Чому «цвітуть» нігті?

Чому на нігтях з'являються ці некрасиві білі плями?

Напевно, у кожного з нас було таке, коли на нігтях з’являютьсяся маленькі білі крапочки, від яких неможливо позбутися.Чому «цвітуть» нігті?

В далекому дитинстві мені розповідали, що коли на нігтиках з’являються ці цятки, то це означає, що на мене чекає якийсь сюрприз або подарунок. Прикро констатувати, але подарунків ніколи не було(( Але річ не в тому. Справа в тому, що «цвітіння» нігтів з’являється через зміни у нашому організмі, далеко не позитивні зміни, на жаль.

То чому ж та через що з’являються ці білі цятки на наших нігтях? Давайте розберемося в причинах виникнення, аби бути готовими. Те що в народі називається — «цвітінням» нігтів, по-науковому звучить — лейконихія.

Лейконихія є наслідком патологічної зміни нігтьової пластинки, симптомами якої і є білі плями або смуги. Ці білі цятки — це невеликі бульбашки повітря між шарами нігтя.

Причини виникнення лейконихії («цвітіння» нігтя):

1. В основному білі плями на нігтях з’являються через брак в організмі мікроелементів та вітамінів. Як правило, поява на нігті білих плям свідчить про дефіцит кальцію, цинку і заліза, а також вітамінів, А, С, Е. Тому лейконихія є частим явищем у людей, які захоплюються дієтами або страждають на анорексію.

2. Також білі плями на нігтях можуть з’явитися через мікротравми нігтя або внаслідок контакту із занадто їдким миючим засобом. Тому, коли ви миєте посуд чи підлогу, а особливо, ванну та туалет, то обов’язково одягайте рукавички, так ви вбережете свої нігтики та ручки від травм.

3. Нігті можуть «цвісти» через перенесений стрес. Ми знаємо, що стрес негативно впливає на весь наш організм, не виключенням є навіть нігті. Вони теж можуть постраждати через ваше хвилювання, тому будьте спокійними — це збереже здоров’я не тільки вашим нігтям, а й всьому організму.

4. У жінок такі некрасиві відмітини часто викликаються неякісними дешевими лаками. Тому що в них використана неякісна сировина, а це негативно впливає на стан нігтів. Тому по можливості потрібно вибирати якісні лаки, краще купити менше, але краще.

5. Лейконихія може з’явитися не тільки від нестачі вітамінів чи через мікротравми, але і в результаті збоїв у роботі внутрішніх органів. Наприклад, печінки або щитовидної залози, тому обстеження у лікарів ніхто не відміняв. Хто ж подбає про наше здоров’я, як не ми?Чому «цвітуть» нігті?

Якщо ніготь «зацвів» повністю (цілком став білим) — це може бути грибкове захворювання. У такому випадку краще звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування.

Лікування

Найперше, що потрібно зробити — це відвідати лікаря, звісно, якщо ви не пошкодили ніготь механічним шляхом. Швидше за все лікар припише вам вітамінний курс, підкаже правильну дієту, скаже не нервуватись і відправить додому. Якщо після вітамінного курсу та інших заходів проблема не зникне, то варто повторно відвідати лікаря.

AnsWiki
Коментарі: 0
  1. sensei

    У дитинстві нам говорили якщо на нігті проявляється біла пляма то на вас чекає подарунок або сюрприз.

Додати коментар