Як поливати кімнатні рослини, коли вас немає вдома?
У мене відпустка)) Хочу поїхати на море, а ключі залишити нікому. Як поливати рослини, поки мене немає вдома?
Всі люди, що сумлінно трудяться протягом цілого року, мріють про відпочинок, про відпустку і, в більшості випадків, не хочуть проводити її вдома. Кожен прагне десь поїхати чи то на море, чи то в гори… Все це, звісно, дуже добре, але турботливих господинь при цьому турбує питання догляду кімнатних рослин. Добре, якщо у вас є людина, яка може доглянути за рослинністю, але таку довірену особу мають не всі. Тому ця стаття стане вам у пригоді!
Способи збереження кімнатних рослин за вашої відсутності:
1. Візьміть трилітрову банку (або пляшку), скрутіть бинт, довжиною 30–50 сантиметрів в джгут. Потім один кінець цього джгута опустіть в банку з водою, а інший кінець в горщик з рослиною. Аби цей спосіб спрацював — ємність з водою потрібно поставити так, щоб вона знаходилася вище ніж горщик з квіткою. Обов’язково візьміть ємність такого обсягу, щоб води вистачило до вашого приїзду. Приміром, трилітрової банки вистачить для двох-трьох квіток на 10–14 днів.
Застереження: деякі люди, що випробували такий метод поливу кімнатних рослин стверджують, що ці джгутики пересихають, відповідно, не виконують потрібної функції. Тому ви можете спробувати такий спосіб заздалегідь до від’їзду, аби перевірити його доцільність.
2. Можна використовувати медичні крапельниці. Важливо, щоб крапельниць було стільки, скільки у вас квітів. Кінчики крапельниць, де ставиться голка, потрібно перемотати скотчем. Потім прив’яжіть до них вантаж (це треба зробити для того, щоб трубочки не піднімались) і опустіть цей пучок в ємність з водою.
Якщо у вас багато рослин, то і ємність з водою повинна бути великою (наприклад, п’ятилітрова пляшка). Цю пляшку поставте вище рівня горщиків. Зворотний кінець крапельниці вставте в землю. Потім відрегулюйте крапельницю так, щоб краплі надходили не дуже часто, щоб не призвести до загнивання коренів рослини.
3. Це, мабуть, найпростіший спосіб, але він не менш дієвий. Спосіб полягає в тому, що потрібно просто поставити рослини в миску з водою. Це може бути одна велика миска, чи декілька маленьких, це вже на ваш розсуд. Ставити потрібно, звичайно ж, без піддонів. Рослини будуть вбирати стільки води, скільки їм потрібно. Спосіб перевірено безліч разів і відгуки схвальні.
4. Можна використати звичайну пластикову пляшку. Просто наберіть пляшку води, закрийте її кришкою, в якій зробіть невеликі отвори, після чого вставте цю пляшку в горщик з рослиною, але не надто глибоко. Для невеличкого вазона вистачає півлітра води на 10 днів. Якщо у вас є величезні вазони, типу фікуса чи пальми, то води знадобиться більше.
5. Візьміть пластикову пляшку і за два сантиметри від дна зробіть отвір діаметром 2 мм. Рослину без піддону поставте на піднос з бортиками. У пляшку налийте води і поставте її на піднос. У піднос теж налийте води так, щоб було трохи вище проколотих отворів.
Коли рослина «вип’є» воду з таці і її рівень знизиться до отвору, то з пляшки знову наллється саме така кількість води, яка необхідна для закриття отвору в пляшці. Цей спосіб хороший, якщо у вас небагато рослин, якщо ж їх дуже багато, то вам цей спосіб не підійде, оскільки просто може не вистачити підносів і місця, де їх можна розмістити.
6. Є ще один спосіб поливу квітів під час вашої відсутності вдома. Це, мабуть, єдиний спосіб, що потребує фінансових затрат. Аби не турбуватися за свої кімнатні рослини під час відпустки — купуйте блюмат. Блюмат — це автоматична система для поливу квітів. Блюмат являє собою конічний керамічний корпус.
Нижня частина конуса «Blumat» зроблена з особливого складу глини, який зберігається в таємниці австрійськими винахідниками. Саме така глина є природним і екологічним «датчиком» вологості грунту. До теперішнього часу ніхто так і не зміг виготовити 100% аналог цього матеріалу!
Так ось цей конус потрібно вставити в землю, а другий кінець опустити у ємність з водою. Наявність датчика дозволяє контролювати стан ґрунту. Якщо ґрунт підсихає, то спрацьовує датчик, і вода з блюмата зволожує ґрунт.
Бажаємо вам приємної відпустки, а вашим квітам гарного поливу.