/ / Зі скількох років можна займатися сексом?

Зі скількох років можна займатися сексом?

З якого віку можна займатися сексом без шкоди для здоров'я? Що говорить закон з цього приводу?

Рано чи пізно (скоріше, рано) це питання цікавить і турбує багатьох зовсім юних хлопців та дівчат. Ми спробуємо з вами розібратися в цьому питанні, аби ви зробили правильний вибір.

Найперше, що хочеться сказати, що це все дуже індивідуально, тому однозначної конкретної відповіді на це запитання не існує. Але ми всю інформацію з цього приводу з'ясуємо і, я думаю, що кожен з вас зробить для себе правильні висновки!

Що говорить про це закон

В переважній більшості країн світу законодавством встановлена кримінальна відповідальність за статеві зносини або вчинення розпусних дій щодо особи, вік якої не досягнув 14 років! Хоча є й країни, в яких таке вікове обмеження значно нижче. Українське законодавство забороняє статеве життя до досягнення 16-ти річного віку. Отож, згідно із законодавством України сексом можна займатися з 16 років, але тільки при обопільній згоді.

З точки зору медицини

Теоретично вступати в статевий акт (займатися сексом) можна й раніше, не досягнувши 16-ти річного віку, оскільки період статевого дозрівання невпинно знижується. Адже раніше перші менструації у дівчат починалися приблизно в 15–16 років, зараз же цей вік знизився майже на 4 роки і багато 12-річних дівчат (та навіть й 11-річних) готові і, як не дивно, хочуть займатися сексом й з великою вірогідністю можуть при цьому завагітніти.

Але тут дуже важливо зрозуміти, що хоча людина й хоче займатися сексом фізично, це зовсім не означає, що вона готова до цього психологічно та й фізично теж, адже бажання не є показником готовності. Якщо зробити це невчасно й неправильно, то це може нанести психологічну травму, яка негативно вплине на подальше життя підлітка.

Тільки з 15-16-ти річного віку хлопчики і дівчатка досягають пікового рівня статевого та психологічного дозрівання. Тож, з фізіологічної точки зору, займатися сексом можуть молоді люди, які вже пройшли етап статевого дозрівання, які вже повністю сформовані і які готові до цього психологічно. Все це відбувається в період з 15 до 17 років, тому це і є відповідь на запитання. Давайте з вами детальніше розглянемо тему статевого дозрівання підлітків, аби ви були повністю проінформовані і знали, які зміни відбуватимуться у вашому тілі.

Статеве дозрівання у підлітків

У період статевого дозрівання у дівчаток збільшуються в об’ємі боки та стегна, починають рости молочні залози (груди), вони округлюються й набувають жіночної форми. Ще однією ознакою статевого дозрівання є оволосіння зовнішніх статевих органів, а також пахв. Найголовнішою ознакою, звичайно, є поява критичних днів (місячних). Поява місячних означає, що дівчина вже може завагітніти, якщо вступить в незахищений статевий акт. У хлопчиків статеве дозрівання відбувається пізніше, ніж в дівчаток, приблизно на 1–2 роки. 

Які ж зміни відбуваються з хлопцями? 

Найперше, що можуть помітити оточуючі — зміна статури, хлопець стає більш мужнім, схожим на дорослого чоловіка. Жиру на животі та стегнах стає значно менше, а плечі стають ширшими. Наступною ознакою є зміна голосу, знижується тембр. Ну і, звичайно, з’являється волосся на тілі та обличчі. Утворення сперматозоїдів (сперматогенез) у хлопчиків починається приблизно з 12 років і триває до глибокої старості.закохані підлітки

Час початку статевого дозрівання у дівчаток і хлопчиків — 10 і 12 років. Закінчення — 16–17 у дівчаток і 17–18 у хлопчиків.

Чому ти вирішив зайнятися сексом?

Якщо в тебе є дівчина/хлопець і ти вирішуєш зайнятись сексом, то ти маєш бути абсолютно впевненим в своєму рішенні. Ти маєш знати про всі можливі негативні наслідки. Якщо ти недостатньо дорослий, щоб відповідати за себе та людину, яка поруч, то краще почекати більш слушного періоду. Якщо тебе змушує зробити це твоя друга половинка, а ти ще не готовий, то подумай, чи взагалі це твоя друга половинка, адже ніхто нікого не має права змушувати робити це! Якщо всі твої друзі займаються сексом, а ти ні і вони кажуть, щоб ти спробував, пам’ятай — вони можуть значно перебільшувати свої статеві стосунки, аби просто похизуватися, тому йти в когось на поводі не потрібно.

Читай також: «Як перестати дрочити?»

Якщо ти абсолютно впевнений в своєму партнері і готовий психологічно та фізіологічно до початку статевого життя, то ти маєш знати як це робити правильно та подбати про захист. Адже, я думаю, що ти знаєш про безліч хвороб, що передаються статевим шляхом і багато з них не лікуються!

Висновок

З всього вище сказаного випливає, що з фізіологічної та психологічної точки зору сексом можна починати займатися з 16–17 років. При цьому ти обов’язково повинен подбати про контрацепцію. Найпростіше та найдоступніше в твоєму віці — використовувати презерватив, аби вберегти себе від небажаної вагітності та від можливого зараження статевими інфекціями. Як його правильно одягати ти зможеш дізнатися тут.

Також є ще інформація, що безпосередньо стосується дівчат, яку вони мають знати. Загальновідомим є такий факт: чим пізніше дівчина розпочинає статеве життя (втрачає цноту), тим сильніший біль вона відчує при першому сексі.

Але це не означає, що потрібно починати займатися сексом в 14 чи 15 років чи навіть раніше. Це стосується дівчат, які у 18–20 років залишаються ще цнотливими, адже в такому віці вже варто розпочинати статеве життя. Занадто ранній початок сексуальних відносин може нашкодити твоєму здоров’ю.

І наостанок, що хочеться сказати: перший секс — це річ дуже делікатна й непроста, ти запам’ятаєш свій «перший раз» на все життя, тому це має бути вчасно та з правильною людиною, до якої в тебе є почуття.

Вам також буде цікаво

Обговорення