Що таке балют?

Підкажіть, будь ласка, що таке балют? Це щось їстівне?

Балют (балут) — це варене качине яйце, але це не просто яйце. У ньому вже повністю сформувався плід (маленьке каченя з пір’їнками, хрящиками, дзьобом…). У багатьох країнах балют вважається вишуканою стравою. Їдять його у В’єтнамі, Малайзії, Таїланді.Що таке балют?

Але особливо люблять балют на Філіппінах. Там його вважають афродизіаком і думають, що він підвищує потенцію. Саме тому балют вважається чоловічою стравою.

Зародку качати (якого їдять) від 13 до 21 днів. Все залежить від бажань «гурмана»: якщо хтось любить м’який балют, то йому варять яйце меншого терміну витримки, де ембріон ще не настільки сформований. Якщо ж вибрати зріліший балют, то там вже будуть і лапки, і пір’я, і дзьбик…

Особливо цінуються властивості навколоплідного соку, який є в балюті. Кажуть, що цей сік не такий вже й поганий, а за смаком він нагадує звичайний бульйон. Перед тим, як їсти балют, його потрібно очистити, посипати сіллю і спеціями, видавити на нього половинку лайма, а вже потім з’їсти. На смак він нагадує жовток, який їдять разом з качкою або куркою, щось в цьому роді.

Виробництво балюта на Філіппінах поставлено на промислову основу і розглядається можливість поставок цього продукту в Європу.

AnsWiki
Додати коментар