/ / Зі скількох років можна займатися сексом?

Зі скількох років можна займатися сексом?

З якого віку можна займатися сексом без шкоди для здоров'я? Що говорить закон з цього приводу?

Рано чи пізно (скоріше, рано) це питання цікавить і турбує багатьох зовсім юних хлопців та дівчат. Ми спробуємо з вами розібратися в цьому питанні, аби ви зробили правильний вибір.

Найперше, що хочеться сказати, що це все дуже індивідуально, тому однозначної конкретної відповіді на це запитання не існує. Але ми всю інформацію з цього приводу з'ясуємо і, я думаю, що кожен з вас зробить для себе правильні висновки!

Що говорить про це закон

В переважній більшості країн світу законодавством встановлена кримінальна відповідальність за статеві зносини або вчинення розпусних дій щодо особи, вік якої не досягнув 14 років! Хоча є й країни, в яких таке вікове обмеження значно нижче. Українське законодавство забороняє статеве життя до досягнення 16-ти річного віку. Отож, згідно із законодавством України сексом можна займатися з 16 років, але тільки при обопільній згоді.

З точки зору медицини

Теоретично вступати в статевий акт (займатися сексом) можна й раніше, не досягнувши 16-ти річного віку, оскільки період статевого дозрівання невпинно знижується. Адже раніше перші менструації у дівчат починалися приблизно в 15–16 років, зараз же цей вік знизився майже на 4 роки і багато 12-річних дівчат (та навіть й 11-річних) готові і, як не дивно, хочуть займатися сексом й з великою вірогідністю можуть при цьому завагітніти.

Але тут дуже важливо зрозуміти, що хоча людина й хоче займатися сексом фізично, це зовсім не означає, що вона готова до цього психологічно та й фізично теж, адже бажання не є показником готовності. Якщо зробити це невчасно й неправильно, то це може нанести психологічну травму, яка негативно вплине на подальше життя підлітка.

Тільки з 15-16-ти річного віку хлопчики і дівчатка досягають пікового рівня статевого та психологічного дозрівання. Тож, з фізіологічної точки зору, займатися сексом можуть молоді люди, які вже пройшли етап статевого дозрівання, які вже повністю сформовані і які готові до цього психологічно. Все це відбувається в період з 15 до 17 років, тому це і є відповідь на запитання. Давайте з вами детальніше розглянемо тему статевого дозрівання підлітків, аби ви були повністю проінформовані і знали, які зміни відбуватимуться у вашому тілі.

Статеве дозрівання у підлітків

У період статевого дозрівання у дівчаток збільшуються в об’ємі боки та стегна, починають рости молочні залози (груди), вони округлюються й набувають жіночної форми. Ще однією ознакою статевого дозрівання є оволосіння зовнішніх статевих органів, а також пахв. Найголовнішою ознакою, звичайно, є поява критичних днів (місячних). Поява місячних означає, що дівчина вже може завагітніти, якщо вступить в незахищений статевий акт. У хлопчиків статеве дозрівання відбувається пізніше, ніж в дівчаток, приблизно на 1–2 роки. 

Які ж зміни відбуваються з хлопцями? 

Найперше, що можуть помітити оточуючі — зміна статури, хлопець стає більш мужнім, схожим на дорослого чоловіка. Жиру на животі та стегнах стає значно менше, а плечі стають ширшими. Наступною ознакою є зміна голосу, знижується тембр. Ну і, звичайно, з’являється волосся на тілі та обличчі. Утворення сперматозоїдів (сперматогенез) у хлопчиків починається приблизно з 12 років і триває до глибокої старості.закохані підлітки

Час початку статевого дозрівання у дівчаток і хлопчиків — 10 і 12 років. Закінчення — 16–17 у дівчаток і 17–18 у хлопчиків.

Чому ти вирішив зайнятися сексом?

Якщо в тебе є дівчина/хлопець і ти вирішуєш зайнятись сексом, то ти маєш бути абсолютно впевненим в своєму рішенні. Ти маєш знати про всі можливі негативні наслідки. Якщо ти недостатньо дорослий, щоб відповідати за себе та людину, яка поруч, то краще почекати більш слушного періоду. Якщо тебе змушує зробити це твоя друга половинка, а ти ще не готовий, то подумай, чи взагалі це твоя друга половинка, адже ніхто нікого не має права змушувати робити це! Якщо всі твої друзі займаються сексом, а ти ні і вони кажуть, щоб ти спробував, пам’ятай — вони можуть значно перебільшувати свої статеві стосунки, аби просто похизуватися, тому йти в когось на поводі не потрібно.

