Яку музику слухати під час вагітності?
Яку музику слухати під час вагітності? І що краще слухати новонародженим?
Ні для кого не секрет, що дуже корисним є прослуховування музики під час виношування дитини, правильно підібрана музика, часто це класична, чинить позитивний вплив на організм: сприяє загальному оздоровленню, поліпшенню самопочуття, підняттю настрою, підвищенню активності у вас і вашого малюка.
Колискова
Мамина пісня як ніщо інше заспокоює новонародженого, адже до певного періоду малюк взагалі не відокремлює себе від матері, саме тому він дуже сильно потребує будь-якого контакту і спілкування з нею. Колискова дає немовляті почуття захищеності і близькості з мамою. Сучасні дослідження показали, що музика сприяє поліпшенню соматичних і функціональних показників, значно оживляє або відновлює втрачені рефлекси, нормалізує частоту дихання і серцевих скорочень. А значить під колискову дитина швидше засинає і сон її буде міцнішим. Можна, звичайно, використовувати готові аудіозаписи колискових, але ще краще, коли мама сама співає пісні немовляті. Для дитини дуже важливий ваш «живий» голос, це заспокоює малюка, приводить в рівновагу, створює комфортний емоційний фон. Ви засмучуєтеся через те, що не знаєте жодної колискової пісні? Даремно! Психологи кажуть, що можна самій придумувати різні тексти пісень, головне, щоб мелодія була заколисуюча.
Музика, як метод зняття втоми
Щоб заспокоїти малюка, фахівці рекомендують включати для нього музику під час годування і навіть коли він спить. Хороші мелодії покращують сон і апетит. Для недоношених і ослаблених дітей найбільш корисно слухати мамин спів, перебуваючи в неї на руках. Одночасно намагайтеся дивитися на обличчя малюка, звертайтеся безпосередньо до нього.
Для підняття настрою не обов’язково слухати тільки класичну музику, але варто утриматися і від прослуховування важкої музики. Психологи розробили поради щодо використання музичних композицій у різних випадках. Вони стануть в нагоді і вагітним, і молодим мамам.
Розслаблюючою дією володіють звуки флейти, гра на скрипці та фортепіано.
Заспокійливий ефект приносять звуки природи (шум моря, лісу), вальси (ритм ¾). Серед класики можна послухати твори Вівальді, Бетховена «Симфонія 6» — частина 2, Брамс «Колискова», Шуберт «Аве Марія», Шопен «Ноктюрн соль-мінор», Дебюссі «Світло місяця».
Для ослаблення почуття тривоги і невпевненості згодяться мажорні мелодії з темпом нижче середнього.
Народна і дитяча музика викликає відчуття безпеки. Гарний вплив можуть надати етнічні композиції. З класики: Шопен «Мазурка» і «Прелюдії», Штраус «Вальси», Рубінштейн «Мелодії».
Для зменшення дратівливості, нервового збудження вмикайте таку класику: Бах «Кантата 2» і «Італійський концерт», Гайдн «Симфонія», Бетховен «Місячна соната» і «Симфонія ля-мінор».
Покращує настрій скрипкова і церковна музика. Класика: твори Моцарта, Гендель «Менует», Візе «Кармен» — частина 3.
Млявим і неактивним дітям корисна ритмічна, бадьора музика. Можна використовувати різні марші: їх прослуховування трохи пришвидшує ритм серця в спокійному стані, що надає мобілізуючого ефекту. Класика: Чайковський «Шоста симфонія» — частина 3, Бетховен «Увертюра Едмонд», Шопен «Прелюдія 1, опус 28», Лист «Угорська рапсодія 2».
Для послаблення головного та іншого болю підходить релігійна музика. Класика: Моцарт «Дон Жуан» і «Симфонія № 40», Лист «Угорська рапсодія 1», Хачатурян «Сюїта Маскарад», Бетховен «Фіделіо», Гершвін «Американець в Парижі».
Для міцного сну Сібеліус «Сумний вальс», Шуман «Мрії», Глюк «Мелодія», а також п’єси Чайковського. Малюку, який погано спить, можна неголосно програвати під час сну музику з повільним темпом і чітким ритмом.