Сиве волосся – чому сивіють молоді?

У моєї подруги в 17 років вже з'явилося перше сиве волосся. Чому це відбувається?

«Які жінки найбільш вірні: брюнетки чи блондинки?

Вона відповіла: «сиві!»» (Фаїна Раневська)

Всі ми звикли, що сиве волосся — це ознака похилого віку, старості. Принаймні так було раніше, але тепер цей стереотип розвіявся. Зараз сиве волосся можна побачити навіть у підлітків. Та що там у підлітків, буває й таке, що сиве волосся вже є у дітей 4–6 років. І найнеочікуваніше побачити його у новонароджених, але, на жаль, таке теж буває. Від ранньої сивини більше страждає чоловіча половина населення, хоче є й дуже багато молодих жінок, яких також торкнулась ця проблема.Сива дитина

Якщо бачиш у молодої людини сиве пасмо, то перше, що спадає на думку: вона пережила страшне горе, якийсь стрес. Але це не завжди так. З причинами ранньої сивини ми розберемось трішки згодом, спершу давайте з’ясуємо, що ж являє собою сивина.

Що таке сивина?

За колір людського волосся відповідає пігмент меланін (чим вищий його рівень, тим темніший колір волосся). Меланін виробляють клітини організму — меланоцити (кожна волосинка містить ці клітини). Меланоцити зайняті виготовленням двох пігментів:

  1. Еумеланіну (відповідає за темно-коричневий, чорний колір волосся);
  2. Феумеланіну (відповідає за русяве, руде волосся, чим більше цього пігменту, тим рудіший колір).

Волосся сивіє, коли порушується вироблення меланіну. Також у волосині з’являється багато повітряних бульбашок, які також негативно впливають на колір волосся. Як не дивно, але волосся ще сивіє через перекис водню, що міститься в нашому організмі. Спеціалісти стверджують, що всі клітини людського волосся виробляють крихітні дози перекису водню. Чим старша людина, тим більше перекису водню виділяється, відповідно колір волосся змінюється в бік сивини.

Цікаво, що представники різних національностей сивіють по-різному. Найшвидше починає сивіти волосся у людей європеоїдної раси. В них перша сивина з’являється вже до 35 років і з кожним роком сивих волосин стає більше. Люди азійського типу починають сивіти в період з 42 до 45 років, що майже на 10 років пізніше. Африканці починають сивіти після 50. Ну, а рекордсменами є індійці, тільки уявіть волосся в них починає сивіти після 70 років. От би всім так пощастило, але…

На жаль, у сучасному світі існує ціла купа причин, через які можна рано посивіти. Вчені розділяють причини ранньої сивини на внутрішні та зовнішні. До внутрішніх належать: спадковість, генетика, обмін речовин, гормони. До зовнішніх причин зараховують: негативний вплив екології, погане харчування. Коротше кажучи, причин ранньої сивини дуже багато, тому давайте будемо розбиратись і знаходити причину.Сива дівчина

Причини ранньої сивини:

  1. Спадковість. Напевно, це одна з найголовніших причин, адже проти генетики не попреш. Якщо у ваших батьків рано почало сивіти волосся, то швидше за все, що ви зіткнетеся з тією ж проблемою. Звісно, це не стовідсоткова гарантія, але у більшості людей саме так й відбувається.
  2. Гормональні розлади. Порушення гормонального фону людини може призвести до раннього посивіння. Тому якщо ви почали помічати сиве волосся, то невідкладно зверніться до лікаря трихолога, аби він направив вас на всі потрібні аналізи, може, цьому вдасться зарадити.
  3. Хронічні чи запущені захворювання. Якщо у вас порушені функції однієї системи організму, то це призводить до збою в роботі інших систем. Тому якщо у вас є хронічні захворювання серця, шлунка чи ще чогось, то краще серйозно зайнятися лікуванням, бо ці хвороби можуть негативно позначитися на стані вашого волосся.
  4. Ще однією з причин раннього посивіння є стрес або затяжна депресія. Втім, стрес і депресія позитивно не впливають ні на один людський орган, тому краще їх уникати! Якщо ви не в змозі самостійно впоратись з роздратуванням чи ще якимись негативними емоціями, то зверніться до лікаря. Адже від вашого внутрішнього спокою залежить і ваше здоров’я, а це найголовніше, що в нас є!
  5. Поганий догляд за волоссям. Якщо ви дуже часто користуєтесь феном, утюжками, плойками, то це також може призвести до ранньої сивини, адже порушується процес пігментації. Також негативно впливає на колір волосся часте фарбування. Адже до складу фарб входить перекис водню та інші агресивні складові, які шкодять волоссю. Кератинове вирівнювання та ламінування теж небажані для волосся. Всі ці процедуру негативно впливають на волосяні фолікули і порушують природній процес виготовлення меланоцитів. Перебування на сонці без головного убору теж може призвести до посивіння.Сиве волосся – чому сивіють молоді?
  6. Харчування. Мабуть, однією з найпоширеніших причин раннього посивіння є незбалансоване харчування і часті дієти. Волосся не отримує необхідної кількості вітамінів і мінералів, тому починає втрачати яскравість і колір. Йод, мідь та залізо — ось головні компоненти, які випливають на виготовлення меланоцитів, які відповідають за колір волосся. Якщо їхній рівень в організмі недостатній, то випадіння та сивина гарантовані.
  7. Шкідливі звички (сигарети, алкоголь, наркотики). Якщо у вас є такі звички, то краще від них терміново позбутися, тому що вони загрожують не лише вашому волоссю.
  8. Відсутність повноцінного відпочинку, сну. Для повноцінного відновлення сил людському організму потрібно 6–8 годин сну. Не нехтуйте, будь ласка, сном і ваш організм подякує вам за це.
  9. Погана екологія. На жаль, не лише рання сивина є наслідком тієї екологічної ситуації, в якій ми живемо. Дедалі частіше можна зустріти людей, що хворіють на рак і ще безліч тяжких захворювань. Дуже шкода, що ми не можемо кардинально вплинути на екологічну ситуацію у світі, але на забруднювати власну країну ми точно в змозі, а це вже перший крок.
  10. Порушення в роботі ендокринної системи, захворювання щитоподібної залози, а також порушення обміну речовин. Аби з’ясувати, в якому стані ваша щитовидка, зверніться до ендокринолога. Він направить вас на аналізи, аби з’ясувати, які гормони «не в порядку». Після чого підбере для вас лікування, яке здатне зупинити посивіння.Сива Кеті Холмс

