/ / Чи можна смажити на оливковій олії?

Чи можна смажити на оливковій олії?

Можна використовувати оливкову олію для смаження?

Багатьох цікавить питання — чи можна смажити на оливковій олії? Одні кажуть, що це дуже корисно, а інші — що при смаженні виділяється справжня отрута. Давайте ж розберемося в цьому питанні.

По-перше, потрібно сказати, що на оливковій олії смажити можна. Смажити на оливковій олії навіть краще і корисніше, ніж на соняшниковій, оскільки оливкова олія при термічній обробці практично не виробляє канцерогени. У країнах, де вирощується багато оливок (Греція, Італія) для смаження використовують тільки оливкову олію.

Але варто пам’ятати про те, що оливкова олія при смаженні втрачає більшість своїх унікальних властивостей. Смажити потрібно на рафінованій оливковій олії. Така олія має більш високу температуру горіння, а це означає, що вона не димить при смаженні. Крім того рафінована олія не володіє таким яскравим ароматом оливок і гіркуватістю (яка, до речі, багатьом не подобається). Тому страви, приготовані на такій оливковій олії, зберігають свій первісний смак. А от нерафіновану оливкову олію найкраще додавати в салати.

Читайте також: «Як вибрати якісну оливкову олію?»

Смажити на оливковій олії добре та корисно. Але є один суттєвий мінус - ціна. На жаль, не всі українські родини можуть дозволити собі смажити продукти на оливковій олії. Адже один літр хорошої оливкової олії коштує приблизно 150-200 грн. Тому в цілях економії багато господинь змішують оливкову олію із соняшниковою, аби зекономити, але так робити не варто. Адже соняшникова олія має більш низьку температуру горіння, тому поки розігріється оливкова, то соняшникова вже буде чадіти.

Вам також буде цікаво

Обговорення