіри кремом або оливковою олією.

Збільшення ваги вагітної на 33 тижні

На 33-му тижні вагітності жінка, як правило, набирає близько 13 кг. Ці показники дуже індивідуальні. Якщо ви набрали трохи більше або менше, нічого страшного в цьому немає. Ретельно стежте за набором ваги і постарайтеся його контролювати. Щотижня ви повинні набирати 300-400 гр.

Якщо ви помічаєте, що набираєте значно більше рекомендованих норм, слід уважніше придивитися до харчування. Виключити або хоча б зменшити кількість продуктів, які «женуть» вагу (солодощі та випічку).

Аналізи і обстеження

Ймовірно, на попередньому тижні ви відвідували свого лікаря і зробили всі необхідні аналізи. Тому на цьому тижні потрібно лише контролювати артеріальний тиск. У третьому триместрі вагітності тиск може незначно підвищуватися через збільшення обсягів крові.

На цьому терміні тиск не повинен опускатися нижче 100/60 і не підніматися вище 140/90.

Якщо у вас різко підвищується тиск – це привід звернутися до лікаря. Різке підвищення артеріального тиску може вказувати на ряд небезпечних захворювань. Найбільш складним і небезпечним захворюванням є прееклампсія (важка форма гестозу) і еклампсія (ускладнення прееклампсії). Якраз для цього захворювання і характерне різке підвищення артеріального тиску і наявність білка в сечі. Ця хвороба дуже небезпечна і може завершитися летальним результатом для плода і вагітної, якщо вчасно не почати лікування.

Саме тому дуже важливо контролювати артеріальний тиск і звертати увагу на всі зміни в самопочутті.

Якщо ви ще не зробити третє планове УЗД, то на цьому тижні саме час зробити його.

Болі в животі на 33 тижні

Протягом всієї вагітності особливу увагу потрібно приділяти відчуттям в животі. Якщо вагітність протікає нормально, без будь-яких ускладнень, то животик боліти не повинен! Час від часу можуть з’являтися незначні дискомфортні відчуття, пов’язані з розтягуванням зв’язок, що утримують матку.

Також ви напевно вже добре знайомі з тренувальними переймами Брекстон-Хікса. Вони готують матку до майбутніх пологів. Такі перейми нерегулярні і не дуже болісні.

Небезпечні на цьому терміні різкі тягнучі (ниючі) болі внизу живота, що віддають в поперек. Такий біль свідчить про те, що з вагітністю не все гаразд. У такому випадки потрібно якомога швидше звернутися за допомогою.

Крім цього, ретельно стежте за виділеннями. У нормі на цьому терміні виділення повинні бути світлого кольору, однорідної консистенції і без різкого запаху. Будь-які відхилення від норми повинні насторожити вас.

Особливо, якщо це кров’янисті або ж занадто водянисті виділення. Кров’янисті виділення можуть вказувати на передчасне відшарування плаценти. Занадто рідкі (водянисті) виділення можуть говорити про підтікання навколоплідних вод або ж про початок пологів. Якщо у вас з’явилися такі виділення – не можна зволікати і одразу ж звернутися до лікаря!

Секс на 33 тижні вагітності

На 33-му тижні вагітності можна займатися сексом, якщо немає ніяких протипоказань. Якщо жінка відчуває себе добре, то секс не зашкодить. Але слід робити це обережно, виключивши будь-який тиск на животик. Хоча малюк і захищений навколоплідними водами, все ж краще бути гранично обережними.

Харчування вагітної на 33 тижні

Основний набір ваги припадає саме на третій триместр вагітності. Саме зараз малюк активно росте і набирає вагу, відповідно, вагітна постійно хоче їсти. Щоб не набрати занадто багато зайвої ваги, потрібно грамотно планувати свій раціон. На цьому терміні енергетична цінність добового раціону не повинна перевищувати 3 тис. ккал. Але це за умови адекватного фізичного навантаження! Якщо ви мало рухаєтеся, то цілком достатньо буде і 2,5 тис. ккал.

У вашому щоденному раціоні обов’язково повинні бути свіжі овочі та фрукти. Вони забезпечать вас і малюка необхідними вітамінами. Буде краще, якщо ви будете їсти овочі в сирому вигляді, так ви отримаєте більше користі від з’їденого. Якщо ж ви не можете їсти у сирому вигляді, готуйте на пару, але недовго. При тривалій термічній обробці овочі втрачають левову частку корисних речовин.

Забезпечити організм енергією допоможуть каші, оскільки вони містять багато вуглеводів. Найбільш корисними кашами будуть: вівсянка, гречка, сочевиця, ячна, пшоно.

Не забувайте також і про м’ясо та рибу, адже вони є прекрасним джерелом білків, які вкрай необхідні організму малюка. Рибу потрібно їсти 2-3 рази на тиждень. Буде краще, якщо вона буде запечена в духовці, а не смажена. Те ж саме стосується і м’яса. Вагітній жінці вкрай небажано вживати смажену їжу, оскільки вона негативно позначається на всьому організмі. Збільшується навантаження на шлунково-кишковий тракт, нирки, які й так зараз працюють в посиленому режимі.

Їсти потрібно 4-5 разів на день, але невеликими порціями. Дотримуючись таких простих правил, ви не будете переїдати, відповідно, не набере зайвої ваги.

Приклад меню на день

Сніданок: вівсянка з горіхами і журавлиною, чай;

Перший перекус: сирники, сік;

Обід: гречка, омлет з овочами;

Другий перекус: йогурт, банан;

Вечеря: суп, бутерброд із сьомгою та авокадо.

Не забувайте пити 1,5 літри чистої води (чаї, супи, соки не рахуються).

Рекомендації

 • Оскільки ви вже в декреті, постарайтеся вибратися в маленьку подорож з чоловіком. Зовсім скоро вас поглинуть приємні клопоти з малюком, і часу на подорожі та відпочинок буде вкрай мало. Тому зробіть це зараз, проведіть час з коханим, поспілкуйтеся. Звичайно ж, враховуючи ваш термін, про далекі поїздки потрібно забути, адже від передчасних пологів ніхто не застрахований.
 • Потихеньку збирайте все необхідне в пологовий будинок. Список речей досить-таки великий, тому потрібно заздалегідь все придбати і скласти.
 • Не виходьте з дому без обмінної карти. Цей «документ» завжди повинен бути з вами.
 • Бережіться від застуди. До пологів залишається трохи часу, тому потрібно поберегтися. Уникайте занадто людних місць, особливо в холодний період року, коли «ходять» всілякі болячки.
 • Не забувайте про щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
 • Займайтеся фізкультурою. Фізична активність корисна і необхідна під час вагітності. Правильно підібрані регулярні заняття спортом підвищують фізичні можливості жіночого організму, покращують діяльність серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також позитивно впливають на обмін речовин. Крім цього, буде значно легше прийти в форму після пологів, якщо ви займалися спортом під час вагітності.
AnsWiki
Додати коментар