/ / Чому від шампанського болить голова?

Чому від шампанського болить голова?

У мене постійно після шампанського болить голова. Випиваю півкелиха і через хвилин п'ятнадцять голова розколюється. При чому так діє тільки шампанське!

Згідно з даними досліджень, близько 30% людей страждають після вживання шампанського (і інших видів білих вин) від головного болю. Дізнатися точну причину головного болю можна тільки після аналізу напою і обстеження організму «жертви». Можливо, винне неякісне шампанське, можливо індивідуальна непереносимість, можливо, так зійшлися зірки… :)

Але слід все-таки мати на увазі, що шампанське, як і інші ігристі вина, володіє великим потенціалом для створення головного болю. В першу чергу, причиною цього є наявність в шампанському вуглекислого газу (який утворює бульбашки).

Сама наявність таких пухирців сприяє швидшому (майже моментальному) засвоєнню алкоголю. Однак ефект від нього триває зовсім недовго. Таким чином, випиваючи келих шампанського, наші судини розширюються, але через невеликий проміжок часу знову звужуються, що призводить до головного болю.

Є й інше пояснення головного болю від шампанського. І воно теж пов’язане з «бульбашками». Дуже часто, при виготовленні дешевих марок шампанського, використовується вуглекислий газ, що вироблений шляхом спалювання мазуту чи іншого нафтопродукту. При при цьому часто спалювана сировина не прогорає повністю і в газ потрапляють мікрочастинки нафтопродукту, які можуть викликати головний біль.

І нарешті, ще одним фактором для виникнення головного болю є сульфіти (діоксид сірки), що додаються в шампанське та інші види білих вин. Їх здавна використовують як антисептик для знищення мікробів, які можуть призвести до скисання вина. Чим солодше вино, тим більше в нього додають сульфітів.

Вам також буде цікаво

Обговорення