/ / Чим курок відрізняється від спускового гачка?

Чим курок відрізняється від спускового гачка?

Мені сказали, що деталь, на яку потрібно натискати для пострілу, називається не «курок» а «спусковий гачок». А яка різниця?

Це дуже поширена помилка. Багато людей впевнені, що спусковий гачок вогнепальної зброї (револьвера, пістолета, рушниці, автомата) називається «курком». І таку помилку допускають не тільки в розмовах, а й на телебаченні, у фільмах, газетах, книгах і навіть в піснях.

Звичайно ж, це не так! Те, на що натискають при пострілі — це не «курок», а «спусковий гачок». Саме так його й треба називати.

А що ж тоді «курок»? Курок — це деталь ударно-спускового механізму зброї, призначена для розбивання капсуля патрона. Назва «курок» походить від зовнішньої схожості його руху з рухом голови птиці (слов’янське «курей» — півень).

Ймовірно ви неодноразово бачили курки на старовинних револьверах. Там перед пострілом їх «зводять» — відтягують назад. А натискання на спусковий гачок їх «спускають». Ймовірно англійський вираз «pull the trigger» (спустити курок) і привело до помилкової думки про те, що курок — це і є спусковий гачок.

Цікаво, що курком також називають схожий за формою важіль в інших механізмах, наприклад, важіль взводу в плівковому фотоапараті. Але й там він використовується тільки для «взводу затвора», а не для самого фотографування.

Вам також буде цікаво

Обговорення