Які правила гри «Мафія»?

Часто виникають суперечки про правила гри. Хотілося б дізнатися про них докладніше.

Вельми популярна салонна гра «Мафія» має багато варіантів правил гри. Але є й класичні:

У грі є ведучий, мирні жителі, мафія і комісар. Ведучий спостерігає за ходом гри та регламентує її етапи. Мирні жителі намагаються визначити членів мафії. Мафіозі вбивають мирних жителів. Комісар може дізнаватися правду про статус того чи іншого гравця.

Грати найцікавіше, коли учасників гри не менше ніж вісім і не більше ніж дванадцять. Число мафіозі десь в 2–3 рази менше за число мирних жителів. Наприклад, для 10 граючих оптимальним буде співвідношення — 7 мирних жителів (разом з комісаром) і 3 мафіозі.

Для визначення ролі кожного, хто бере участь в грі, ведучий роздає їм карти. У колоді є карти червоної (для мирних жителів) і чорної (для мафії) масті. Ведучий тасує карти і роздає їх учасникам так, щоб ніхто не зміг побачити, яка карта дісталася іншому. Один з «мирних жителів», який отримав червоного туза, особливий гравець — «комісар».Які правила гри «Мафія»?

Ігровий процес розділений на дві фази — «день» і «ніч».

Коли ведучий оголошує ніч, всі гравці закривають очі — «сплять». У першу ніч ведучий дозволяє гравцям з чорними картами відкрити очі і запам’ятати своїх соратників. Після чого мафія «засинає», а ведучий вимагає прокинутися комісара. Таким чином ведучий дізнається: хто є хто.

Далі ведучий оголошує день. Вдень гравці обговорюють, хто з них може бути «мафією». Наприкінці обговорення ведучим оголошується відкрите голосування за «посадку в тюрму». Найпідозріліший житель, який набрав більшу кількість голосів виходить з гри, а ведучий розкриває його карту і оголошує ігровий статус.

Потім знову настає ніч. Вночі прокидається мафія, беззвучно радиться і вбиває одного з «мирних жителів», показуючи його ведучому. Мафія засинає. Прокидається комісар і вказує на одного з жителів, якого бажає перевірити на причетність до мафії. Ведучий беззвучно показує комісару статус цього гравця.

Вдень ведучий оголошує, хто був убитий вночі. Цей гравець виходить з гри, його карта показується всім жителям.

Інформація про події, що відбулися використовується гравцями, що залишилися в живих для обговорення та чергового «засудження» … Гра продовжується до повної перемоги однієї з команд, коли всі суперники засуджені або вбиті…

Для ускладнення ігрової ситуації і додання грі більше інтересу, крім мафії, мирних жителів і комісара, в гру можуть бути введені інші фігури, які загострюють та надають їй додаткової складності.

Лікар — мирний житель. Гравець, який отримав цю роль, може врятувати вночі від смерті одного з гравців, якщо його будуть вбивати цієї ночі. Лікар також прокидається вночі і вибирає того, кого він буде лікувати (можливо, що і себе). Можливе введення обмежень: не можна лікувати дві ночі підряд одного і того ж гравця або, наприклад, себе лікар не може лікувати більше двох разів за гру. Якщо обраного лікарем гравця намагаються вночі вбити, то він залишається живим.

Проститутка — мирний житель. Ця фігура за своїми властивостями нагадує лікаря. Вона також вибирає одного з гравців, якого вона врятує від смерті. Відмінність тільки в тому, що якщо вбивають лікаря, то пацієнт залишається живий. Якщо ж проститутка сама стає нічною жертвою, то разом з нею гине і її клієнт.

Маніяк. Будучи з одного боку мирним жителем (у разі перевірки комісаром) цей гравець, граючи сам за себе, також прокидається ночами і вибирає свою жертву, яка в найближчий «день» не може розмовляти (але голосувати і подавати сигнали може). Гравець, якому випало бути маніяком, використовує свій «дар» на свій розсуд. Є гравці, які грають за мирних жителів, намагаючись «ґвалтувати» мафію. Інші грають за мафію.

Ватажок мафії. Вводиться в гру в разі, якщо мафіозі більше, ніж двоє. Якщо голоси мафіозі вночі розділяються і вони показують на різних гравців, яких хочуть вбити, вирішальним є вказівки ватажка.

1/5 - (1 гол.)
AnsWiki
Додати коментар