Яка шкода і користь солярію?
Чи шкодить здоров’ю солярій?
Корисна засмага в солярії або не дуже — однозначної відповіді на це питання немає. Адже засмага в солярії має як свої переваги, так і недоліки.
Серед плюсів засмаги в солярії можна відзначити: підсушування шкіри, що позбавляє її від прищів і вугрів, прогрів м’язів, ну і, звичайно, головне заради чого ходять в солярій — красива, рівномірна засмага. А загар, це не тільки гарний вигляд, але і вітамін Д, який зміцнює кісткову і м’язову тканину. Слід зазначити, що засмага в солярії навіть корисніша, ніж на сонці — адже тут шкідливий вплив променів зведено до мінімуму. Також під впливом ультрафіолетових променів в людському організмі виробляються ендорфіни, які допомагають у боротьбі з депресією, сприятливо впливають на психіку й нервову систему. Корисний солярій і перед початком пляжного сезону — він підготує шкіру до впливу сонця і ви не обгорите.
Але у солярної засмаги є й багато мінусів. Серед них можна згадати такі: руйнування під дією ультрафіолетових променів колагену та еластину в клітинах шкіри, що викликає передчасне старіння і утворення зморшок, руйнування структури і ламкість волосся, провокування злоякісних пухлин, потовщення рогового шару шкіри, що може посилити проблеми із закупоркою пор.
Як бачимо, солярій може принести як користь, так і шкоду. Тому використовувати його потрібно помірно і обережно. Є люди, яким в солярії засмагати взагалі заборонено або не рекомендується.
Засмагати в солярії заборонено:
- Людям з блідою шкірою, світлим і рудим волоссям, веснянками на обличчі.
- Вагітним або годуючим жінкам.
- Жінкам у критичні дні.
- При наявності будь-яких шкірних захворювань.
- При схильності до онкологічних захворювань (про це вказує наявність великої кількості родимок).
- За будь-яких злоякісних і доброякісних пухлинах.
- При мастопатії або інших проблемах з грудьми. При прийомі деяких ліків (антибіотики, сульфаніламідні препарати, транквілізатори, антидепресанти, протизаплідні таблетки).
Засмагати в солярії не рекомендується:
- При гострих захворюваннях і загостренні хронічних захворювань.
- При будь-якому вигляді кровотечі.
- При важких формах туберкульозу.
- При виражених проявах гіпертонічної та ішемічної хвороби, атеросклерозі.
- При бронхіальній астмі з частими і важкими нападами.
- При виражених порушеннях нервової та ендокринної систем.
- При захворюваннях крові і системних захворюваннях.
- При сонячній алергії.