Чи можна завагітніти під час місячних?

Вагітність може наступити, якщо статевий акт відбувся під час менструації?

Це питання досить актуальне, адже в багатьох жінок під час місячних значно зростає сексуальний потяг. І тут необхідно знати напевно, яка ймовірність настання вагітності в такий період, чи потрібно використовувати методи контрацепції або ж це зайва обережність. Все це дуже актуально, особливо для молодих дівчат, які ще не надто досвідчені в цьому.

Чи можна завагітніти під час місячних?

Як відомо, запліднення відбувається в той момент, коли сперматозоїд зустрічається з яйцеклітиною. Це може відбутися тільки в період овуляції. Овуляція — досить коротка фаза менструального циклу, коли зріла, здатна до запліднення яйцеклітина, виходить з яєчника в матку. У молодих здорових жінок овуляція відбувається періодично, приблизно один раз в 21-35 днів.

Прийнято вважати, що процес овуляції настає рівно посередині менструального циклу. Менструальним циклом називають проміжок між першим днем останньої менструації і першим днем наступної. Так, наприклад, при менструальному циклі в 28 днів, овуляція відбудеться на 14 день. Яйцеклітина живе не більше двох діб, потім вона гине і виходить з організму. Настає період місячних, який триває від 4 до 7 днів.

Неважко порахувати, що при такому менструальному циклі завагітніти під час місячних просто неможливо! Логічно припустити, що вірогідність зачаття значно збільшується при регулярних статевих актах до настання місячних або після них. Проте не все так однозначно!Чи можна завагітніти під час місячних?

Гінекологи впевнено стверджують: небезпека вагітності в період місячних існує! У чому ж тут підступ? Спробуємо розібратися.

  • По-перше, кожна жінка має різну тривалість менструального циклу та період місячних. Якщо менструальний цикл короткий (20-22 дні), то небезпечні дні припадуть саме на період місячних, приблизно на п’ятий або сьомий день. Навіть при більш пізній овуляції, не варто забувати, що сперматозоїди зберігають життєздатність у піхві до семи днів. А це означає, якщо який-небудь особливо живучий сперматозоїд доживе до овуляції, то зачаття цілком може статися.

  • По-друге, потрібно пам’ятати, що навіть постійний ритм овуляції може змінитися в результаті пологів, після аборту або під час предкліматичного періоду після сорока років. Тому покладатися тільки на метод розрахунку овуляції не варто. При раптовій зміні менструального циклу цілком можна завагітніти під час місячних.

  • По-третє, існує таке, хоча й рідкісне явище, як спонтанна овуляція. В результаті спонтанної овуляції дозріває не одна, як зазвичай, а дві яйцеклітини за один менструальний цикл. Причиною цього може стати сильний оргазм або який-небудь інший гормональний сплеск. Часто здатність відтворення двох яйцеклітин замість однієї, передається у спадок. І хоча явище спонтанної овуляції не до кінця вивчене, достовірно відомо, що це ще одна причина можливості зачаття під час місячних.

Коли найвищий ризик завагітніти під час місячних?

Хотілося б зупинитися ще на такому моменті, коли ж саме існує найбільша небезпека завагітніти. Найбільш небезпечними в цьому плані є дні наприкінці менструації. Справа в тому, що у перші дні менструального циклу складаються дуже несприятливі для сперматозоїдів умови, пов’язані з рясною кровотечею. Та й сексуальний акт в перші дні місячних малоймовірний, з цієї ж причини. Тому вірогідність зачаття в цей період практично нульова.

Зовсім інша ситуація складається в останні дні місячних. Саме в цей час, особливо, якщо місячні затягнулися або менструальний цикл відбувається нерегулярно, вірогідність зачаття зростає в рази! Більше того, існує реальна небезпека зачаття в останні дні тривалих місячних!

Тому гінекологи наполягають на додатковій контрацепції в період місячних. Можливе використання презервативів, протизаплідних таблеток або ВМС. Не варто забувати, що в період місячних, партнери ризикують отримати інфекцію при статевому акті, тому що кров’янисті виділення є відмінним живильним середовищем для бактерій. Презерватив захищає чоловіка від контакту з цим середовищем і знижує ризик потрапляння інфекції в матку.

Висновки

Отже, завагітніти під час місячних можливо, щоправда таких випадків вкрай мало. Якщо ж ви не плануєте вагітність, якщо її настання вас лякає, то навіть мінімальний ризик слід виключити, використовуючи контрацепцію. Як вже говорилось раніше, особливо небезпечним є період наприкінці місячних. Саме в ці дні ризик завагітніти найвищий, тому будьте уважні.

AnsWiki
Додати коментар