Коли і як ставати на облік по вагітності?

В мене 6 тиждень вагітності. Коли потрібно ставати на облік?

У вашій родині відбулася радісна подія — ви очікуєте на поповнення. Коли емоції трішки стихають, жінку починають турбувати досить-таки багато питань, пов’язаних з вагітністю. Коли ж ставати на облік по вагітності — одне з таких питань. Безперечно, це дуже важливе й актуальне питання, з яким потрібно дуже детально розібратися, адже мова йде про найдорожче — дітей.Коли і як ставати на облік по вагітності?

Коли ставати на облік по вагітності?

Одразу скажемо, що в Україні жінка повинна стати на облік по вагітності в терміні до 12 тижнів. Це дуже важливо! Рання явка в жіночу консультацію дозволяє своєчасно виявити і, за необхідності, пролікувати можливі ускладнення вагітності, що забезпечить народження здорового малюка. Крім того, рання постановка на облік дозволяє максимально точно визначити термін вагітності та пологів.

Також варто зауважити, що й поспішати ставати на облік дуже рано (до 5–6 тижнів) не варто. Саме на такому терміні найчастіше відбувається самовільне переривання вагітності або ж розвивається завмерла вагітність. На жаль, таке зустрічається доволі часто в наш час. І дуже прикро, здавши гори аналізів, відвідавши мало не десяток лікарів, — дізнатися, що вся виконана робота пройшла даремно. Та й перші тижні вагітності жінці краще провести у спокої та затишку, а не бігаючи по поліклініках, де можна ще й застуду підчепити.

Враховуючи все вище зазначене, можна сказати, що оптимальний термін, коли пора ставати на облік — це 9–12 тижнів.

Увага! Ставати на облік і відвідати лікаря-гінеколога, як тільки ви дізнались про вагітність — зовсім різні речі! Як тільки ви побачили на тесті дві смужки, то обов’язково потрібно прийти на прийом до лікаря і пересвідчитись, що з вагітністю все добре. А от з постановкою на облік можна зачекати.

Де ставати на облік по вагітності?

Сьогодні з’явився вибір місць, де може спостерігатися вагітна жінка. Це і державні жіночі консультації, і приватні медичні клініки. Вибір місця спостереження залежить від бажань жінки та її матеріальних можливостей.
Перший і найпоширеніший в Україні варіант спостереження — це державна жіноча консультація за місцем проживання. Основною її перевагою є близьке розташування до дому вагітної.Коли і як ставати на облік по вагітності? 

Варто зауважити, що ви маєте право обирати жіночу консультацію та лікаря самотужки. Тобто вам не обов’язково звертатись в жіночу консультацію за місцем реєстрації, якщо вона вас не влаштовує. Звісно, бажано ставати на облік в тій жіночій консультації, в якій раніше спостерігалася і лікувалася жінка. Це дозволяє зберегти попереднє медичне спостереження (всі аналізи, захворювання і пройдене лікування). Проте все залишається на ваш розсуд.

Щодо лікарів, то тут також абсолютна свобода дій. Проте, якщо лікар, якого ви обрали, буде дуже завантажений, то вам можуть запропонувати іншого. І тут вже потрібно вирішувати питання, так би мовити, «на пряму». Можете просто підійти до лікаря і домовитися з ним, щоб він взяв вас на облік.

Як ставати на облік по вагітності?

Для постановки на облік, вагітній потрібно прийти на прийом до лікаря, якого вона обрала в жіночій консультації. Після чого ваш лікар заведе дві обмінні карти, одна з яких залишиться в нього, а іншу ви заберете з собою.  

Також лікар дасть вам анкети, які потрібно заповнити. В анкетах будуть питання про стан вашого здоров’я, про спадкові та хронічні захворювання. Про перенесені операції та наявність алергії. Також лікар обов’язково має поцікавитись перебігом попередніх вагітностей та кількістю абортів і викиднів. Все це дуже важливо і безпосередньо може впливати на теперішню вагітність. Питання про стан здоров’я чоловіка будуть також. Потрібно відповідати чесно і нічого не пропустити, адже від стану вашого здоров’я залежить і ведення вагітності. Повірте, будь-яка дрібниця важлива для якісного спостереження вагітності. Коли і як ставати на облік по вагітності? 

Після всіх паперових справ лікар обов’язково проводить гінекологічний огляд. Визначає розміри матки і термін вагітності, а також супутні гінекологічні захворювання, бере мазок на мікрофлору піхви.

Також вимірюється таз для виявлення звуження і можливості самостійних пологів. На підставі отриманих даних вагітна жінка вноситься в ту чи іншу групу ризику (за наявності патологій) і складається план ведення вагітності.

Потім лікар зважить вас та поміряє зріст. Це необхідно для розрахунку зросто-вагового показника і визначення оптимального набирання ваги за всі дев’ять місяців вагітності.

Після того, як всі питання з гінекологом з’ясовані, він направить вас на обстеженні до інших профільних спеціалістів:

  1. ендокринолога;
  2. стоматолога;
  3. лора;
  4. окуліста;
  5. терапевта.

Терапевт повинен підсумувати всі ваші аналізи та попередні обстеженні і, в разі необхідності, призначити лікування й дати рекомендації. Перед консультацією терапевта результати всіх аналізів повинні бути у вас на руках.

Що з собою брати?

Перед постановкою на облік по вагітності з собою обов’язково потрібно взяти:

  • паспорт;
  • гроші;
  • воду і щось перекусити, (бо це тривала процедура).
AnsWiki
Додати коментар