/ / Як очистити помаду зі шпалер?

Як очистити помаду зі шпалер?

Невідомо звідки взялися на шпалерах сліди від губної помади. Як їх відчистити?

Перш ніж приступати до розглянутих нижче варіантів — протестуйте їх. Зробити це можна в непомітній для очей ділянці стіни або на обривку, який залишився після ремонту.

Чим раніше ви візьметеся за очищення шпалер від губної помади (як і від будь-якого іншого забруднення) — тим більше шансів на успіх! Якщо ж сліди від губної помади застарілі, то вивести їх практично неможливо. 

Аби відчистити шпалери - приготуйте наступний розчин. Візьміть 100 грамів бури, 1 столову ложку миючого засобу для посуду і 2 літри теплої води. Розчиніть компоненти у воді. Змочіть ватний тампон в цьому розчині і акуратно протирайте пляму. Після чого відразу ж витріть сухою м’якою ганчіркою, що добре вбирає вологу. Повторюйте цю процедуру кілька разів. Дайте висохнути.

Читайте також: «Як відіпрати чорнило?»

Потім змочіть тампон спиртом і акуратно затріть пляму. Потрібно терти дуже обережно, аби не пошкодити структуру шпалер. Якщо ж ви будете терти занадто енергійно, то верхній слой шпалер скрутиться трубочками, а на стіні залишиться біла пляма.

Якщо перший спосіб очистки вам не підійшов, то можна скористатися наступним. Приготуйте з горілки і крохмалю густу кашку (має бути схоже на консистенцію густої сметани). Після чого легенько потріть забруднене місце цією кашкою. А вже потім приберіть залишки крохмалю вологою губкою. 

Якщо нічого не допомагає — закрийте сліди від помади шматочком таких самих шпалер, або картинкою:)

Вам також буде цікаво

Обговорення