/ / Навіщо потрібна бленда для фотоапарата?

Навіщо потрібна бленда для фотоапарата?

Навіщо потрібна ця пластмасова штучка? Вона дійсно виконує якусь важливу роль? Бо мені здається, що виробники просто хочуть заробити більше грошей.

Бленда - це спеціальна насадка для об'єктива фотоапарата. З німецької мови слово «бденда» на українську перекладається як «затуляти». В переважній більшості випадків вона виготовляється із пластмаси. Хоча можна зустріти й металеві бленди, вони міцні і її важко пошкодити при падінні, на відміну від пластмасових. Також варто сказати, що існують та користуються популярністю й гумові бленди. Їхня перевага в тому, що їх також важко зламати, до того ж вони складаються за потреби.

Бленда часто викликає подив у багатьох початківців в області фотографії, оскільки не всі знають, для чого потрібна ця маленька пластмасова (металева, гумова) штучка на об’єктиві. Звичайно, з нею фотоапарат виглядає набагато могутніше і крутіше, але вона створена не для цього.

Для чого ж потрібна бленда?

  1. Бленда захищає об’єктив від потрапляння прямих сонячних променів. Якщо ви спробуєте в сонячний день сфотографувати краєвид з блендою і без неї — ви відразу побачите різницю.

  2. Ще бленда захистить вас від різних відблисків. Наприклад, коли ви фотографуєте взимку, то сніг відбиває світло, а тому виникнення відблисків на фотографіях неминуче. Та ж сама проблема спостерігається при фотозйомці біля води. Бленда прикриває об’єктив від цих відблисків (як кепка прикриває наше обличчя від сонячних променів). Якщо ж ви фотографуєте в приміщенні, то відблиски можуть утворюватися від будь-яких світловідбиваючих поверхонь (дзеркал, скла…).

  3. А ще бленда використовується для захисту передньої лінзи об’єктиву від попадання сніжинок і крапель дощу, аби ваші фото вийшли досконалими.

  4. Також бленда може захистити дорогоцінний об'єктив при падінні. Якщо розіб'ється бленда, то нічого страшного, вони коштують недорого, а от об'єктив зовсім інша річ. Ціна деяких професійних об'єктивів може досягати десятків тисяч гривень.

Бленда - це універсальний помічник для справжнього фотографа, що прагне досконалості та краси. Коштує недорого, а користі багато.  Не сумнівайтесь, з використанням бленди ваші фотографії стануть тільки кращими та якіснішими.

Вам також буде цікаво

Обговорення