/ / Чи допомагає кактус від випромінювання комп'ютера?

Чи допомагає кактус від випромінювання комп'ютера?

Бабуся купила на ринку величезний кактус і поставила мені біля комп'ютера. Начебто він захищає від радіації, яка пре з монітора. Чи справді це так?

Практично всі з нас, чули про те, що кактус, що стоїть біля комп’ютера, нейтралізує його шкідливе випромінювання. Але мало хто знає, звідки таке повір’я пішло.

А пішло воно з однієї псевдонаукової статті, опублікованої в роки «перебудови» в радянському жіночому журналі «Робітниця». Склали цю статтю студенти-фізики, як жарт і довго намагалися його проштовхнути в якесь із засобів масової інформації.

Всі серйозні видання з гнівом відкидали цю статтю, поки не переобтяжені знаннями фізики співробітники «Робітниці» не повелися на розіграш. Якщо згадати, як у радянські роки довіряли друкованим виданням, то можна легко зрозуміти, як швидко поширився цей міф по всьому Радянському Союзу.

І дійсно — як може рослина захистити від випромінювання монітора (саме він був у ті роки джерелом електромагнітного випромінювання). Хто більш-менш вчив у школі фізику, оцінить абсурд такого твердження. Адже електромагнітне випромінювання фактично має ті ж властивості поширення в просторі, що і світло. А ви можете собі уявити рослину, яка вбирає світло?!

Та й актуальність цього питання в наш час дуже впала. Монітори, що випускаються в 80-90-х роках минулого сторіччя дійсно «фонили». І хоча небезпечною була не радіація (як часто стверджують необізнані), а електромагнітне випромінювання моніторів, але все одно приємного в цьому було мало.

Сучасні монітори (у яких немає кінескопів) теж мають електромагнітне випромінювання, але воно на порядок менше і практично не відрізняється від інших побутових електроприладів.

Радіоактивне ж випромінювання, яке виходило від старих моніторів з кінескопами було в рази менше природного радіоактивного фону Землі.

Підіб’ємо підсумки:

1. Кактуси, за законами фізики, ботаніки та здорового глузду не можуть захистити будь-кого від якого-небудь випромінювання.

2. Випромінювання від сучасних моніторів практично відсутнє. Є невелике електромагнітне випромінювання, безпечне для здоров’я людини. Радіоактивного випромінювання немає. Єдина небезпека, яка таїться в моніторах — навантаження на очі.

3. Кактус — це красиво! Якщо хочете, щоб він стояв біля комп’ютера — нехай стоїть.

Вам також буде цікаво

Обговорення