Що таке конгеніальність?

Чому фільм називається «Міс конгеніальність?». Що таке конгеніальність?

Тут все дуже заплутано.

Багато хто впевнений, що «конгеніально» значить «занадто геніально» і часто вживають це слово саме в цьому значенні. Інші ж впевнені, що це слово означає «майже геніально» Хоча це абсолютно неправильно!Що таке конгеніальність?

Насправді, не дивлячись на те, що слово «конгеніальність» схоже на слово «геніальність», воно має зовсім інший зміст. Воно утворене з двох латинських слів con — разом і genius — дух, і позначає подібність по духу, образу думок і т. п.

Наприклад

  • Плотін цілком сприйняв у себе мудрість стоїків, але надав їй надзвичайної чарівності і як би зовсім нової глибини: в цьому позначилися його внутрішня спорідненість і конгеніальність з Платоном. (Л. І. Шестов)

У якому ж значенні вжито слово «конгеніальнсть» у фільмі «Міс конгеніальність» (Miss Congeniality)? У значенні «занадто геніальна» чи «подібна за духом»?

Відповідь — ні в тому, ні в іншому! В англійській мові словосполучення «miss congeniality» застосовується до дружньої, соціальної персони, яка є центром уваги і ладнає з усіма. Також ці слова часто вживаються в значенні «приваблива людина».

AnsWiki
Додати коментар