/ / Що таке бастурма?

Що таке бастурма?

Бастурма - це м'ясо таке? Як його готують?

Бастурма — це в’ялена вирізка з яловичого м’яса. Тонко нарізані скибочки бастурми зазвичай подають як холодну закуску. Ця страва поширена в різних країнах, розташованих на території колишньої Османської імперії.

Рецепт приготування бастурми з’явився в спекотному кліматі і за відсутності холодильників. Для збереження м’яса в цих умовах вдавалися до засолювання і в’ялення. Для приготування бастурми використовують тільки нежирне ніжне м’ясо молодих тварин. До речі, тому калорійність бастурми не надто висока.

Для приготування бастурми свіжу вирізку засолюють, натирають сіллю і кладуть під прес, для видалення зайвої вологи і надання форми, зручної для нарізки. Потім м’ясо перекладають у суміш з часнику, гуньби синьої і меленого насіння червоного та чорного перцю. Утворені шматки вивішують для просушування.

Походження і спосіб приготування бастурми пов’язують з воїнами Чингіз-хана, які брали з собою запаси м’яса у військові походи. Щоб зберегти м’ясо, його тонко нарізані шматки поміщали під сідло коня. Там воно просолювалось потом тварини, а зайва волога виходила під вагою сідла і вершника. Інша теорія пов’язана з приготуванням продовольчого запасу для морських судів.

Вам також буде цікаво

Обговорення