Читай також: «Як перестати дрочити?»

Якщо ти абсолютно впевнений в своєму партнері і готовий психологічно та фізіологічно до початку статевого життя, то ти маєш знати як це робити правильно та подбати про захист. Адже, я думаю, що ти знаєш про безліч хвороб, що передаються статевим шляхом і багато з них не лікуються!

Висновок

З всього вище сказаного випливає, що з фізіологічної та психологічної точки зору сексом можна починати займатися з 16–17 років. При цьому ти обов’язково повинен подбати про контрацепцію. Найпростіше та найдоступніше в твоєму віці — використовувати презерватив, аби вберегти себе від небажаної вагітності та від можливого зараження статевими інфекціями. Як його правильно одягати ти зможеш дізнатися тут.

Також є ще інформація, що безпосередньо стосується дівчат, яку вони мають знати. Загальновідомим є такий факт: чим пізніше дівчина розпочинає статеве життя (втрачає цноту), тим сильніший біль вона відчує при першому сексі.

Але це не означає, що потрібно починати займатися сексом в 14 чи 15 років чи навіть раніше. Це стосується дівчат, які у 18–20 років залишаються ще цнотливими, адже в такому віці вже варто розпочинати статеве життя. Занадто ранній початок сексуальних відносин може нашкодити твоєму здоров’ю.

І наостанок, що хочеться сказати: перший секс — це річ дуже делікатна й непроста, ти запам’ятаєш свій «перший раз» на все життя, тому це має бути вчасно та з правильною людиною, до якої в тебе є почуття.

