Соплі у новонародженого: Комаровський

Дитині 1 місяць, а вже зʼявилися сопельки. Що робити? Чим можна капати носика?

Чим небезпечні соплі у новонародженого — Комаровський закликає батьків не впадати в паніку і не ставити діагнози самостійно. Перш ніж робити які-небудь висновки, слід розібратися в причині проблеми.

Нежить у малюків виникає так часто, що батьки з часом перестають звертати на нього увагу. Але соплі у новонародженого — інша річ, Комаровський зазначає, що батьки найбільше турбуються щодо того, як би малюк не задихнувся уві сні. Безумовно, необхідно полегшити дихання новонародженого. Постійна закладеність носа несприятливо позначається на загальному стані маленького пацієнта. Однак Комаровський радить не поспішати з препаратами судинозвужуючої дії. Перш ніж переходити до їх використання, слід випробувати більш безпечні способи, наприклад, промивання носових проходів фізрозчином. На думку педіатра, проводити подібні процедури можна хоч кожні півгодини, але не менше 3 разів на день. Це дозволить не тільки очистити носові проходи, а й зняти набряклість.

Соплі у новонародженого: Комаровський

Комаровського часто запитують: чи можна вилікувати соплі у новонародженого? Педіатр зазначає, що нежить у дітей не лікується взагалі, оскільки він є наслідком якого-небудь порушення. Вилікувавши основне захворювання, можна швидко позбутися від нежиті. Найскладніше піддається лікуванню алергічний нежить. До тих пір, поки не буде виявлений і вилучений алерген, позбутися від соплів не вдасться.

Про що свідчать соплі у новонародженого?

Причин виникнення нежиті у грудничка безліч. Елементарна сухість повітря в квартирі може викликати посилене вироблення слизу у дитини. Навіть, якщо соплі є наслідком вірусної або бактеріальної інфекції, основні правила гігієни дозволять знизити ризик ускладнень і прискорять одужання. На тлі підвищеної сухості повітря в приміщенні і високої температури слиз починає вироблятися ще сильніше. Елементарне вологе прибирання, провітрювання кімнати, правильний температурний режим в сукупності з регулярними промиваннями носа солоною водою дадуть швидкий і стійкий результат і позбавлять новонародженого від ненависних соплів.

Читайте також: «Чи можна робити щеплення АКДС при нежиті?»

Комаровський нагадує, що антибактеріальні засоби неефективні при лікуванні вірусного нежитю у новонародженого. Тому використовувати їх без серйозних на те причин категорично не можна. Антибіотики завдають більшої шкоди, ніж сам затяжний нежить, якщо використовуються неправильно.

Рясні соплі у новонародженого — привід для занепокоєння. Якщо батьки не можуть видалити слиз самостійно, слід скористатися спеціальним соплевідсмоктувачем (продається в будь-якій аптеці), який безболісно позбавить дитину соплів.

Соплі у новонародженого: Комаровський

Як каже Комаровський, навіть найскладніший нежить можна усунути за допомогою простих правил:

  • підвищення вологості в кімнаті до 70%,
  • зниження температури до18-20 ° С,
  • регулярне вологе прибирання,
  • нетривалі, але часті прогулянки на свіжому повітрі,
  • обробка носових проходів соляним розчином.

Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, то вводити в її раціон додаткові вітаміни не потрібно. Використовувати сік рослин для закапування в ніс також не рекомендується через високу вірогідність алергічних реакцій. Останнім часом батьки часто намагаються лікувати соплі у дитини небулайзером. Комаровський підтверджує, що цей прилад буде вельми до речі в будинку, де є дитина. Але використовувати небулайзер для лікування новонародженого не рекомендується, оскільки реакції дитини на інгаляції непередбачувані.

AnsWiki
Додати коментар