/ / Що потрібно для поїздки з кішкою за кордон?

Що потрібно для поїздки з кішкою за кордон?

Збираємося летіти за кордон на відпочинок і думаємо взяти з собою нашу кішку. Чи дуже складно оформити дозвіл на її провезення?

Якщо ви хочете поїхати з кішкою (або іншим домашнім улюбленцем) за кордон, то приготуйтеся до деяких випробувань. Як і для людей, для домашніх тварин існують правила перетину кордонів.

Але перш ніж ви вирішите взяти вашу кішку в поїздку, вирішіть для себе, що вам важливіше — ваш спокій чи спокій тварини. З улюбленими тваринами дуже складно розлучатися, однак тварина може отримати серйозну психічну травму в дорозі. Найкраще почати підготовку за 2–3 місяці до від’їзду.

Обов'язкові документи і речі для кота:

  • Паспорт на тварину.
  • Вакцинація проти сказу.
  • Дослідження ефективності щеплення.
  • Довідка про стан здоров’я тварини.
  • Чіп або татуювання для тварини.
  • Контейнер для перевезення тварини.

Паспорт на вашу кішку або собаку оформити можна в будь-якій районній ветеринарній клініці. Лікар повинен заповнити паспорт і видати його вам.

Процедура вакцинації проти сказу також проходить у районних ветеринарних клініках. Відмітка про вакцинацію ставиться в паспорт тварини.

Складність, ціна і тривалість процедури дослідження ефективності щеплення залежить від можливостей клініки, куди ви будете звертатися. Тому краще буде, якщо ви заздалегідь дізнаєтеся всі можливі нюанси цього процесу, щоб не втратити час.

Читайте також: «Як кішка проявляє агресію та злість?»

Після отримання результату дослідження, але не пізніше 3–5 днів до від’їзду (залежить від країни) вам потрібно буде навідатися до лікаря ще раз. Він випише вам довідку про стан здоров’я тварини.

Для введення чіпа або нанесення татуювання також потрібно буде звернеться в клініку. Станом на 2017 рік для ідентифікації використовується лише чіп! Процедура не складна і проблем з цим, як правило, не виникає.

Тип контейнера для перевезення тварин залежить від того, яким видом транспорту ви збираєтеся подорожувати. Якщо літаком, то контейнер повинен бути сертифікованим. Його розмір повинен дозволяти кішці або собаці вільно стояти в ньому і обертатися навколо себе. На дно потрібно насипати наповнювач для туалетів. Обов’язково попередньо дізнайтеся особливі вимоги тієї авіакомпанії, якою ви будете користуватися!

У потягу можна використовувати звичайні контейнери, які продаються в зоомагазинах та на ринках.

Крім того, в кожній конкретній країні можливе існування своїх правил перевезення тварин. Не полінуйтеся і зателефонуйте в посольство цієї країни і спитайте про них. Вдалої подорожі!

Вам також буде цікаво

Обговорення