/ / Чи можна зробити дитині щеплення без декларації з лікарем?

Чи можна зробити дитині щеплення без декларації з лікарем?

Я ще й досі не підписала декларації з дитячим лікарем, бо в поліклініці їх просто не залишилось!! Що мені тепер робити?? Я маю право зробити дитині щеплення без підписаної декларації з лікарем?

Мабуть, в Україні не залишилось людини, яка би не чула про медичну реформу і всі її нововведення. Однією з обов’язкових вимог реформи є заключення спеціальної декларації між лікарем та пацієнтом. Це стосується і дорослих пацієнтів, і малих.

Не дивлячись на те, що йде активна пропаганда щодо термінового підписання декларацій, далеко не всі люди обрали лікаря і заключили договір. Більшість ігнорує це і думає, що й так «якось проскочить», що декларація — ще один написаний закон, який не буде застосований на практиці.

Тим не менше, якщо пройтись поліклініками країни, то можна побачити, що лікарів катастрофічно не вистачає і людям уже просто ні з ким підписувати договір. Проте заступник міністра охорони здоров’я, Павло Ковтонюк, стверджує, що лікарів вистачить на всіх! А допоможе виправити ситуацію, що склалася, — залучення молодих спеціалістів.

Так ось багатьох людей, а особливо батьків, хвилює питання, чи можна буде отримати медичну допомогу без підписаної декларації? Чи можна зробити дитині щеплення без укладеного з лікарем договору? Все це дуже актуальні нині питання, з якими ми детально розберемось і з’ясуємо всі нюанси.

Чи можна отримати безкоштовну медичну допомогу без підписаної декларації?

Так! Ви маєте право отримати безкоштовну медичну допомогу. Проте це можливо лише до липня (включно) 2019 року! Якщо ви до того часу не підпишете декларацію з педіатром, то звертатись по допомогу потрібно буде лише до приватних клінік та лікарів.

Увага! Фахівці стверджують, що піцієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги, будуть обслуговувати і без декларації. Проте, який у вас стан здоров’я вирішить лікар. Якщо ви будете скаржитися, але лікар вирішить, що ви не потребуєте медичної допомоги, то він в праві відмовити вам.

Всі ці норми прописані й на папері виглядає все дуже добре. Проте на практиці ситуація трохи інакша. Зараз, якщо ви не підписали декларацію з лікарем, то потрапити на прийом просто нереально! Справа в тому, що прийом в усіх дитячих та дорослих поліклініках здійснюється лише за попереднім записом. Тому, якщо ви з дитиною прийдете на прийом, то просто «не вклинитесь» в чергу. А черги в наш час, на жаль, дуже жорстокі і навряд чи хтось захоче пропустити вас(( А кожного разу проситись чи воювати в черзі, коли вашій дитині потрібна буде допомога, - варіант не з кращих.

Чи можна зробити дитині щеплення без підписаної з лікарем декларації?

Відповідь на це питання випливає з попереднього. Зробити дитині щеплення без декларації можна до липня (включно) 2019 року. Проте перш ніж піти на потрібне щеплення, необхідно проконсультуватися з педіатром, до якого буде дуже складно потрапити без декларації.

Після кінця визначеного терміну (липень 2019), зробити щеплення дитині буде дуже і дуже складно. Справа в тому, що приватні клініки, які виконують такі процедури, є далеко не в усіх містах України, тому це може стати реальною проблемою для батьків. Потрібно буде їхати в інше місто, чи якимись обхідними шляхами домовлятися з поліклінікою — все це виглядає не дуже комфортним.

Саме тому варто все-таки підписати декларацію з лікарями як дорослим піцієнтам, так і дітям. А за своїх дітей відповідаєте саме ви, батьки, тому не будьте байдужими і не чекайте, поки серйозно підпече.

Ще одним не мало важливим пунктом є видача довідок. Якби зараз не розповідали, що довідки про стан здоров’я не потрібно приносити, якщо дитина не відвідувала садок чи школу, — на практиці їх вимагають! Тому, якщо ви не хочете кожного разу платити приватному лікарю, аби він видав вам довідку, то необхідно підписати декларацію з педіатром.

Як підписати декларацію?

Висновки

Підсумовуючи все вище сказане, з упевненістю можна сказати, що підписувати декларацію з лікарем необхідно, адже це значно спростить ваші візити в поліклініку! Особливо актуально це для батьків. Не забувайте, що здоров’я ваших діток — у ваших руках і саме ви відповідаєте за нього на всі 100%.

Також варто зауважити, що в майбутньому прийом вузькопрофільних спеціалістів здійснюватиметься лише з направленням від педіатра. Потрапити на пряму до лора, окуліста, хірурга… буде неможливо з другої половини 2019 року.

Як бачите, переваг вчасно підписаної декларації чимало, тому не ігноруйте цього нововведення, адже це у ваших інтересах.

Вам також буде цікаво

Обговорення

Социальные комментарии Cackle