Як бачите причин дуже багато, але більшу їх частину ви можете не допустити, якщо будите вести правильний спосіб життя.

Лікування

На жаль, сивина — це незворотній процес, проте, на щастя, його можна пригальмувати. Але для цього доведеться відвідувати лікарів, чого всі бояться та не люблять.

Для початку вам потрібно звернутись до лікаря-трихолога. Він розпитає вас про все і, звісно ж, направить на аналізи. Зазвичай призначається лікування зміцнюючі та омолоджувальні препарати.

Паралельно можна відвідати ендокринолога, аби пересвідчитись, чи всі гормони щитоподібної залози в нормі. Адже дуже часто буває таке, що випадіння та посивіння волосся пов’язане з проблемами щитоподібної залози. А після лікування все стає на свої місця.Дівчина на прийомі у лікаря-трихолога

Народні засоби від ранньої сивини

Існує дуже багато народних засобів від сивини і деякі люди стверджують, що вони їм дійсно допомагають, але, звісно, це суб’єктивні думки. Давайте ознайомимось з рецептами масок.

  • Кунжутна та оливкова олія. Змішайте по 50 мл оливкової олії та кунжутної. Цією сумішшю намазуйте волосся після миття, тримайте 20–25 хвилин, а потім гарно промийте волосся. Ця маска не лише бореться з сивиною, а й покращує стан волосся загалом. Маску можна робити 1–2 рази на тиждень.

  • Бджолиний пилок. Візьміть 5 столових ложок олії жожоба та додайте 1 чайну ложку пилку (можна купити на ринку, там-де продають мед) і ретельно розмішайте. Нанесіть маску на вологе волосся та тримайте 20 хвилин, після чого помийте волосся шампунем. Такі процедури потрібно робити протягом трьох тижнів, аби досягти результату.
  • Чай та сіль. Візьміть чашку міцного чорного чаю та додайте 1 столову ложку йодованої солі, розмішайте до розчинення солі. Масажними рухами нанесіть суміш на волосся. Тримайте 10–15 хвилин, після чого змийте. Таку процедуру можна робити 1 раз на 10 днів, аби не пересушити шкіру голови.
  • Кокосова олія. Потрібно масажними рухами втирати кокосове масло у волосся. Цей метод хороший тим, що змивати кокосову олію не обов’язково одразу після нанесення. Ви можете нанести її звечора, а вранці помити голову. Після використання кокосової олії волосся стає шовковистим та блискучим.
  • Червоний стручковий перець. Візьміть 6 стручків сухого перцю і залийте 0.5 літри горілки. Настоювати потрібно 3 тижні у темному місці. За годину до миття голови втирайте по 1 столовій ложці настоянки. Кажуть, що ефект з’являється вже через 2 тижні використання. Аби дізнатись більше рецептів, перегляньте відео.

Профілактика ранньої сивини

Якщо ви хочете якнайдовше зберігати природній колір волосся, то вам потрібно дотримуватись простих правил.

  • Їжа. Включіть до вашого раціону продукти, що багаті на білки. В першу чергу, це риба та бобові, а також різноманітні горіхи. Овочі та фрукти теж повинні бути на вашому столі кожного дня.
  • Психологічна рівновага та спокій. Пам’ятайте, стрес шкодить не лише вашому волоссю, а й всьому організму. Зрозуміло, що жити зовсім без стресових ситуацій не вийде, проте часто буває таке, що ми самі себе накручуємо і переживаємо, а це все позначається на стані волосся.
  • Лікар. Візьміть собі за правило хоча б один раз на рік проходити профілактичний огляд у трихолога та ендокринолога.
  • Вітаміни. Вітамінні комплекси допоможуть зберегти красу волосся. Але їх повинен призначити вам лікар.
  • Догляд за волоссям. Грамотний догляд за волоссям дозволить запобігти багатьом неприємним проблемам, зокрема і ранньої сивини.

Бажаємо краси та здоров’я вам та вашому волоссю.

AnsWiki
Додати коментар