Чому смикається око?
У мене час від часу мимоволі сіпаються повіки. Чому так відбувається і як цього позбутися?
Сіпання повік, так званий нервовий тик, спазми — вельми поширені явища, в процесі яких круговий очний м’яз мимоволі скорочується. Примітно, що в більшості випадків зустрічається сіпання нижньої повіки.
Сіпання повік не вважається серйозною медичною проблемою. Починається воно раптово і так само швидко припиняється. Проте буває, що сіпання триває протягом декількох тижнів і навіть місяців, завдаючи при цьому людині дискомфорту. У такому випадку варто звернутися за консультацією до лікаря, який зможе визначити причину настільки тривалого стану і усунути її.
Основні причини неконтрольованих скорочень очних м’язів:
Стрес
Сучасні люди дуже часто стикаються зі стресовими ситуаціями. Людські організми по-різному реагують на це. У деяких центральна нервова система відразу ж дає про себе знати нервовим тиком або іншими реакціями подібного типу. У інших стрес може накопичуватися поступово і проявити себе сіпанням повік в найнесподіваніший момент, коли, здавалося б, і причин серйозних для цього не спостерігається.
Втома
Мова йде про втому організму в цілому і втому очей зокрема. Недолік сну, тривала робота за комп’ютером, читання книг при поганому освітленні можуть призвести до сіпання м’язів навколо очей. Нервовий тик також може виникнути, якщо людина з проблемним зором не використовує окуляри або лінзи зовсім або носить невідповідні окуляри.
Неправильне харчування
В першу чергу, мається на увазі, звичайно, надмірне споживання кофеїну та алкоголю. Однак спазм м’язів може спровокувати і нестача кальцію, магнію і гліцину в щоденному раціоні людини. Кальцій відповідає за нервово-м’язову провідність. Магній бере участь у регулюванні вмісту кальцію. А гліцин забезпечує нормальне функціонування центральної нервової системи.
Інфекційні захворювання
Перенесені ГРЗ також можуть стати причиною посмикування повік. Найчастіше до цього схильні діти, оскільки їхня нервова система ще не зовсім зміцніла і може страждати від вірусних атак. Варто відзначити, що нервовий тик може початися і після запалення повік, запалення слизової оболонки та інших захворювань очей.
Алергія
У людей, схильних до алергічних реакцій, часто сверблять, набрякають і сльозяться очі, що також може викликати сіпання повік.
Вище перераховані найпоширеніші причини нервового тику, однак до його появи можуть призвести й інші фактори: спадковість, наявність паразитів в організмі і багато інших. Як можна зрозуміти з вищевикладеного, усунувши ці причини, можна позбутися і від тику.
Однак, як вже говорилося раніше, якщо сіпання триває протягом значного періоду часу, незважаючи на всі зусилля людини, спрямовані на усунення причин його появи, або якщо воно викликає відчутний дискомфорт, то в цьому випадку варто в обов’язковому порядку скористатися лікарською допомогою.