Вам також буде цікаво

Обговорення

 • Го сомной ти одкуда
 • Привіт! В інтернеті багато інформації про секс, можеш почитати. Дуже багато батьків соромляться говорити з дітьми про це, на жаль. Але, якщо тобі дійсно потрібно поговорити з мамою про це, то запитай її серйозно і скажи, що тобі необхідна її підтримка. Що тобі немає з ким поговорити про це. Я думаю, що вона зрозуміє тебе! Те, що всі твої друзі займаються сексом зовсім не означає, що і ти маєш це робити. На все свій час.
 • Привіт! Я вважаю, що це дуже рано, тим більше твоїй дівчині!
 • Так, хлопець для цього не завадить)) Якщо чесно, то ти ще дууже мала для цього!
 • Вы что все далбаёбы вам рано даже об этом думать
 • Ты думаешь он мне помодет?
 • Поможет*
 • Твоя девушка чёкнулась? Тебе зарано ещё!
 • Привет, мне 15, и я незнаю ничего о сексе. У меня есть друзья которые только что и делають то и говорят о сексе. Моя мама стисняется россказать мне об этом
 • Ну так найди себе парня
 • Привіт, Мене звати Олексій Мені 13 років і в мене є дівчина їй 12 і вона хоче займатися сексом Як мені бути ?
 • І мені тож хочеться
 • І мені
 • Для початку знайди хлопця :) Та й рано тобі. Можеш спробувати мастурбацію.
 • що робити Прошу хтось відгукніться!
 • Тобі нема 18 років то не варто
 • Мені 10 років і я дуже хочу сексу шо робити,хлопця у мене немає.
 • ой ія б хотіла,класно тобі
 • Мені теж хочеься
 • Коли головка відкрита то нормальний його розмір
 • Почекай рік ще , і тоді не переживай
 • Мені 12 я сильно хочу сексу що робити ?
 • Мені 15 років через 5 місяців мені буде 16,в мене є хлопець йому 18, мені дуже цікаво які відчуття коли займаються сексом. Я про це дуже часто думаю я цього хочу, навіть задумувалась переспати з хлопцем, але я думаю чи незарано і я читала що в 15-16 ще неможна цим займтись, томщо тіло вцьому віці ще неготове . І мій хлопець не вимагає цього, він каже що буде чекати до тих пір коли я сама захочу цього (буду готова).А я незнаю чи я готова підкажіть. Що мені робити чи взагалі чекати повноліття?
 • Коли головка члена повністю буде відкрита???
 • Спс
 • Привіт! Дрочити слиною, звичайно, можна. Вона додасть вологості і відчуття будуть приємнішими. Але потрібно пам'ятати й про те, що там міститься дуже багато бактерій. Тому краще вибрати в магазині спеціальну змазку.
 • Зазвичай в такому віці хочуть сексу майже всі. Тому нічого страшного тут нема. А чи займатися сексом, маєш вирішити сама. В будь-якому разі, пам'ятай про контрацепцію!
 • В мене дискомфорт в інтимній зоні це не свербіж і не свербіння а здається по всіх ознаках що просто хочу інтиму... але в мене його ще не було і мені лише 15
 • Чи можна дрочити з слюною
 • Кинь його, він тебе не вартий, якщо відверто говорить що зраджував тобі
 • Дуже рано! Дуже!!
 • Всі бояться завагітніти після першого сексу. Але ж для того й існують контрацептиви! Просто купіть упаковку презервативів, тільки якісних, які не порвуться! А боляче буває майже всім під час першого разу. Просто скажіть, щоб хлопець був максимально ніжним! Удачі!
 • Зробіть тест на вагітність!
 • Доброго дня! Не думаю, що хлопець, який говорить, що буде вам зраджувати заслуговує на увагу! Ви ще дуже юна, аби вступати в статеві відносини! Дуже добре подумайте перед цим!! Адже цей процес незворотній.
 • Доброго дня, Іванно. Якщо ви не готові, то варто відверто поговорити зі своїм хлопцем про це! Якщо він вас дійсно кохає, то я думаю, що почекає доки ви наважитесь!
 • Доброго дня! Це абсолютно так само, як і в не вагітну!
 • Доброго дня. Мені абсолютно зрозуміле ваше хвилювання! Але ж ви не телепат і не зможете наперед дізнатись, чи буде секс, на жаль. Тому все що ви можете зробити - підготуватись до ймовірного сексу! Покупатись, побритись, захопити презерватив! Будьте уважним та щирим з дівчиною і все вдасться!! Удачі вам!
 • Мене звати Олег. Мені 13 років. Я дрочу через день це добре? І чі не стануться вмене проблеми з статевим дозріванням пеніса на далі??? Прошу хтось відгукніться!
 • Доброго дня, Олеже. В тому що ви дрочите «через день» нема нічого страшного! Ніяких проблем з дозріванням у вас не повинно бути. Деякі хлопці вашого віку дрочать набагато частіше і абсолютно нормально дозрівають. Але це не означає, що вам потрібно робити це частіше!! Слухайтеся свого організму, от і все!
 • Порадьте будь ласка, мені 18, познайомились з дівчиною в соц мережі, і от вона приїде в готель, я думаю , чи буде секс, чи ні , їй 17, але проблема в тому що я цнотливий, і незнаю чи буде секс.
 • Дуже дякую !!! За вашу допомогу
 • Пораджу тобі почекати як мінімум до 16-річчя, щоб у твого хлопця не було проблем з законом. Може тобі до того часу стане менш страшно і ти будеш готова до першого сексу. У всякому випадку, твій хлопець має розуміти твої почуття і страхи. І звичайно не забувайте про презерватив.
 • всмислі , нормальний хлопець , різниця 3 роки між нами нічого не міняє
 • А це приємно коли пеніс встромлюєш у вагітну
 • шо за хлопець якщо тобі 16 а йому 19?
