/ / Як ловити щуку?

Як ловити щуку?

Розкажіть чим, на що, де і як ловити щуку! Мене запрошують на рибалку і не хочеться осоромитись. Краще осоромити інших )

Щука — чи не найбажаніша здобич для рибалок. У водоймах нашої країни цей хижак проживає майже всюди і, головне, цей вид риби активний цілий рік. Взимку щука не спить, як більшість видів риб, і «полювання» на неї приносить незабутні відчуття і позитивні емоції за будь-якої пори року.

Це один з найбільш гідних суперників навіть для досвідченного риболова. Щука примушує зібрати в кулак все терпіння, силу, обережність, та проявити чималу хитрість, а також стати справжнім річковим винахідником. Але знаючи всі особливості поведінки, смаки, та вподобання цієї риби, в результаті рибалка повернеться додому не з порожніми руками, і йому буде чим похизуватися перед друзями. Трофей може бути дуже цінним — довжиною 1,5 м та вагою 20 кг.

Рибалимо взимку.

Сама по собі зимова риболовля — справа нелегка та не досить приємна. А якщо ми говоримо про щуку, то такий вид відпочинку прийнятний лише для справжніх митців-рибалок. Але і приз того вартий. Варто пам’ятати, що щука майже всю зиму шукає собі їжу, тому вона активна навіть в морозну пору.

Найвірогідніше та й найлегше взимку ловити щуку на першому та останньому льоду. І обов’язково похмурої днини. Також існують дуже великі шанси не залишитися з порожніми руками і під час відлиги. Що ж до місць «полювання», то найкраще рибалити там, де температура води найвища: місця впадання струмків та джерел, а також у місцях танення снігу та на льодових прогалинах.

Середина зими характерна міцним льодом, тому щука пливе у глибші місця та стає менш активною. Якщо ж ви щасливчик і зумієме пробити ополонку над ямою, в якій стоїть щука, то вам достатньо лише обережно її розворушити приманкою. Але варто знати, що рух приманки повинен бути повільним.

Читайте також: «Чи буває рибний дощ?»

Останній лід повинен принести рибалці гарні результати, адже щука, готуючись до нересту, відчуває неабиякий голод, тому стає гіперактивною. Але разом з тим і дуже обережною та підозрілою. Під час риболовлі в таких умовах неодмінно потурбуйтеся про затінення ополонки та збереження максимальної тиші.

Рибалимо навесні.

Весною щука активізується і відразу після танення криги йде нереститися (значно раніше за інші види риб), як правило, це відбувається у квітні. Відомо, що нерест відбувається завжди в одному й тому самому місці (на нерестовищах), тому досвідчені рибалки прекрасно знають, де чекати на трофеї. Якщо ж ви новачок і не знаєте, де краще ловити щуку, то запам'ятайте: у корчах, молодому очереті, підводних чагарниках. Не варто шукати щуку на мілині без рослинності, на піщаному дні або ж на дуже замуленому дні. Важливо зрозуміти, що щуку потрібно шукати, а не чекати поки вона сама до вас припливе. Час від часу треба змінювати місце, так ви значно підвищите свої шанси на гарний улов.

Зоряний час для любителів рибалки на спінінг настає безпосередньо перед нерестом та за два тижні після нього. Приманки можуть бути будь-які, головне, щоб невеличкі.

Під час нересту ловити щуку справа вельми невдячна, адже риба стає малорухливою і майже не звертає увагу на приманку. А от після відкладення ікри риба відчуває шалений голод і ковтає все, що ворушиться. Такий період триває всього два тижні.

Рибалимо влітку.

Спекотної пори року великі екземпляри, шукаючи прохолоди опускаються в підводні ями і стають малорухливими, тому зловити великий трофей практично нереально. Але дуже не засмучуйтесь, адже невеликі представники (вагою до 1 кілограма) активно клюють запропоновану приманку. Головне, ловити у заростях біля берега та вибрати правильну приманку та вид проводки.

На мілині слід приділити увагу ділянкам під лататтям, серед гілок у воді, оособливу увагу варто приділити плаваючим острівцям зелені. З приманкою потрібно експерментувати: наперед не знаєш, на яку буде кльов, на штучну чи натуральну. Якщо ж щука просто торкає насадки, але не ковтає, то це ознає, що їй дуже спекотно, але при пониженні температури повітря ви надолужите згаяне.

Рибалимо восени.

Усі риболови в один голос говорять про те, що осінь — найкраща пора для ловлі щуки, адже рибі потрібно запастися поживними речовинами для успішної зимівлі, тому вона активно харчується. Теплої осені щука дуже активна, тому цікавиться різною приманкою і погода на життя та пошуки їжі не впливає. Інстинкт примушує щуку шукати їжу у великих кількостях, тому така жвава риболовля триватиме аж до повного замерзання водойми.

З настанням осені щука знаходиться поблизу літніх стоянок, але з холодами йде на глибину, слідом за здобиччю. Тому там, де в спеку ви ловили одну щуку, тепер цілком ймовірно витягти три, чотири екземпляри вагою по 3 кілограми. Саме тому снасті повинні бути міцними, адже риба набрала масу, готуючись до зими. Приманки також обирайте великі, бо ймовірність отримати великий трофей дуже висока. Щодо рухів приманки, то за теплої днини смикаємо активніше, а якщо холодно — навпаки.

Розберемося з рибальським начинням

Щука не особливо перебірлива у цьому плані, тому можна ловити майже на все: поплавкова вудка, блешня, спінінг, жерлиця, тощо. Єдина вимога, все повинно бути міцним, щоб не порвалося, зачепившись за підводні хащі чи при сильному смиканні рибою. Найоптимальніший діаметр волосіні (ліски) — 0,32–0,35 мм.
Найкраще щука клює на невеличку живу рибу — теплої пори, і мертву взимку. Якщо ви не хочете витрачати сили на ловлю здобичі, то можна використовувати шматочки морської риби чи курячі тельбухи.

Ну от і все, бажаємо гарної риболовлі!

Вам також буде цікаво

Обговорення