Як зібрати ртуть?
Як зробити це правильно, аби не завдати шкоди здоров'ю?
Спочатку з’ясуймо, що таке ртуть і чим вона небезпечна?
Ртуть — це метал, але температура його плавлення дуже низька (-38,9 градусів за Цельсієм). Саме тому вона являє собою рідину, а не твердий матеріал.
Небезпечна ртуть своїми випарами (ртуть починає випаровуватися при температурі +18 ° С).
Якщо протягом довгого часу дихати такими випарами, то це загрожує стоматитом, дерматитом, анемією, головними болями, хворобами нирок…
Як правильно зібрати ртуть?
Для того, щоб прибрати ртуть вам знадобиться спеціальна уніформа, а точніше марлева пов’язка (на обличчя) і рукавички (на руки). На ноги можна одягнути бахіли або пакети.
Візьміть банку з щільною кришкою і налийте туди холодної води. У цю банку ви і будете кидати ртуть.
Збирати ртуть можна парою аркушів паперу, піпеткою, шприцом, мокрою ватою. Як тільки ви виберете знаряддя праці починайте акуратно збирати кульки, спочатку великі (щоб не покотилися), а вже потім маленькі.
Після того, як ви прибрали всі кульки ртуті відкрийте вікно і добре провітріть кімнату. Ретельно вимийте місце, де розлилася ртуть. Зробити це можна хлоркою або розчином марганцю. Ганчірку, якою ви все мили, банку з ртуттю, бахіли, пов’язку і рукавички потрібно віднести в організацію, яка утилізує ртуть за вашим місцем проживання.
Самому ж потрібно добре вимитися, переодягнутися, прополоскати рот і горло слабо- рожевим розчином марганцівки, почистити зуби, випити 2–3 таблетки активованого вугілля. І найголовніше — в першу годину після прибирання пити побільше рідини, оскільки ртутні сполуки виводяться з організму через нирки.