/ / На якому тижні вагітності повинен ворушитися малюк?

На якому тижні вагітності повинен ворушитися малюк?

У мене вже 18 тиждень вагітності, а плід ще не ворушиться. Чи небезпечно це, чи ще просто не пора?

Для кожної жінки вагітність — це щось незабутнє, незбагненне, але водночас таке хвилююче, тим паче, якщо жінка вагітна вперше. Кожного дня виникає мільйон питань, які реально турбують майбутню матусю та не дозволяють розслабитися ні на хвилинку.Вагітна жінка сидить в кріслі

В першому триместрі матусі переживають, аби «не зірвалась» вагітність, аби не захворіти ГРВІ. Також безперечно всіх хвилює, чи правильно позакладалися всі органи та системи малюка. До того ж перший триместр, переважно в усіх, — це час токсикозу, слабості й сонливості. Тому, як бачите, проблем і переживань вистачає.

А от у другому триместрі з приводу цих питань можна трішки розслабитися, але починає турбувати не менш важливе — «коли ж почне рухатись малюк?». І це хвилює абсолютно всіх майбутніх матусь, без винятку, адже це показник того, що дитя живе-здорове і у нього все добре. Крім того, коли це відбувається, мама ще більше зріднюється зі своєю крихіткою, так реально відчуває її присутність. Цю подію не можливо описати простими словами, кожна мама згадує про це з неймовірно ніжним трепетом.

Коли має починати ворушитися плід?

Дорогі жінки, майбутні матусі, ми просимо вас не хвилюватися, а детальніше ознайомитися з наступною інформацією, а, можливо, навіть і записати її собі в блокнотик, аби спати спокійно. Адже часто хвилювання буває безпідставним. Одразу зауважимо, що дитина починає ворушитися вже на 7–8 тижні, але плід ще дуже маленький і рухи його слабенькі, тому навіть найуважніша й найчутливіша мама не може їх відчути, як би їй не хотілося.

Якщо у вас перша вагітність, то перші ворушіння дитини ви повинні відчути між 18 і 22 тижнями. Звісно, це не абсолютно точна цифра. Є жінки, які при першій вагітності відчували ворушіння вже на 15 тижні, а є, які чекали аж до 22. Тут все дуже індивідуально і залежить лише від вас і вашого малюка. Вже давно відомо, що не дуже активні (спокійні) дітки починають ворушитися пізніше й не так інтенсивно. А от діти, в яких, як то кажуть, «шило в одному місці» зазвичай починають ворушитися раніше і дуже активно.

Читайте також: «На що звернути увагу, коли дитина починає ворушитися?»

Що стосується вже другої (чи третьої…) вагітності, то малюк може почати рухатися вже на 15–17 тижні. Проте, якщо це відбувається пізніше, то нічого страшного в цьому теж немає. Якщо вас нічого не турбує, якщо немає кров’янистих виділень, якщо вас не морозить, то спокійно можна чекати до 22 неділі. Якщо ж цього не починає відбуватися й на 22 тижні — терміново зверніться до свого лікаря, аби прослухати серцебиття. Розкажіть йому про свої страхи й переживання і він скаже, що конкретно у вашій ситуації потрібно робити.

Який характер перших ворушінь плоду?

Цікаво, що перші ворушіння своїх малюків всі мами описують по-різному. Багато хто говорить, що це схоже на перистальтику кишечника. Є жінки, які говорять, що перші рухи малюків схожі на «плескання риби в животі». Дехто каже, що «наче метелики пурхають в животі». Як бачите, відчуття у всіх різні, хто знає, на що будуть схожі рухи саме вашого янголятка, але сподіваємось, що ви дуже скоро про це дізнаєтесь)).

Адже всі мами одноголосно заявляють — це один з найщасливіших і хвилюючих моментів в їхньому житті. З цього моменту мама може бути спокійна за свого малюка, оскільки вона знає, що він живий-здоровий і задоволений життям. Багато жінок саме з перших поштовхів починають сприймати плід, як своє дитя.

Читайте також: «Коли і як ставати на облік по вагітності?»

Також вам важливо знати, що перші поштовхи ви можете відчути в будь-якій частині живота. Справа, зліва, вище, нижче — все залежить від того, як розміщена дитинка у мами в животику. Буває навіть таке, що малюк починає ворушитися настільки низько, що жінка не може повірити, що це дійсно перші ворушіння. Але це означає лише одне, що ніжки малюка зараз внизу і він активно рухає ними. Але вам все одно потрібно бути дуже уважними до свого організму і якщо вас щось насторожує, то неодмінно зверніться до лікаря.Зображення плоду на ранньому терміні

Частота ворушінь

Кожна матуся повинна знати, що частота та характер рухів плоду під час вагітності змінюється. На ранніх термінах, переважно до 26 тижнів, у матці є дуже багато місця, тому малюк штовхається не сильно, адже майже не впирається в мамин животик. Саме тому жінка може відчувати великі перерви між поштовхами дитини та й поштовхи не дуже потужні.

Плід, звичайно ж, ворушиться, просто не всі його рухи чутні мамі. Проте починаючи з 27–28 тижня малюк рухається вже дуже відчутно і мамі варто рахувати ці рухи, таким чином контролюючи стан дитини. Протягом трьох годин дитинка має поворухнутися 10 разів, хоча це не стовідсотковий стандарт. Ви ж розумієте, що це живе створіння і воно не може бути запрограмованим на 10 рухів кожні 3 години, знову ж таки все дуже індивідуально. Якщо ж ви не відчуваєте рухів дитинки вже добрих півдня, то все-таки зверніться до лікаря!

Висновок

Перші ворушіння малюка — річ дуже індивідуальна. Стандартно малюк починає ворушитися в період з 18 по 22 неділю при першій вагітності і з 15 по 17–18 при другій і всіх наступних. Бажаємо здоров’я всім матусям і малюкам.

Вам також буде цікаво

Обговорення