 • Підкажіть що мені робити , мені 15 через місяць 16 а хлопцю 19 , і він дуже хоче сексу , а я неготова , мені страшно , що підкажете ??? Аня чекаю на вашу допомогу )))
 • Скажіть будь ласка перед першим сексом у мене мали бути місячні і ось настав день коли мали початися місячні і їх немає але при першому сексі хлопець не кончав. підскажіть шо робиди?
 • Он должен понимать что 14 лет это рано. У тебя еще не все сформировалось. И если он тебе изменял то ты ему и нах не надо
 • З хлопцем зустрічаємося 2 роки,він просить каже що йому нетерпится і дуже хоче мене,але якщо я йому недам він мене кине,і сказав що ізміняв і буде ізміняти якщо не дам,мені 14 і я дуже боюся,але хочу,йому 19) відпишіть будь ласка буду вдячна)
 • Все це дуже індивідуально. Може і раніше початися. Нічого сташного.
 • Ще буде час. Потерпи )
 • Для цього є презервативи. Якщо хлопець буде ніжним це не буде боляче.
 • Мені 16 хочу занятися з хлоацем сексом але боюся завагітніти, і шо буде боляче
 • Читай тут: http://answiki.org.ua/1046-yak-perestaty-drochyty.html
 • Мені 13 років і я дуже хочу сексу , що мені робити?
 • Все залежить від вашого фізіологічного розвитку! Але все ж це дуже рано!!!
 • Ви лікар?
 • Так. Я лікар.
 • Можна ще поцікавитися ат лікар?Звідки ви це знаєте?
 • Читай тут - http://answiki.org.ua/1046-yak-perestaty-drochyty.html
 • А може бути якийсь збій статевого дозрівання? Бо через мастурбацію в мене сперма почала виділяти набагато раніше ніж має бути дозрівання.
 • Аня,скажіть чи можна? Це не завадить появі місячних?
 • Будь ласкп відпишіть
 • Ні не завадить. Навпаки — може призвести до швидшої їх появи.
 • Коли мені було вісім років Я почав мастурбувати десь через рік я почав робити це майже кожен день спочатку сперма не виділялися на протязі року почала текти. мені зараз 12 років.це увійшло мені в привичку і я не можу стриматись. З того часу я почав мастурбувати майже кожен день. Коли я почав робитись старшим мені стало страшно щоб в майбутньому житті я зміг мати дітей. Скажіть будь-ласка чи це не повпливає на майбутнє життя. І що мені робити щоб стримувати себе.
 • Тобто це не завадить появі місячних? Звісно засіб контрацепцвї повинен бути
 • Іра, ти повинна поставити собі питання — навіщо ти хочеш займатися сексом? Варіанти відповідей: так роблять усі, ти любиш хлопця і хочеш зробити йому подарунок, ти не хочеш відштовхнути хлопця, це просто цікаво, тобі дуже хочеться. Можливі і інші відповіді. Знайди правильну відповідь і подумай — чи дійсно тобі це потрібно? Чи ти просто піддаєшся впливу інших людей. Чи можеш ти довіряти цій людині? Про місячні. Лікарі знають про твою спадковість? Якщо ж ти все-таки вирішиш зайнятися сексом не забувай про засоби контрацепції. Відсутність місячних не відкидає можливості завагітніти.
 • Скільки тобі років?
 • 15
 • Місячних немає,передалося генетично від мами,у неї почалися у 16
 • Якшо ніколи не було місячних можна займатися сексом?
 • Це нормально. Ти просто був перезбуджений. Нема чого боятися.
 • Мені 13 років і я доволі розвинений статево . Напевно цьому посприяла мастурбація. Ну до справи коли мені було 12 до мене додому прийшла дівчина з якою ми самі в дома цілувались були в інтимній обстановці і тут коли ми доволі тривало цілувались я зрозумів що член випустив сімя (сперму) . Це нормально? Я тепер побоююсь дуже інтимних обставин.
 • я Ілля мені 13 років я дуже хочу кинути манстурбувати
 • Вона спробувала в 11 років,і це мене дуже здивувало ми вже рік як разом.
 • А в мене інша проблема. Я весь час думаю просекс. Як цього можна позбавитися?
 • Едуард мені 13 років я трахався у 10 дівчина завагітніла і народила дочку назвали Надія
 • Звичайно зарано їй сексом займатись але у неї вже був секс (з іншим хлопцем).
 • Навіть не знаю, що сказати. В скільки ж років вона спробувала?! Це дуже погано, адже діти вашого віку повинні займатися зовсім іншим, наприклад, навчанням! Тим більше ти не знаш, з яким хлопцем у неї був секс, чи не було в нього якихось хвороб, що передаються статевим шляхом. Такі хвороби можуть зіпсувати тобі життя назавжди. Ти маєш зробити правильний вибір, а займатися сексом в такому віці - це явно не він!
 • Привіт! Я б, звісно, радила вам утриматися від сексу в цьому віці. Тому що ваші органи ще не сформовані повністю, особливо у дівчинки такого віку. Плюс, якщо у партнерки вже є місячні, то ви можете завагітніти, а Вам, я впевнена, цього б не хотілося. Презервативи ж не призначені для такого віку, вони можуть просто-напросто спадати з Вас. Також це може нанести психологічну травму дівчинці, адже перший раз - це дуже боляче, особливо у такому віці. Тому, краще зачекайте хоча б два-три роки, перевірте свої почуття. Можете цілуватися, обніматися, але для сексу ще час не прийшов однозначно!
 • Якщо чесно мені 11 років,моя дівчина (їй теж 11)сильно хоче сексу,але я незнаю що робити.Статтеві органи які ви перечислили у мене э і вони вже всі такі як ви сказали.Як бути ,займатись сексом чи ні?
Социальные комментарии Cackle