/ / Що робити, якщо вкусила собака?

Що робити, якщо вкусила собака?

В мене панікааа!!!!!! Вкусила собака, що робити? ??? Якою має бути перша допомога? Куди бігти??(((

Собаки — це справжнісінькі хижаки, хоча люди часто забувають про це. Як і всі хижаки, вони мають два ікла на верхній і нижній щелепах, які при укусах наносять серйозні та небезпечні ушкодження. Зуби собак влаштовані таким чином, що найчастіше вони не жують їжу, а відривають цілі шматки і ковтають їх цілком. Тому укуси собак можуть призводити до розриву сухожиль, судин, нервів, а іноді навіть до перелому кісток.

На превеликий жаль, далеко не поодинокими є випадки нападу бродячих собак на людей. Сьогодні тваринами, у яких немає хазяйна майже ніхто не займається. Бродячих собак дуже рідко забирають до притулків, чи беруть до себе прості громадяни. От ми й спостерігаємо, як на вулицях міста сновигають шайки собак і далеко не всі вони дружелюбні.

Як вже говорилось, укус собаки — це дуже серйозна і небезпечна справа. Якщо до цього віднестись халатно і не лікуватися, то це реально може загрожувати вашому життю. Навіть кус домашньої (хатньої) собаки, від якої ми не очікуємо нічого поганого, може виявитися смертельно-небезпечним.

Як уникнути укусу собаки?

  • Ні в якому разі не підходьте до собакам, коли вони приймають їжу, б’ються, доглядають один за одним.
  • Не турбуйте собаку під час її відпочинку і сну.
  • Ніколи не наближайтеся до матері, що охороняє своїх цуценят.
  • Надавайте собаці можливість втекти, не позбавляйте її виходу.
  • Не чіпайте незнайомих собак.
  • Намагайтеся надто не набридати собаці.

Перша допомога при укусі собаки!

Якщо вас на вулиці вкусила собака, то це майже 100 відсотків гарантії того, що вона бездомна, а отже існує реальна можливість того, що вона інфікована вірусом сказу, який, як відомо, вражає й людей.

Читайте також: «Яку собаку краще подарувати дитині?»

Одразу зауважимо, якщо площа укусу велика, якщо у вас рясна кровотеча і погане самопочуття — не зволікайте, відразу ж викликайте швидку допомогу! Якщо ж напад стався недалеко від будинку, і ви можете пересуватися, то:

  1. Якнайшвидше прямуйте додому у ванну кімнату і ретельно промийте рану. Для цього вам знадобиться звичайне господарське мили і проточна вода. В ідеалі слід використовувати саме господарське мило, адже воно містить багато лугу. Вам потрібно просто терти милом пошкоджену ділянку протягом кількох хвилин, аби змити всю слину собаки з поверхні рани.
  2. Потім обробіть рану перекисом водню, а на неушкоджену шкіру навколо рани нанесіть йод.
  3. Після обробки накладіть на рану марлевий або ватний тампон, не здавлюючи при цьому поверхню рани. Тампон слід злегка закріпити бинтом або пластиром.
  4. Після цього необхідно негайно звернутися до найближчого травмпункту.

Лікар може видалити мертву, занадто пошкоджену шкіру, щоб уникнути стимуляції розвитку інфекції. Рану відразу не зашивають, так як закриття зараженої рани загрожує серйозними ускладненнями. Після очищення на рану накладають стерильну пов’язку.

Щоб запобігти розвитку інфекцій, лікар може призначити антибіотики. Головним чином це стосується глибоких і колотих ран. Однак в деяких випадках антибіотики призначаються і при неглибоких ранах, особливо якщо вони зосереджені на руках і ногах. Пацієнтам зі СНІДом, цукровим діабетом, які пройшли курс хіміотерапії і видалення селезінки антибіотики приписуються в обов’язковому порядку.

Крім того, лікар приймає рішення про вакцинацію від сказу та правця.

Чого не можна робити при собачому укусі?

По-перше, не варто відразу зупиняти не дуже сильну кровотечу, адже разом з кров’ю з рани виноситься слина тварини з можливими мікробами. Але це не означає, що потрібно з усієї сили чавити рану, щоб витекло якомога більше крові, адже так можна добитися лише обширної кровотечі, яка реально може загрожувати вашому життю.

По-друге, не рекомендується накладати тугу пов’язку.

По-третє, укушені собакою рани практично ніколи не зашивають.

По-четверте, категорично забороняється проводити лікування самостійно, без відвідування лікаря.

Дитину вкусила собака — що робити?

Якщо вашу дитину вкусила собака, то ви не повинні навіть припускати думки про самостійне лікування! Діти дуже сприйнятливі до інфекцій, тому зволікати не можна. Найперше, що ви повинні зробити після укусу — постаратись заспокоїти дитину, щоб вона не впала в істерику, як часто буває. Дітям дуже важливо відчувати підтримку та захист від рідних, тим паче після такого стресу.

Після чого промийте й продезінфікуйте рану так, як написано вище і мчіть до травмпункту. Якщо після укусу є рвана рана, то скоріш за все лікар накладе шви. Але дуже не переживайте, шви накладаються дуже акуратно, не залишаючи після себе рубців.

Висновок

Після укусу собаки дуже важливо зробити все швидко і правильно. Пам’ятайте, що після укусу собаки вам потрібно зробити всього чотири прості речі: промити, продезінфікувати, накласти пов'язку, звернутись до лікаря. Якщо ви все зробите оперативно, то ніяких негативних наслідків не викличе, а от якщо зволікатимете — може бути біда! Не будьте байдужі до власного здоров’я, а особливо до здоров’я дітей.

Вам також буде цікаво

Обговорення