/ / Що таке карамбола?

Що таке карамбола?

Зараз у магазинах з'явилося багато тропічних фруктів та овочів. Зустрічається і «карамбола». Що це таке? Як його їсти?

Карамбола — це рослина сімейства кисличних. Росте вона на Шрі-Ланці, в Індії та Індонезії. Це вічнозелене дерево досягає близько 5 метрів заввишки, а листя досягає 50 см у довжину. На відміну від більшості тропічних рослин, карамболі не потрібно багато світла. Дерево любить вологу, його можна виростити навіть вдома.

Плоди у карамболи дуже цікаві і за смаком, і за формою. Їх ще називають тропічними зірками. Зазвичай вони жовтого або жовто-коричневого кольору. Якщо карамболу розрізати впоперек, то вона нагадує п’ятикутну зірку. Плоди хрусткі, соковиті і бувають двох різновидів: кисло-солодкі та солодкі з масивними ребристими наростами, які є чудовим джерелом вітаміну С.

Але зазвичай цей тропічний фрукт не їдять, а використовують лише як прикрасу для десертів чи коктейлів. За своїм смаком карамбола нагадує поєднання зеленого агрусу, яблука й огірка. Смак деяких інших сортів нагадує смак сливи, яблука і винограду одночасно — у кожного свої асоціації.

Плоди карамболі не можна їсти тим, у кого є хвороби шлунково-кишкового тракту, оскільки в ній міститься висока концентрація щавлевої кислоти. Якщо вживати цей фрукт у великих кількостях, то це може спровокувати навіть розвиток ниркової патології або призвести до порушення сольового обміну в організмі.

Вам також буде цікаво

Обговорення